Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

HAL 9000, okolice ul. Mroźnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Witam jakie pasma są dostępne na tych bts-ach oraz przewidziane modernizacje:
Szklarska Poręba - 33499,34530,34500,34501,34502,33176,34776,
Piechowice - 30677,33174.
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Gabriel12 pisze:Szklarska Poręba - 33499,34530,34500,34501,34502, 34776
Piechowice - 30677
Na forum były już pytania o te lokalizacje i udzielono już takich odpowiedzi. Proszę pamiętaj o korzystaniu z opcji szukaj.

33176 - GSM, U900, U2100, LTE800, LTE1800.
33174 - GSM, U900, LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tical »

Krzysiek_Plus pisze:
tical, tak agregacja jest aktywna, co również widać na naszej mapie zasięgu.
Jeśli nie uzyskałeś połączenia w LTE-A, to albo byłeś zbyt daleko od BTS'a (telefon nie widział sygnału LTE1800) lub telefon ma tę funkcjonalność zablokowaną w oprogramowaniu.

Prędkości, jakie uzyskałeś nie są możliwe przy samym B20, a więc telefon w ty momencie korzystał z agregacji lub w momencie testu został zalogowany do LTE1800.
Do tego akurat BTSa mam..~500m. Do ilu taka agregacja sięga?
Później zobaczyłem, że telefon się połączył w LTE1800, ale nadal w CA LTE Matrix pokazywało jedno pasmo, z tą różnicą, że teraz to było 20MHz LTE1800 B3.
Czyli może to oznaczać, że telefon nie pokazuje, że korzysta z agregacji (brak + przy LTE), a to robi?
Do ilu Mbps mogę mieć pewność, że agregacja nie działa? Albo od ilu mogę uznać, że działa?

Pytam, ponieważ na poniższym nadajniku uzyskałem takie prędkości, a odpowiedź o ten nadajnik była taka, że nie ma na nim agregacji (http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?p=218913#p218913), więc już sam nie wiem, wygląda na to, że tak słabo obciążony, że "zwykłe" LTE jest tak wydajne jak obciążony z aktywną agregacją?

ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze:HAL 9000, okolice ul. Mroźnej.
Witam,

BT20641 jest na maszcie dawnego PTK Centertel. Poniżej zalogowany 3 sektor w paśmie U900:

26001;06416;21013;02352;+50.058170;+20.933457;16;Tarnow, ul. Mrozna 18 - maszt PTK Centertel. Nosna 2963 (WCDMA);0


:mrgreen:
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:HAL 9000, okolice ul. Mroźnej.
Musialem przeoczyc ten SWAP, bo dalej mam nr 1720, samo U900.
Widze, ze SWAP byl w pazdzierniku ub. roku czyli nie tak dawno
krzysiek84zst
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:37

Potrzebny nadajnik

Post autor: krzysiek84zst »

Potrzebny nadajnik Stargard ul. Metalowa lub Kamienny Most Fabryka Bridgestone, brak zasiegu lub ledwo coś łapie. Konkurencja działa prawidłowo pełny zasięg.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2017, o 11:33 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

tical pisze:Czyli może to oznaczać, że telefon nie pokazuje, że korzysta z agregacji (brak + przy LTE), a to robi?
Jest taka możliwość.
tical pisze:o ilu Mbps mogę mieć pewność, że agregacja nie działa? Albo od ilu mogę uznać, że działa?
Niestety nie ma możliwości ustalenia takich progów, gdyż prędkość są zależne od obciążenia sieci, wiec nawet przy agregacji jest możliwość uzyskiwania niskich wyników.
tical pisze:Pytam, ponieważ na poniższym nadajniku uzyskałem takie prędkości, a odpowiedź o ten nadajnik była taka, że nie ma na nim agregacji (viewtopic.php?p=218913#p218913), więc już sam nie wiem, wygląda na to, że tak słabo obciążony, że "zwykłe" LTE jest tak wydajne jak obciążony z aktywną agregacją?
Tak, zgadza się, wszystko jest zależne od obciążenia sektora w danej chwili.

krzysiek84zst, w najbliższym czasie brak planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
konrad1207
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2013, o 15:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: konrad1207 »

