Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

Krzysiek_Plus pisze:
mpmdembi pisze:Dwa dni temu padło pytanie o Krowoderskich Zuchów w Krakowie. Ponoć zapytanie zostało wysłane dalej i...?

Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.
Rozumiem, że jest to bardzo skomplikowane pytanie, wymagające zapewne zaangażowania całego pionu i podpisu samego Prezesa czy innej wysoko postawionej osoby w szeregach Polkomtela. Jak już uda się ustalić co stało się z zaginioną stacją, to bardzo proszę o informację.
mpmdembi pisze:Bardzo proszę o informację ile w roku 2016 powstało nowych stacji w Krakowie, a ile zostało w tym samym czasie zlikwidowanych.

Wszystkie informacje na ten temat były już przedstawiane w tym wątku, sugeruje skorzystać z opcji szukaj.
Bardzo dziękuję za sugestię - jak widać, takie bardzo pomocne rady dają Państwo bardzo szybko, w przeciwieństwie do konkretnych odpowiedzi na zadawane pytania. No cóż, trochę to rozumiem, bo jak tu pogodzić hasło, które każą jak mantrę powtarzać pracownikom Polkomtela podczas szkoleń, czyli "lider technologiczny" z niewygodną prawdą, że w Krakowie więcej stacji zostało w zeszłym roku zlikwidowanych niż powstało nowych!
Problem braku inwestycji Polkomtela w części rejonów Polski stał się już nawet stałym tematem poruszanym przez jeden z portali telekomunikacyjnych, ale jak widać, to też nikomu w Polkomtelu nie daje nic do myślenia, wszak "jesteśmy liderem technologicznym"...
ligeza
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2016, o 06:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ligeza »

Witam serdecznie, niestety sytuacja wieczorami niewiele się poprawiła. Test z przed kilku minut pokazał. niecałe 0,5mbit/s DL i 1 mbit/s UP na 800MHz z Krzyzówki(Wczesnym rankiem dochodzi czasem do 12Mbit/s).
Jesteś pewien, że uzyskujesz połączenie z BTS'em w Krzyżówce, a nie w Wawrzka na którym obecnie działa LTE800?
Tak jestem pewien, poniżej zamieszczam obrazek z LTEWatch, czasem zdarza mi się że mnie przełączy na nadajnik w wawrzce, ale sygnał jest trochę gorszy z tego nadajnika, nie wspominając o jeszcze większym jego obciążeniu.
LTEWatchH_2017-01-05@05.05.31.png

Czyli rozumiem że na razie w planach nie ma LTE 1800MHz na nadajniku w miejscowości Wawrzka?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

ligeza, LTE1800 na 24709 dodamy najprawdopodobniej w 04/2017.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Pytanie o modernizacje następujących stacji w większości w Bieszczadach i nie tylko:
Muczne
Stuposiany
Ustrzyki Górne
Dwerniczek
Lutowiska
Dwernik
Wetlina
Cisna
Nowy Łupków
Polany
Kąty
Ożenna
Męcina Wielka
Sękowa
Wielkie Oczy
Kowalówka
Mołodycz
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi dotyczące poprzednich postów.

Dziś na tapecie południowy pas przygraniczny, a konkretnie Opolszczyzna i odcinek granica województwa - Nysa.

Czy operator planuje jakiekolwiek prace dla zapewnienia zasięgu w miejscowościach:
1. Lisie Kąty,
2. Dziewiętlice,
3. Jasienica Górna,
4. Pietrowice Nyskie,
5. Kałków,
6. Zwanowice,
7. Łąka.

Sieci komórkowe działają 20 lat, a sygnału jak nie było, tak nie ma. To obszar z tzw. białych plam niejednokrotnie wymieniany na łamach branżowych portali.

