Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
arturo1132
PlusManiak
Posty: 73
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 cze 2014, o 15:16

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: arturo1132 »

Czy są plany na modernizację bts bt34829? I lle jest sektorów lte.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
krakowek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 02:47

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: krakowek »

Krzysiek_Plus pisze:
krakowek pisze:Mogę także wymusić LTE Advanced - ale to wymuszenie nie zwiększa prędkości.
Gdyż najprawdopodobniej już korzystasz z agregacji. Przetestuj pojedyncze pasma, powinieneś w przypadku tych połączeń uzyskiwać niższe transfery niż przy agregacji.
Oto wyniki:

800 HMz prędkość 12/9
http://www.speedtest.net/result/6189641766

1800 MHz prędkość 30/35
http://www.speedtest.net/result/6189644972

800/1800 MHz LTE Advanced prędkość 27/35
http://www.speedtest.net/result/6189652064

Według mnie do agregacji nie dochodzi...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Olsza1234 pisze:Trasa Dąbrowa Chełmińska - Strzyżawa praktycznie brak zasiegu caly czas. Czasem złapie jedną kreske 3g i znika.
Na tej trasie sygnał powinien być dostępny z dwóch BTS'ów: 44900 i 41214. W najbliższym czasie nie planujemy poprawy.
macio373 pisze:Lokalizacja: Bełchatów, Dolna 5
W tej lokalizacji jest dostępny sygnał LTE1800 z BT31169, a LTE2600 było dodawane na BT30794.
2.
Stan49 pisze:Tyle, że nie wspomniałem w poprzednich postach o braku zasięgu tamże, ale o brakach w rejonie Wielkiej Sowy.
Podałeś informacje:
Stan49 pisze:Dodamy i nie dodaliśmy. Dalej jest jedna wielka dziura w zasięgu wokół Wielkiej Sowy. Odcinek drogi od miejscowości Sokolec, poprzez Przełęcz Jugowicką, Kamionki do Pieszyc pozbawiony jest praktycznie zasięgu. To samo na szlaku turystycznym z Rzeczki na szczyt Wielkiej Sowy.
Nie ma w ogóle zasięgu? Czy jest na niskim poziomie? Proszę o przesłanie logów.
3.
Stan49 pisze:Jak długo jeszcze królować będą stacje 2 sektorowe, zamiast przynajmniej 3 lub 4 sektorowych ?
Niestety rozbudowy w tym rejonie są ograniczone i wynikają z bliskości granicy.
arturo1132 pisze:Czy są plany na modernizację bts bt34829? I lle jest sektorów lte.
W najbliższym czasie brak planów, obecnie jest: GSM, U900, LTE800, LTE1800.

krakowek, proszę, prześlij przez ten formularz numer telefonu przypisany do karty SIM, poproszę o weryfikacje agregacji na tym BTS'ie.

krakowek pisze:800/1800 MHz LTE Advanced prędkość 27/35
http://www.speedtest.net/result/6189652064
Proszę ponów testy, ale w przypadku agregacji wybierz trym automatyczny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
krakowek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 02:47

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: krakowek »

krakowek, proszę, prześlij przez ten formularz numer telefonu przypisany do karty SIM, poproszę o weryfikacje agregacji na tym BTS'ie.
krakowek pisze:800/1800 MHz LTE Advanced prędkość 27/35
http://www.speedtest.net/result/6189652064
Proszę ponów testy, ale w przypadku agregacji wybierz trym automatyczny.[/quote]

Numer telefonu wysłałem w prywatnej wiadomości na forum. Testy wykonywałem w trybie AUTO ponieważ w trybie LTE Only nie router nie łączył się z siecią 800 MHz. Dodatkowe testy wykonam dzisiaj w nocy.
krystian0201
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 18:08

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: krystian0201 »

