Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

HAL 9000, nie ma planów na nową stację.

Stan49, ta stacja nie działa.

kowal2200, tak, nowa inwestycja jest w trakcie realizacji. Powstanie nowej stacji jest zaplanowane do czerwca przyszłego roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pwiecek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2017, o 11:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pwiecek »

Na kiedy planowane jest dodanie LTE1800 na stacji BT24050, jakaś data?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

pwiecek,
- wstępne plany mówiły o przełomie III/IV kwartału przyszłego roku. Ale jeszcze to zweryfikuję i dam znać jeśli się coś zmieniło.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Daniel_Plus pisze: Stan49, ta stacja nie działa.
Witam,

Szkoda tej stacji. Wiele trudu kosztowała jej budowa. Myślę, że w ramach optymalizacji pozostawiono zlokalizowaną 300 metrów na południowy-zachód BT20870 przy ul. Chełmońskiego 18, która całkiem nieźle sobie radzi (pod dawnym BT22634 jest - 60 dB). Niemniej dla równowagi po zlikwidowanym BT22634, należałoby BT20870 doposażyć do U2100, gdyż jest to naturalny łącznik pomiędzy pasmem 3G w Piekarach Sląskich, a Bytomiem.

:mrgreen:
interwoojt
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2017, o 22:40

Re: Zasięg w Małopolsce Zachodniej - gmina Wolbrom

Post autor: interwoojt »

Dzień dobry,
Zawitałem tu ponownie, po dłuższej przerwie. Już wiadomo że nici z poprawy lub wogóle pojawienia się zasięgu w opisywanych przeze mnie wcześniejszych lokalizacjach. Czy zatem jest możliwe uruchomienie usługi wifi calling? nie testowe ale na stałe. Plus był pierwszy ale teraz jest ostatni ....Do dziś nie wdrożono. Rozumie ze testy trwają do końca listopada br. Moje pytanie brzmi: czy Plus uruchomi wifi calling jeśli tak to kiedy? i czy będzie również dla użytkowników pre-paid i użytkowników Iphone'ów. Jeśli nie ma planowanego zasięgu to może chociaż coś zastępczego pod sieć wifi?

Pozdrawiam serdecznie.

HAL 9000 pisze:
interwoojt pisze: No tak takiej odpowiedzi się spodziewałem. Jednak co siła 2 sieci (Tmobile + Orange) to siła 2 sieci i potega marketingu (Play) z kiepską jakością usług ale jednak w zasięgu. Czyli o zasięgu plusa w centrum Wolbromia i na północ w stronę Pilicy (Dłużec, Strzegowa) można zapomnieć. Dziwi mnie tylko dlaczego Polkomtel nie potrafi sie dogadać z Networks i zainstalować BTS w tych Kąpielach - przecież w wielu lokalizacjach w Polsce operatorzy nawzajem korzystają ze swoich masztów. Ale rozumiem czysta kalkulacja biznesowa. W tych miejscowościach działa prężnie Interkonekt lokalny operator światłodowody (LTE smart dom się nie sprzeda) a liczba mieszkańców jest zbyt mała aby inwestować. Przykre to ale prawdziwe... O OPN to nawet nie wspominam..... Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Nie wiem czy zapomniec. Byc moze Wolbrom kiedys zostanie odgrzebany. Krzysiek Ci napisze, ze plany sie zmieniaja i to jest stan na dzis. Jutro moze byc inaczej. Oczywiscie, ale nie liczylbym szczegolnie na to. W Wolbromiu od lat jest konkurencja, a nie oszukujmy sie Wolbrom to zapyziale miasteczko, wiec bilans zyskow i strat jest dla Plusa w Wolbromiu dosc jednoznaczny. O rej. Strzegowej nawet nie wspomne. Tym bardziej, ze Plus chcial tylko mieszkancy nie chcieli.
Zagadka jest Ojcow, bo turystow jest tam sporo. Byc moze jednak wyslanie SMS-a (jak sie tam pochodzi z komorka w wyciagnietej rece) Plusa zadawala.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Witam,

BT24273 "Nakło Ślaskie_ORANGE". Czy w planach jest doposażenie tej stacji do U2100 ?

:mrgreen:
HAL 9000

Re: Zasięg w Małopolsce Zachodniej - gmina Wolbrom

Post autor: HAL 9000 »

interwoojt pisze:Dzień dobry,
Zawitałem tu ponownie, po dłuższej przerwie. Już wiadomo że nici z poprawy lub wogóle pojawienia się zasięgu w opisywanych przeze mnie wcześniejszych lokalizacjach. Czy zatem jest możliwe uruchomienie usługi wifi calling? nie testowe ale na stałe. Plus był pierwszy ale teraz jest ostatni ....Do dziś nie wdrożono. Rozumie ze testy trwają do końca listopada br. Moje pytanie brzmi: czy Plus uruchomi wifi calling jeśli tak to kiedy? i czy będzie również dla użytkowników pre-paid i użytkowników Iphone'ów. Jeśli nie ma planowanego zasięgu to może chociaż coś zastępczego pod sieć wifi?

Pozdrawiam serdecznie.

