Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze:
Stan49 pisze:1. Lisie Kąty,
2. Dziewiętlice,
3. Jasienica Górna,
4. Pietrowice Nyskie,
5. Kałków,
W najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tych lokalizacjach.

6. Zwanowice - tę lokalizację obsługuje 22093 Łosiów - GSM, U900, LTE800, LTE1800.
7. Łąka - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Witam,

Ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi dotyczącej Zwanowic w powiecie nyskim, ponawiam zatem zapytanie o Zwanowice zlokalizowane na południe od Otmuchowa, a nie te zlokalizowane koło Łosiowa. Jeżeli piszę o dziurawym zasięgu na odcinku granica województwa - Nysa. nie należy iść na skróty i użyć wyszukiwarki, tylko sprawdzić, czy przypadkiem nie ma identycznej miejscowości w innym rejonie kraju. Tym bardziej, że wypisałem okoliczne miejscowości w tym rejonie.

Druga kwestia: nie otrzymałem również odpowiedzi ani ja, ani mpmdembi dotyczącej znikającego postu HAL9000. Zatem pytam po raz trzeci: czy posty podlegają cenzurze ???????????

Brak odpowiedzi na trudne pytania nasuwa mi tylko jedną myśl: to Forum zaczyna być coraz mniej wiarygodne, o ile nie przestało już nim być.

Odpowiedzi na odczepnego mogą być dobre dla popularnych Gimbusów, ale nie dla Czytelników wnikliwie czytających to, o czym pisze inny użytkownik.

Poproszę zatem Szanownych Państwa o wnikliwe i ze zrozumieniem czytanie zamieszczanych postów.

Ostatnie zapytanie:

Brak zasięgu na północ od DK46 na odcinku Paczków - Otmuchów w miejscowościach: Lubiatów (nie mylić z tym w woj. lubuskim), Pomianów Dolny, Głęboka, Lasowice, Lipniki.

Jakie są plany operatora dotyczące załatania tej białej plamy ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stan49,
Zwanowice powiat Nyski - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tej lokalizacji.
Stan49 pisze: Brak zasięgu na północ od DK46 na odcinku Paczków - Otmuchów w miejscowościach: Lubiatów (nie mylić z tym w woj. lubuskim), Pomianów Dolny, Głęboka, Lasowice, Lipniki.
W powodu dużych odległości od BTS'ów poziom sygnału w wymienianych przez Ciebie lokalizacjach może być na stosunkowo niskim poziomie. Niestety w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tych lokalizacjach.
czy posty podlegają cenzurze ???????????
Post użytkownika HAL9000 został wykasowany, gdyż jego treść nie wnosiła nic do poruszonego tematu i nie zawierała żadnych pytań/merytorycznych informacji związanych z wątkiem.

Stan49, rozumiem, że niektóre odpowiedzi jakich udzielamy na forum mogą być dla naszych użytkowników mało satysfakcjonujące, nie mniej jako specjaliści na forum nie mamy na nie wpływu i przekazujemy tylko aktualnie posiadane informacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze:
czy posty podlegają cenzurze ???????????
Post użytkownika HAL9000 został wykasowan, gdyż jego treść nie wnosiła nic do poruszonego tematu i nie zawierała żadnych pytań/merytorycznych informacji związanych z wątkiem.

Stan49, rozumiem, że niektóre odpowiedzi jakach udzielamy na forum mogą być dla naszych użytkowników mało satysfakcjonujące, nie mniej jako specjaliści na forum nie mamy na nie wpływu i przekazujemy tylko aktualne posiadane informacje.
Witam,

Dziękuję za odpowiedź w kwestii wykasowania postu użytkownika HAL9000. Sugeruję na przyszłość w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji prosty wpis w postaci "HAL9000 - Twój post został usunięty ze względu na ......."

Wszystko jest jasne, czytelne i zgodne z zasadami kultury przyjętej na innych forach. Widocznie zapytania 2 użytkowników to dla Państwa zbyt mało, aby odpowiedzieć, tym bardziej, że sytuacja miała miejsce w dniu wolnym, kiedy nie odpowiadacie Szanowni Specjaliści na zadawane pytania, a cytowany post zniknął w niedługim czasie po jego zamieszczeniu.
tomczyslaw

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomczyslaw »

tomczyslaw, najbliższe BTS z LTE: 10607 i 14109 mają komplet pasm LTE (LTE800/1800/2600) i aktywną agregację.