Witam,
miejscowość Krzyżanów koło Kutna. Posiadam DWR-960, lecz niestesty nie widzę w nim możliwości przestawienia pasma. Na innym routerze połączyłem się na 800 i 1800Mhz. Jakie BTSy mam w pobliżu i czy planowany jest rozwój? LTE-A ma szanse tutaj zadziałać?
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze:
Stan49 pisze:Tyle, że nie wspomniałem w poprzednich postach o braku zasięgu tamże, ale o brakach w rejonie Wielkiej Sowy.
Podałeś informacje:
Stan49 pisze:Dodamy i nie dodaliśmy. Dalej jest jedna wielka dziura w zasięgu wokół Wielkiej Sowy. Odcinek drogi od miejscowości Sokolec, poprzez Przełęcz Jugowicką, Kamionki do Pieszyc pozbawiony jest praktycznie zasięgu. To samo na szlaku turystycznym z Rzeczki na szczyt Wielkiej Sowy.
Nie ma w ogóle zasięgu? Czy jest na niskim poziomie? Proszę o przesłanie logów.
3.
Stan49 pisze:Jak długo jeszcze królować będą stacje 2 sektorowe, zamiast przynajmniej 3 lub 4 sektorowych ?
Niestety rozbudowy w tym rejonie są ograniczone i wynikają z bliskości granicy.

Witam ponownie,

Czytam odpowiedzi szanownych specjalistów na łamach Forum i po prostu przysłowiowo opadają mi ręce. Jak mantra jest powtarzany slogan o braku możliwości rozbudowy z powodu bliskości granicy. Rozumiem politykę wobec Firmy. Trzeba wyjść z twarzą. Tylko ..... tylko dziwnym trafem N zarówno w Bartnicy, Ludwikowicach Kłodzkich i przykładowo Zgorzelcu nie miał problemów z "bliskością granicy" i dał radą uruchomić 3 sektory w paśmie U900 (w dwóch pierwszych przypadkach), jak i pasmo U900 w przygranicznym mieście Zgorzelec. Czy to przypadek, który potwierdza Wasz "niedasizm", czy raczej reguła, którą stosujecie coraz częściej ?
Ja i inni miejscowi pasjonaci, którzy znają opisywany teren jak przysłowiową własną kieszeń mówimy o problemach. Wy tych problemów nie widzicie, mało tego mamy udowadniać brak sygnału w cytowanych miejscach. Naprawdę na tymże Forum ma nastąpić kompromitacja Waszej sieci ? Bo skąd ma być sygnał ? Ze stacji widmo, której nie ma ?
Sygnał sieci jest na takim poziomie, że nie ma mowy o korzystaniu z zasobów sieci, nawet przeprowadzenie rozmowy graniczy z cudem. Oczywiście czasami pojawia się sygnał zza światów, ale jego parametry nie pozwalają nawet na wysłanie smsa.
Powtórzę jeszcze raz: problem dotyczy szlaku na Wielką Sowę od miejscowości Sokolec po szczyt, oraz drogi na odcinku Sokolec, Przełącz Jugowicka, Kamionki, Pieszyce, oraz braku dokrycia terenu wokół działających stacji tam, gdzie nie ma omawianych, brakujących sektorów.
W najbliższym czasie jest planowana ponowna eskapada szlakiem na Wielką Sowę. Może wówczas ponowny "bezsieciowy" log zamknie usta niedowiarkom i uświadomi co niektórym skalę problemu.
Krzysiek_Plus pisze:Jak już na forum wyjaśnialiśmy wielokrotnie prace modernizacje obejmują głównie BTS'y, na których obecnie nie ma 3G czy też LTE i w większości przypadków są to lokalizacje poza większymi miastami.
Mówiąc krótko mieszkańcy dyżurnych miejscowości takich jak: Jarnołtówek na opolszczyźnie, Platerówka, Parowa, przygraniczny Pieńsk (wszędzie króluje pasmo 2G) są bardzo cierpliwi i pewnikiem jeszcze długo poczekają na poprawę sytuacji. Są zapewne nieświadomi swoich potrzeb i rozmowy im w zupełności wystarczą. Przy czym nie mają wyboru, bo jesteście jedyną dostępną siecią. To już nie te czasy, monopol się dawno skończył i zapewne statystyka nożnej migracji "poprawi" tegoroczne wyniki.
Krzysiek_Plus pisze: Częstotliwości U2100 ma zdecydowanie mniejszą propagację w porównaniu z U900 i nie pokryłaby tego terenu.
Owszem propagację ma mniejszą, ale pojemność większą i podatność na zakłócenia zdecydowanie mniejszą od pasma U900. A co tam, za kilka miesięcy można kolejny raz wydać pieniążki i ponownie coś "poprawić". Tu zdaje się problem leży w naturze finansowej Firmy i szkieletowej sieci. Bo jak wytłumaczy zaimplementowane tu pasmo LTE, tam 3G, a jeszcze gdzie indziej samo 2G. Błędy wykonawcze, pozyskanych doskonałych lokalizacji stacji bazowych są powielane, bez roztropnego podejścia do tematu. Byłaby kasa i odpowiednia przepustowość, byłyby inwestycje w komplet pasm. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że Klient korzystający z szybkiej sieci może zwolnić jej zasoby dla kolejnego użytkownika tak szybko, jak szybko pobiera dane.