Tylko proszę o nieudzielanie odpowiedzi, że te tereny są obsługiwane ze stacji BT22366 "Paczkow", BT20951 "Otmuchów 2"·, czy BT24714 "Biała Nyska", bo nie są i że to teren przygraniczny i nie da się nic zrobić.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2017, o 13:42 przez Stan49, łącznie zmieniany 3 razy.
mixiorek
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 2 sty 2015, o 18:34

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mixiorek »

Mam prośbę o sprawdzenie czy, kiedy i jakie technologie zostaną uruchomione/ poprawione lub posiadają następujące miejscowości/ stacje:

1. Odrzywół, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12403
2. Drzewica, pow. opoczyński, woj. mazowieckie. Stacja BT33949
3. Kazuń Polski, pow. nowodworski, woj. mazowieckie. Stacja 10517
4. Gielniów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12148
5. Klwów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12146
6. Potworów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT11933
7. Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 26. Stacja 10881
8. Warszawa, ul. Przy Bażantarni 3. Stacja BT14103
9. Warszawa, ul. Utrata 4. Stacja BT11399
10. Warszawa, Powsin. Stacja BT11475
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

HAL9000 pisze:Zaczna od tego, ze bialych plam w Plusie nie ma. Projekt zostal wdrozony juz kilka lat temu.

Dodadza, ze jest miedzy 4 a 8 km do tych miejscowosci od najblizszych stacji bazowych i jak wyjedziesz na jakis pagorek to smialo mozesz wyslac SMS-a co jest koronnym dowodem na brak bialych plam.

A poza tym to przede wszystkim zadaja nazwy ulicy, nr mieszkania i opisu pomieszczenia gdzie zauwazono te anomalie (co pokrywa sciany, czy sa okna - jesli tak to czy sa czesto zasloniete i czym). A tak juz zupelnie od serca to oni radza, zebys wpierw wlaczyl telefon.

Inni uzytkownicy jeszcze dorzuca, ze marudzisz, ze nie rozumiesz, ze sa protesty. I prosza o agregacje przy pl. Grzybowskim, bo im do 30 Mb/s spada wieczorem, a teraz sie przeciez nie da zyc bez tych min. 150


I nie zapomnij - pisz na Berdyczow
Coś nie tak dzieje się także z forum, bo widzę, ze zniknął powyższy post HAL9000.
Mam nadzieję, że nie jest to cenzura, bo raczej o cenzurę na forum Polkomtela nie posądzam. Nie mylę się, prawda?
Swoją drogą podpisuję się pod tym postem. Jak podałem lokalizacje z kiepskim zasięgiem w zakresie całej, albo przynajmniej połowy ulicy, to zamiast przeanalizować problem dostałem pytanie pomocnicze w stylu "który numer, piętro itp.". Dobrze, że nie musiałem wyłączyć i włączyć telefonu, wyczyścić styków karty SIM, albo sprawdzić, czy mam włączony telefon. Jako ciekawostkę dodam, że mam na piśmie odpowiedź Polkomtela na reklamację sprzed lat, kiedy to nie było zasięgu na os. Dywizjonu 303 w Krakowie, gdzie wysoka rangą pani Konsultant pisała coś na kształt, że telefon nie jest do dzwonienia w domu czy w pracy :-) Teraz można usłyszeć, że zawsze mogę sobie dać antenę poza dom (IDU-ODU czy zastosować inną prowizorkę).
Proszę o sprawdzenie dlaczego znikają posty. Na wszelki wypadek zaraz zrobię zrzut z tym postem, to zawsze służę, gdyby to miało pomóc Państwu w ustaleniu przyczyny ich znikania.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

mpmdembi pisze:
HAL9000 pisze:Zaczną od tego, ze białych plam w Plusie nie ma. Projekt został wdrożony już kilka lat temu.

Dodadzą, ze jest miedzy 4 a 8 km do tych miejscowości od najbliższych stacji bazowych i jak wyjedziesz na jakiś pagórek to śmiało możesz wysłać SMS-a co jest koronnym dowodem na brak białych plam.

A poza tym to przede wszystkim żądają nazwy ulicy, nr mieszkania i opisu pomieszczenia gdzie zauważono te anomalie (co pokrywa ściany, czy są okna - jeśli tak to czy są często zasłonięte i czym). A tak już zupełnie od serca to oni radzą, żebyś wpierw włączył telefon.