Mam pytanie o nadajnik (ID: 34052) w miejscowości Mirków pod Wrocławiem (55-095). 2 lata temu prędkości osiągane były bardzo dobre. Od paru miesięcy w godzinach wieczornych internet zwalnia poniżej 2Mbit i korzystanie z internetu to udręka. Korzystam z anteny dwupolaryzacyjnej na częstotliwości 1800Mhz. Kiedyś było pięknie, teraz jest słabo, bardzo słabo. Pomarańczowa konkurencja radzi sobie zauważalnie lepiej w tych samych godzinach dużego ruchu. Czy są jakieś plany aby dostarczyć szersze pasmo do nadajnika?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

konrad1207, stacja zapewnia zasięg GSM, U900, U2100 i LTE1800. Aktualnie nie ma planów na dodanie kolejnych pasm bądź innego rodzaju modernizacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Witam czy coś już wiadomo kiedy komercyjne odpalenie LTE1800 na nadajniku w Ewelinie (11217) bo od czasu prac minęły jakieś 2 tygodnie i nic na razie nie jest odpalone.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Gabriel12, nowe pasma najczęściej są uruchamiane zaraz po zrealizowaniu prac lub w najgorszym przypadku do miesiąca (brak pozwoleń itp.).

Rozumiem, że weryfikowałeś bezpośrednio w pobliżu BTS'a?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Tak weryfikowałem i nie ma agregacji ani dostępnego pasma LTE w 1800.
Rozumiem ze w systemie nie macie potwierdzonej informacji (na obecną chwilę) co do planowanego uruchomienia tego pasma i czy jest ono aktywne?
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tical »

Krzysiek_Plus pisze: Niestety nie ma możliwości ustalenia takich progów, gdyż prędkość są zależne od obciążenia sieci, wiec nawet przy agregacji jest możliwość uzyskiwania niskich wyników.
Rozumiem, że nie ma sztywnego OD-DO ale..w takim razie skąd człowiek ma wiedzieć, że korzysta z najlepszej sieci w Polsce z najlepszą możliwą prędkością LTE :-D po modernizacji itd, jeśli telefon nie pokazuje + przy LTE?

Bo widzę, że prędkościami nie ma się co sugerować, więc czym?

Chodzi mi o to, że np tutaj (http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 25#p219109) na Band20 osiągam prędkość 54Mbps/9Mbps i tutaj (http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 40#p219112) Krzysiek_Plus napisał, potwierdzając, że działa agregacja, bo gdyby nie działała, to takiej prędkości bym nie uzyskał:
Krzysiek_Plus pisze: Prędkości, jakie uzyskałeś nie są możliwe przy samym B20, a więc telefon w ty momencie korzystał z agregacji lub w momencie testu został zalogowany do LTE1800.
A z kolei tutaj (http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 40#p219182) osiągam jeszcze więcej niż powyżej, 65Mbps/33Mbps i można by pomyśleć, sądząc po tych wynikach, że mamy agregację, a jednak nie, ten nadajnik nie ma, a Krzysiek_Plus potwierdza, że tak naprawdę wszystko zależy od obciążenia danego BTSa..(http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 40#p219215):
Krzysiek_Plus pisze: Tak, zgadza się, wszystko jest zależne od obciążenia sektora w danej chwili.
Więc skąd mam wiedzieć, że jestem na LTE-A?
Wychodzi na to, że nie ma zasady lub zaufać znaczkowi + lub .. jeśli prędkości są w okolicach 100Mbps..?
:-?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Jeśli telefon Ci tego nie pokazuje to faktycznie może być problem.

Pamiętaj także że agregacja LTE1800 + LTE800 to laboratoryjne prędkości 150 Mbps + 37,5 Mbps więc różnica może nie być odczuwalna w porównaniu z agregacją LTE1800 + LTE2600 czyli 150 Mbps + 150 Mbps.

Stacja​, stacji nierówna, prędkości które oferuje sektor stacji, czyli np. 150 Mbps są do podziału pomiędzy wszystkimi abonentami zalogowanymi do danego sektora więc inne prędkości uzyskasz na samym LTE1800 na stacji stojącej na terenach wiejskich, a inne na stacji stojącej w centrum miasta.

Sam posiadam telefon Samsung Galaxy S7 edge i przy agregacji zawsze pojawia mi się + przy napisie LTE.

Tutaj przykładowy speedtest użytkownika "3G_" z agregacją pasm LTE:
Obrazek
ODPOWIEDZ