Panie Krzysztofie a mam jeszcze jedno pytanie - na jakiej częstotliwości przeważnie działa internet LTE na powyższych nadajnikach, gdyż od tego zależy na ile Mhz dobrać antenę zewnętrzną - czy na 1800 Mhz a może na 2600 Mhz?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, o 09:25 przez tomczyslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pinol »

Czy planowana jest rozbudowa stacji 22364 w Łańcucie na kominie ciepłowni o LTE 2600 (lub poprawa zasięgu tego co jest)? Co z tego że mam wykupiony LTE bez limitu jak internet działa mi na UMTS, bo stacja jest tak przeciążone, że nie idzie z niej korzystać. Nie zapomnijcie o małych miejscowościach, a tym bardziej turystycznych
Stanisław_W
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2017, o 11:17

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stanisław_W »

Witam.

Bardzo proszę o podanie nadajników LTE1800 na terenie Bochni (32-700) oraz Rzezawy (32-765).

Czy są w tych miejscowościach nadajniki LTE800 oraz LTE2600

Dziękuje
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

tomczyslaw, LTE działa na wszystkich wymienionych częstotliwościach. W takim wypadku najlepszym wyborem byłyby urządzenie obsługujące agregacje i dodatkowa antena.

pinol, 22364 - w najbliższym czasie brak planów, ale na 20986 planujemy dodać LTE800 (najprawdopodobniej drugi kwartał). Dodamy też w 03/2017 LTE1800 na 22165 Kraczkowa.

Stanisław_W,
Bochnia: 24845 - LTE800 i LTE1800, 20177 - LTE800 i LTE1800.
Rzezawy: 22943 - LTE800 i LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomczyslaw

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomczyslaw »

Krzysiek_Plus pisze:tomczyslaw, LTE działa na wszystkich wymienionych częstotliwościach. W takim wypadku najlepszym wyborem byłyby urządzenie obsługujące agregacje i dodatkowa antena.
Mam możliwość zamówienia do umowy urządzenia Huawei B315. Z innymi routerami jest problem. Czy to urządzenie obsługuje agregację? Do tego modemu mam również wybraną antenę zewnętrzną - dachową.
Stanisław_W
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2017, o 11:17

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stanisław_W »

Przy Bochni jest podany dwa razy ten sam obiekt 24845. Dlaczego?

Dziękuje
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stanisław_W, już poprawiłem, dziękuje za czujność ;-) .

tomczyslaw, nie, ten model nie posiada takiej funkcji. Modele obsługujące agregacje to np.: ZTE MF971V, Huawei E5186 LTE oraz D-Link DWR-966 LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: cedero »

Witam,

czy jakieś prace związane z rozbudową były/są/będą prowadzone na:
ID: 35023
ID: 30532
ID: 30799
ID: 10234

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

cedero
35023 - w 12/2016 dodano U900.
30532 - brak planów. W Bolimowie jest aktywny tylko BTS 35023.
30799 - brak planów. Najbliższy BTS w miejscowości Nieborów 31215 - GSM, U900, LTE800.
10234 - w 02/2017 planujemy dodać LTE1800. Obecnie jest GSM, U900, LTE800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 268
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: sql »

Czy agregacja LTE800+LTE1800 jest także na BT12515, BT12316, BT11771 ?

Prosiłbym jeszcze o potwierdzenie jakie standardy są na BT12504 http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 04#p206274

Widzę pewną niespójność.
Pan Krzysztof napisał że jest GSM900/UMTS900/UMTS2100/LTE1800.
Według wykazu UKE GSM900/GSM1800 (pewnie nie uruchomiony), LTE1800 ale w wykazie UKE brak UMTS900.
Według mapki zasięgu (ostatnio uaktualnianej) jakby był także UMTS900 ale jakby nie było LTE1800.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Przemek_Plus »

sql pisze:Czy agregacja LTE800+LTE1800 jest także na BT12515, BT12316, BT11771 ?
Na BT11771 jest uruchomiona agregacja LTE800 i LTE1800. Jeżeli chodzi o pozostałe stacje z Twojego zapytania - czekam jeszcze na potwierdzenie. Dam znać.

Jeżeli chodzi o BT12504, to potwierdzam: jest tam GSM, U900, U2100 i LTE1800. brak LTE na mapce zasięgu wynika z faktu, iż algorytm, który obliczał pokrycie, brał po uwagę stan na początek września tego roku, a LTE1800 zostało dodane około miesiąca później. Jeżeli chodzi o wykaz UKE, to ciężko mi się ustosunkować do tego braku - najlepiej byłoby zapytać u źródła - być może w wspomniany wykaz wkradło się jakieś przeoczenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xanotol
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2017, o 17:17

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: xanotol »

Jak wygląda sprawa z zasięgiem LTE w miejscowości Krobia (63-840)? Chodzi mi dokładnie o częstotliwości. Zamierzam kupić telefon bez obsługi LTE 800MHz i nie wiem czy to będzie dobry wybór.
ODPOWIEDZ