Inni użytkownicy jeszcze dorzuca, ze marudzisz, ze nie rozumiesz, ze są protesty. I proszą o agregacje przy pl. Grzybowskim, bo im do 30 Mb/s spada wieczorem, a teraz się przecież nie da żyć bez tych min. 150


I nie zapomnij - pisz na Berdyczów
Coś nie tak dzieje się także z forum, bo widzę, ze zniknął powyższy post HAL9000.
Mam nadzieję, że nie jest to cenzura, bo raczej o cenzurę na forum Polkomtela nie posądzam. Nie mylę się, prawda?
Swoją drogą podpisuję się pod tym postem. Jak podałem lokalizacje z kiepskim zasięgiem w zakresie całej, albo przynajmniej połowy ulicy, to zamiast przeanalizować problem dostałem pytanie pomocnicze w stylu "który numer, piętro itp.". Dobrze, że nie musiałem wyłączyć i włączyć telefonu, wyczyścić styków karty SIM, albo sprawdzić, czy mam włączony telefon. Jako ciekawostkę dodam, że mam na piśmie odpowiedź Polkomtela na reklamację sprzed lat, kiedy to nie było zasięgu na os. Dywizjonu 303 w Krakowie, gdzie wysoka rangą pani Konsultant pisała coś na kształt, że telefon nie jest do dzwonienia w domu czy w pracy :-) Teraz można usłyszeć, że zawsze mogę sobie dać antenę poza dom (IDU-ODU czy zastosować inną prowizorkę).
Proszę o sprawdzenie dlaczego znikają posty. Na wszelki wypadek zaraz zrobię zrzut z tym postem, to zawsze służę, gdyby to miało pomóc Państwu w ustaleniu przyczyny ich znikania.
Witam,

Miałem się wypowiedzieć w kwestii znikającego postu użytkownika HAL9000, który faktycznie był napisany w krótkim czasie po moim dotyczącym Opolszczyzny, a tu już uprzedził mnie mpmdembi.
Dziwna sytuacja. W tekście nie było żadnego obraźliwego słownictwa, epitetów, wulgaryzmów, czy innych niecenzuralnych słów. A, że posty charakteryzuje niewygodny ton naszych uwag ...
Operator jest sam sobie winien takiej sytuacji, szczególnie zaniedbań w sferze budowy nowych stacji i doposażaniu już działających, oraz dominowaniu w wielu rejonach technologii 2G only. Kilku lat zastoju nie da się, ot tak nadgonić.
Dodawanie nowych pasm na zasadzie "kopiuj-wklej" pasm już działających jest o tyle żałosne, że praktycznie operator nie stara się zmodernizować danej stacji, tylko dołożyć kolejną technologię, która nie poprawi w żaden sposób dotychczasowego zasięgu. Mało tego, otrzymuje gotowe rozwiązania w kwestii dodatkowych sektorów, braków i proponowanych lokalizacji, ot chociażby z tego forum.
Niestety, ale niegdysiejszy "Leader Technologiczny" już od jakiegoś czasu liderem jest tylko w teorii i praktycznie robi bardzo mało, aby na pozycję lidera powrócić.
Jak to już wcześniej wspomniał jeden z Kolegów, Klienci swoimi nogami potwierdzą niebawem swoją dezaprobatę dla tego niedasizmu, konserwatyzmu i przekonania o własnej nieomylności.
Szkoda mi tylko, jako Klientowi praktycznie od roku 1996, marki Plus, która kiedyś była powodem do dumy.

A, że jestem konsekwentny w swoich działaniach, niebawem kolejna porcja białych plam, które dla operatora być może i nie istnieją, ale w rzeczywistości i owszem.

I na koniec powtórzę pytanie: czy na Forum istnieje cenzura ???????????
west_80
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 4 lis 2016, o 14:55

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: west_80 »

Pytanie w kwestii LTE-A w Szczecinie. Czy znane sa już jakieś plany odpaleń stacji?
PZDR
West
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 268
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: sql »

26-230 Radoszyce woj. świętokrzyskie.
Chciałbym zapytać które stacje bazowe w promieniu 25 km mają agregację lub planowana jest agregacja ?
Rozumiem iż musi być aktywne minimum LTE800 + LTE1800.
ligeza
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2016, o 06:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ligeza »

