Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

damian2988, tak najprawdopodobniej lipiec, ale tak jak już wyjaśniłem wcześniej:
Krzysiek_Plus pisze:damian2988, tak, prace zostaną najprawdopodobniej zrealizowane na początku 3 kwartału. Informacje postaramy się jeszcze potwierdzić pod koniec bieżącego miesiąca.
Kwestia ewentualnej zmiany terminu prac również wyjaśniłem w poprzednich postach:
Krzysiek_Plus pisze:damian2988, terminy podawane na forum są tylko orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Krzysiek_Plus pisze:damian2988, rozumiem, ale jak już wyjaśniliśmy w poprzednim tygodniu, nie mamy wpływu na termin realizacji prac. Jeśli termin zostanie ponownie zmieniony, to nowymi informacjami będziemy dysponować najwcześniej na koniec miesiąca.
Krzysiek_Plus pisze:damian2988, jak już wyjaśniłem w poprzednim poście, niestety jako obsługa forum nie mamy wpływu na decyzje realizacji czy też zmianę terminu prac.
Tygodniowo prace modernizacyjne obejmują ponad 70 lokalizacji i w dużej większości przypadków są realizowane we wcześniej określonym terminie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damian2988
PlusManiak
Posty: 96
Rejestracja: 16 sie 2014, o 23:25

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: damian2988 »

zarty sobie robicie z ludzi ? luty pozniej maj teraz lipiec? prosze sie od kogos dowiedziec cos wiecej na temat prac na tej stacji a nie tylko mowicie ze moze lipiec i potraficie sie odnosić do poprzednich postów a my oczekujemy konkretow. od lutego tylko przesuwacje termin i prosze nie pisac ze to nie od was zalezy bo jesli ktos czeka tyle czasu co ja to oczekuje konkretnej odpowiedzi dlaczego tak przekladacie ten termin

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze: HAL 9000, odpowiedź w poprzednim poście.
Nie o to mi chodzi. Pisalem troche na szybko, wiec prawdopodobnie nie wyrazilem sie zbyt klarownie.

Przedstawie sytuacje.
W Bochni Plus ma zaledwie 2 stacje. Jest jeszcze trzecia przy bylej drodze krajowej, obecnie bardziej lokalnej w zwiazku z wybudowaniem autostrady. Trudno ja jednak zaliczyc do stacji bochenskich.
Plusowi od zawsze brakuje stacji w scislym centrum. Problem zauwazony przez Dzial Planowania Sieci i w 2006 r. postawiono maszt przy Bernardynskiej 14 - to jest ta budowla z GSV.
I wtedy hell broke loose. Protesty dewotow i kretynow osiagnely temperature reakcji termojadrowej. Wstrzymano budowe. Myslalem, ze maszt zdemontowano, ale on dalej stoi. 11 lat.
Moje pytanie - jak wyglada sprawa z tym sajtem? Czy walczycie dalej, czy zamierzacie tam zrobic stacje? Jak to wyglada od strony formalnej? Zadzwon prosze, czy napisz do kogo trzeba.
Awatar użytkownika
JARUL
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2017, o 20:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: JARUL »

Witam, planujecie coś zrobić z zapchanymi stacjami w mojej okolicy (Poznań ul. Głogowska 118-126)
Oto moje wyniki zrobione u mnie w domu przy pomocy Samsung Galaxy S7 Edge.
Dwa pierwsze screeny- pomiar w godzinach szczytu. Pierwszy na LTE drugi 3G a trzeci LTE z rana.
Obrazek Obrazek Obrazek
dzikus1993
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2017, o 13:39

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dzikus1993 »

jakieś plany dla BT33579 Lututów i BT32660 Czajków ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

HAL 9000, skoro były protesty to raczej mało prawdopodobne by ta lokalizacja powstała, ale nie oznacza to, że nie staramy się pozyskać innych lokalizacji pod kolejne BTS'y. Jeśli otrzymam jakieś dodatkowe informacje w tej sprawie to dam znać.
JARUL pisze:Witam, planujecie coś zrobić z zapchanymi stacjami w mojej okolicy (Poznań ul. Głogowska 118-126)
Na BT30590 w 3 kwartale planujemy dodać LTE2600. Czy wiesz, do którego BTS'a obecnie się logujesz?

dzikus1993, poprzednia odpowiedź dalej aktualna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:HAL 9000, skoro były protesty to raczej mało prawdopodobne by ta lokalizacja powstała, ale nie oznacza to, że nie staramy się pozyskać innych lokalizacji pod kolejne BTS'y. Jeśli otrzymam jakieś dodatkowe informacje w tej sprawie to dam znać.
Oczywiscie, ze jest tak jak pisesz tylko jest jedno male ale. Dlaczego maszt dalej stoi, 11 lat juz? Podobna sytuacje mieliscie w Oswiecimiu i Tarnowie (te stacje, o ktore pytalem wraz z Bochnia i Muszyna) i maszty zdemontowaliscie. Sladu po nich nie ma.