Zyczę owocnych przemyśleń i pozdrawiam Forumowiczów.


:mrgreen:
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ktry »

Stan49 Jak nie wiadomo o co chodzi ,to na 100% chodzi o pieniądze. Za dobrych czasów Plusa inwestycje w tereny przygraniczne były bardzo ograniczone. Nowy własciciel by nic nie inwestował,tylko wyciągał zyski,żeby nie konkurencja.
Mój przykład to część granicy od praktycznie Kostrzyna do Cedyni wzdłuż Odry.Nikt tam nie widział zasięgu Plusa od lat. W Cedyni ostatnio dołożono LTE ,ale do granicy i do wielkiego bazaru w Osinowie Dolnym gdzie pracuje tysiące ludzi i klientów Niemców nie dociera.
MEFISTOX
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 12:36

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MEFISTOX »

Witam,

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stacji BT16263 Brązownicza. Ustalilismy, że jest tam antena sektorowa umts 2100. Byłem na miejscu, zrobiłem zdjęcia (słaba jakość, ale widać o co chodzi).
Stacja conrada 7
Stacja conrada 7
Na stacji widać tylko radiolinię. W jednym miejscu widać jakby zaczepy pod antenę sektorową, ale jej na nich nie ma. Czy na 100% jest tam działająca antena sektorowa taka jak np tu:
stacja bts
stacja bts
Czy może jest tam tylko ta radiolinia? Mogą Państwo to jakoś zdalnie sprawdzić i mi potwierdzić? (Może antena jest gdzieś na dachu w miejscu, którego nie widać z ziemi?) Dziękuję za pomoc w tym temacie.
antares1
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 1 gru 2013, o 08:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: antares1 »

Witam, ponawiam pytanie o Sawin, woj. lubelskie. Do końca zeszłego roku miało być LTE oraz 3G, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na modernizację? Stacja w Sawinie już chyba jako jedyna w powiecie ma tylko 2G.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stan49 pisze:ylko ..... tylko dziwnym trafem N zarówno w Bartnicy, Ludwikowicach Kłodzkich i przykładowo Zgorzelcu nie miał problemów z "bliskością granicy" i dał radą uruchomić 3 sektory w paśmie U900 (w dwóch pierwszych przypadkach), jak i pasmo U900 w przygranicznym mieście Zgorzelec.
Uruchomienie U900 w pasie przy granicznym jest zależne od wielu czynników, opisanych w tych dokumencie. Wpływ na to mają takie czynniki jak odległość od granicy, wysokość BTS'a, (np.: 34300 Wielka Sowa, sygnał U900 z powodu lokalizacji na górze byłby propagowany na bardzo duże odległości stąd też restrykcje ze strony UKE), kierunek azymutów. W niektórych przypadkach uruchomienie U900 jest możliwe tylko przy bardzo dużych ograniczeniach mocy, a więc i zasobów, które możemy zaoferować klientom. Dodatkowo każdy operator w technologi 3G korzysta z innej części pasma, a więc uruchomienie U900 jest również zależne od wystąpienia tego zakresu po drugiej strony granicy.