HAL 9000 pisze:
interwoojt pisze: No tak takiej odpowiedzi się spodziewałem. Jednak co siła 2 sieci (Tmobile + Orange) to siła 2 sieci i potega marketingu (Play) z kiepską jakością usług ale jednak w zasięgu. Czyli o zasięgu plusa w centrum Wolbromia i na północ w stronę Pilicy (Dłużec, Strzegowa) można zapomnieć. Dziwi mnie tylko dlaczego Polkomtel nie potrafi sie dogadać z Networks i zainstalować BTS w tych Kąpielach - przecież w wielu lokalizacjach w Polsce operatorzy nawzajem korzystają ze swoich masztów. Ale rozumiem czysta kalkulacja biznesowa. W tych miejscowościach działa prężnie Interkonekt lokalny operator światłodowody (LTE smart dom się nie sprzeda) a liczba mieszkańców jest zbyt mała aby inwestować. Przykre to ale prawdziwe... O OPN to nawet nie wspominam..... Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Nie wiem czy zapomniec. Byc moze Wolbrom kiedys zostanie odgrzebany. Krzysiek Ci napisze, ze plany sie zmieniaja i to jest stan na dzis. Jutro moze byc inaczej. Oczywiscie, ale nie liczylbym szczegolnie na to. W Wolbromiu od lat jest konkurencja, a nie oszukujmy sie Wolbrom to zapyziale miasteczko, wiec bilans zyskow i strat jest dla Plusa w Wolbromiu dosc jednoznaczny. O rej. Strzegowej nawet nie wspomne. Tym bardziej, ze Plus chcial tylko mieszkancy nie chcieli.
Zagadka jest Ojcow, bo turystow jest tam sporo. Byc moze jednak wyslanie SMS-a (jak sie tam pochodzi z komorka w wyciagnietej rece) Plusa zadawala.
Troche czuje sie wyrwany do odpowiedzi :-)
Wolbrom - ponoc trwaja poszukiwania lokalizacji czyli do 4 razy sztuka. Nawet jak zakoncza sie sukcesem to stacja nie ruszy pewnie wczesniej niz 2019.
diagnosta
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 20:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: diagnosta »

Witam,
Czy działa na stacji ID: BT13013 UMTS 900,do końca trzeciego kwartału miało być uruchomione.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

interwoojt, informacje dotyczące Wi-Fi Calling-Test znajdziesz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ng#p228580

Jeśli chodzi o wymienione miejscowości z poprzednich postów to niestety nie ma informacji o nowych planach.

Stan49, niestety nie.

diagnosta, plan przesunięty na koniec roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Czy sa plany zwiazane z polepszeniem sygnalu w pld. czesci Skarzyska-Kamiennej lub w samym centrum Jedrzejowa (obydwie miejscowosci w woj. swietokrzyskim).
Czy zmodernizowano juz BT-24126 oraz BT-22630? Czy pojawily sie plany z BT-22631?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

HAL 9000, brak planów dla wymienionych miejscowości.
BT24126 - plan przesunięty na 1 kwartał 2018 r.
BT22630 - plan przesunięty na 1 kwartał 2018 r.
BT22631 - nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mixiorek
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 2 sty 2015, o 18:34

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mixiorek »

Proszę o sprawdzenie planów dotyczących rozbudowy istniejących stacji (nowe pasma) i budowy nowych stacji na warszawskim Ursynowie. Interesują mnie Kabaty i Natolin okolice ulic: Al. KEN, Wąwozowa, Belgradzka, Stryjeńskich, Płaskowickiej, Pileckiego.
Straciliście stację na Płaskowickiej a stacja na Belgradzkiej nie ma LTE. Stacje na Natolinie nie mają LTE 800. W części budynków wewnątrz nie ma sygnału LTE. Zamierzacie coś z tym zrobić? Konkurencja ma tutaj swoje stacje, które mają LTE 800, 1800 i 2600.

Czy planujecie nową stację lub modernizację stacji obok ul. Nieświeskiej w Warszawie?
Czy planujecie postawienie stacji w okolicy miejscowości Odrzywół (woj. Mazowieckie, pow. Przysuski)? Na terenie tego miasta nie macie w ogóle zasięgu 2G, 3G o LTE nie wspomnę. Konkurencja ma tutaj swoją stację a co za tym idzie zasięg, również LTE.
Czy planujecie nowe stacje lub dodanie nowych pasm (np: 2600) na terenie gminy Konstancin Jeziorna?
Co z warszawskim osiedlem Wawrzyszew? Nie macie żadnej stacji. Czy są plany na nową stację w okolic: Wolumen, Sokratesa, Wólczyńska? Konkurencja ma tutaj swoje stacje, które mają LTE 800, 1800 i 2600.

Czy następujące stacje mają plany modernizacji lud dodania nowych pasm, a jeżeli tak to kiedy:
BT 14103, Warszawa, Przy Bażantarni 3
BT 10881, Warszawa, Al. KEN 26
BT 10510, Brześce
BT 44692, Jastarnia, Mickiewicza 1
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Jaki status ma obecnie stacja - 13172. Czy ta stacja powstanie?

Czy są plany modernizacji stacji: 32298 oraz 32262? W tej chwili jest tam prawdopodobnie tylko U2100.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, o 22:49 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
Omnibus
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Omnibus »

Jakieś plany dla Zielonej Góry oraz Nowej Soli?
homman
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 lis 2017, o 01:32

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: homman »

Proszę o informacje co to za nadajnik.
I czy planowana jest jakaś rozbudowa okolic Strzyżowa

5750531 800mhz

Jakieś inny sektor Strzyżowa niż 5750530 ?

I ewentualnie co sądzicie o antenach x-cross.
Korci mnie http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
Działają z wszystkimi nadajnikami ?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, o 14:15 przez homman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