OK, daj znac jak bedziesz cos wiecej wiedzial. Dzieki!
Awatar użytkownika
JARUL
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2017, o 20:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: JARUL »

Krzysiek_Plus pisze: Na BT30590 w 3 kwartale planujemy dodać LTE2600. Czy wiesz, do którego BTS'a obecnie się logujesz
Niestety nie wiem do którego się loguję. Chyba że ktoś mi napisze jak to sprawdzić to dam znać
glosny
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2017, o 12:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: glosny »

Witam,

Zapchany BTS Wrocław ul. Strachocińska 170.
LTE 1800 - wieczorem 1Mb/7Mb (up/down), rano 50/30.
Łączę się z Dobrzykowic anteną kierunkową.

Jest jakaś szansa na polepszenie transferu wieczorami, bo aktualnie mam feeling jakbym był na modemie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

JARUL, możesz spróbować przez aplikacje takie jak Network Cell lite lub Net monitor (dostępne w google play).

glosny, na obecną chwilę nie ma jeszcze zaplanowanych prac na BT33389, ale w 3 kwartale planujemy dodać LTE2600 na BT34036 Nadolice.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze:Stan49, BT22023 - LTE1800 działa.

Witam,

Coś jednak jest nie halo z tym LTE1800 na BT22023. Już kilkukrotnie przejeżdżałem koło cytowanej stacji i ani razu nie nastąpiło logowanie do tej lokalizacji. Przed omawianym sitem, jadąc od Katowic DK79, czyli ul. Chorzowską następuje logowanie do LTE ze stacji: BT20386, BT22352 lub BT22619. Następnie na wysokości BT22023 następuje handover do LTE1800 lub LTE800 z BT24768 na pylonie reklamowym przy CH Tesco, a po chwili do LTE1800 z BT24696.
Prośba o sprawdzenie poprawności przypisanych handover do wszystkich możliwych sąsiadów BT22023 i przekazanie info do odpowiedniego działu technicznego.

:mrgreen:
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Jest w koncu w najnowszym UKE lokalizacja zastepcy Krowoderskich Zuchow w Krakowie! Bratyslawska 1A, budynek KRUS. Miejmy nadzieje, ze podobnie jak KRUS bedzie nie do ruszenia :-)
Lokalizacja bardzo dobra! https://www.google.pl/maps/@50.084677,1 ... 312!8i6656
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

W najnowszych pozwoleniach pojawiło się LTE2600 na stacji 31488 (Nowa Sól), czy jest określony termin tej modernizacji?
Czy są plany na LTE dla stacji: 30581, 31006, 33749?
Czy pojawiła się odpowiedź na to pytanie: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 02#p220002 ?
Awatar użytkownika
JARUL
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2017, o 20:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: JARUL »

Krzysiek_Plus pisze:JARUL, możesz spróbować przez aplikacje takie jak Network Cell lite lub Net monitor (dostępne w google play)
Pokazuje mi takie coś:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stan49, dziękuje za informacje, przekazuje dalej.

patryk7588,
31488 Nowa Sól - tak jest w planach dodanie LTE2600 jeszcze w tym kwartale ;-).
30581 Bojadła - w najbliższym czasie brak planów.
31006 - nie ma takiego BTS'a. W miejscowości Konotop jest 31038 - GSM, U900. Na obecną chwilę brak planów.
33749 Dąbrówno - jest GSM, U900. Na obecną chwilę nie ma zaplanowanych prac.
patryk7588 pisze:Czy pojawiła się odpowiedź na to pytanie: viewtopic.php?f=100&t=7787&p=220002#p220002 ?
Tak wynika to z ograniczeń UKE.

JARUL, z Twojego zrzutu ekranu wynika, że jest to BT33363, na obecną chwilę nie mamy jeszcze zaplanowanych żadnych prac na tym BTS'ie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