W przypadku każdej lokalizacji decyzje podejmuje UKE.

Jeśli powyższe informacje są dla Ciebie dalej niezrozumiałe, sugeruje dalsze już pytania w tej sprawie kierować do UKE.
Stan49 pisze:Mówiąc krótko mieszkańcy dyżurnych miejscowości takich jak: Jarnołtówek na opolszczyźnie, Platerówka, Parowa, przygraniczny Pieńsk (wszędzie króluje pasmo 2G) są bardzo cierpliwi i pewnikiem jeszcze długo poczekają na poprawę sytuacji.
W każdej z tych lokalizacji jest planowane dodanie pasma 3G. Niestety nie ma możliwości przeprowadzenia prac na wszystkich BTS'ach jednocześnie, prace są realizowane według określonej kolejności zależnej od wielu czynników i może ulegać zmianie.
Stan49 pisze: Owszem propagację ma mniejszą, ale pojemność większą i podatność na zakłócenia zdecydowanie mniejszą od pasma U900
Tak, ale pojemność w tej lokalizacji nie ma znaczenia, jeśli zasięg nie będzie docierał do użytkowników.
krystian0201 pisze:miejscowość Krzyżanów koło Kutna. Posiadam DWR-960, lecz niestety nie widzę w nim możliwości przestawienia pasma
Ten router nie posiada takiej funkcji.
krystian0201 pisze:Jakie BTSy mam w pobliżu i czy planowany jest rozwój? LTE-A ma szanse tutaj zadziałać?
Na najbliższy BTT35021 Stefanów jest aktywna agregacja LTE800/1800.
ktry pisze:Mój przykład to część granicy od praktycznie Kostrzyna do Cedyni wzdłuż Odry.Nikt tam nie widział zasięgu Plusa od lat. W Cedyni ostatnio dołożono LTE ,ale do granicy i do wielkiego bazaru w Osinowie Dolnym gdzie pracuje tysiące ludzi i klientów Niemców nie dociera.
Kostrzyn nad Odrą:
BT31518 - w 05/2017 dodamy LTE1800
BT31688 - w 05/2017 dodamy U2100
BT30080 - tutaj LTE1800 dodaliśmy już w 08/2016.
W Cedynii LTE1800 na 44595 jest dostępne od kilku lat.

MEFISTOX, udzieliliśmy Ci już wszelkich informacji w tej sprawie w poprzednich postach.

antares1, BT12055 Sawin - na obecną chwilę prace (dodanie U900 i LTE1800) są zaplanowane na 06/2017.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MEFISTOX
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 12:36

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MEFISTOX »

Niestety nie zostały mi udzielone wszystkie odpowiedzi. Proszę tylko o jedno, czy jest tam tylko ta antena radiolinii, czy jest inna (w kształcie "deski" jak na zdjęciach), której nie zauwazyłem. Tyle chyba można podać, zważywszy, że każdy może tam podejść i np dronem oblecieć teren (ale nie każdego stać na drona, więc może warto go zdyskryminowac??).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

MEFISTOX, niestety nie posiadamy informacji o rodzaju anten zastosowanych w danej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MEFISTOX
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 12:36

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MEFISTOX »

Ok, dzięki! i taka odpowiedź od początku byłaby wystarczająca :-) do kogo w firmie można skierować zapytanie o rodzaj anten? oczywiście mogą nie odpisać, ale spróbować warto :roll:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

MEFISTOX, niezależnie od kanału, nie udzielamy tego typu informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MEFISTOX
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 12:36

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MEFISTOX »

Rozumiem, że jest to tajemnica przedsiębiorstwa w takim razie. A posiadacie może jakąś publiczną bazę decyzji środowiskowych?
ODPOWIEDZ