Krzysiek_Plus pisze:ligeza, LTE1800 na 24709 dodamy najprawdopodobniej w 04/2017.
Dzisiaj rano (sobota) po włączeniu speedtest rewelacyjna szybkość 0,09/1,35, więc poświęciłem się i przerobiłem instalację na 1800MHz na antenach 2xCybertech 2100MHz 17dBi (sorensen 17dBi gorzej u mnie działa). Jako że nadajnik jest za górą w odległości 10,3km antena lepiej odbierała z odbicia.
Ukształtowanie terenu
Ukształtowanie terenu
Antena ustawiona najlepiej jak się da, poziom sygnału nie powala na kolana, upload nie za specjalny, ale przynajmniej się strony dobrze wczytują.
LTEWatchH_2017-01-07@12.13.20.png
A speedtest obecnie wygląda tak:
Obrazek
Mam tylko nadzieję że przy zmianie pogody nie będzie gubiło mi sygnału. Do kwietnia tylko 4 miesiące. to wtedy najwyżej przekręcę anteny na bliższy nadajnik w Wawrzce.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: witan93 »

Czy jest w planach rozbudowa zasięgu do LTE w miejscowości Grzmiąca (zachodniopomorskie) id nadajnika: 44309 ?
sebek12wer
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 09:27

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: sebek12wer »

Jakieś Plany LTE, LTE-A w Lubotyniu (woj. Opolskie)?
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: 3G_ »

ligeza, niestety okolice -120 dBm to bardzo niski poziom sygnału. Teraz akurat w tym mrozie propagacja jest lepsza i obawiam się, że gdy pogoda się zmieni możesz stracić LTE1800...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Gabriel12,
Muczne - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Stuposiany - w 12/2016 dodaliśmy U2100.
Ustrzyki Górne - na obecną chwilę brak planów, jest GSM i U2100.
Dwerniczek - w 12/2016 dodaliśmy U2100.
Lutowiska - w 01/2017 planujemy dodać U900.
Dwernik - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Wetlina - w 06/2017 planujemy dodać U2100.
Cisna - jest GSM, U900, LTE800, a w 03/2017 planujemy dodać LTE1800.
Nowy Łupków - jest GSM, U900. W najbliższym czasie brak planów dalszej rozbudowy.
Polany - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Kąty - najbliższy BTS 22854 Góra Kamień. W 03/2017 planujemy dodać U900.
Ożenna - w 11/2016 została zrealizowana wymiana sprzętu, ale nie dodaliśmy żadnych nowych pasm.
Męcina Wielka - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Sękowa - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.
Wielkie Oczy - w 12/2016 dodaliśmy U2100.
Kowalówka - w 12/2016 dodaliśmy U2100.
Mołodycz - w 12/2016 dodaliśmy U2100.
Stan49 pisze:1. Lisie Kąty,
2. Dziewiętlice,
3. Jasienica Górna,
4. Pietrowice Nyskie,
5. Kałków,
W najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tych lokalizacjach.

6. Zwanowice - tę lokalizację obsługuje 22093 Łosiów - GSM, U900, LTE800, LTE1800.
7. Łąka - w najbliższym czasie nie planujemy poprawy zasięgu w tym rejonie.

mixiorek,
1. Odrzywół, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12403 // W najbliższym czasie brak planów.
2. Drzewica, pow. opoczyński, woj. mazowieckie. Stacja BT33949 // GSM, U900, LTE800, LTE1800.
3. Kazuń Polski, pow. nowodworski, woj. mazowieckie. Stacja 10517 // GSM, U900/U2100. W najbliższym czasie brak planów na LTE.
4. Gielniów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12148 // GSM, U900, LTE1800, LTE800.
5. Klwów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT12146 // GSM, U900, LTE800.
6. Potworów, pow. przysuski, woj. mazowieckie. Stacja BT11933 // GSM, U900, LTE1800, LTE800.
7. Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 26. Stacja 10881 // GSM, U2100, LTE1800.
8. Warszawa, ul. Przy Bażantarni 3. Stacja BT14103 // U900, LTE1800.
9. Warszawa, ul. Utrata 4. Stacja BT11399 // GSM, U900, U2100, LTE800, LTE1800 (aktywna agregacja).
10. Warszawa, Powsin. Stacja BT11475 // GSM, U900, U2100, LTE800, LTE1800.

west_80, nie posiadamy żadnych nowych informacji w tej sprawie.

sql, aktywna agregacja (LTE800+1800) jest np. na: 12311, 12313, 12135.
EDIT 10/01 również na 11702, 12314, 12315, 10229.

witan93, w najbliższym czasie brak planów.

sebek12wer, w najbliższym czasie brak planów, w 11/2016 dodaliśmy U900 w tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