Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Resulent
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lis 2014, o 17:12

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Resulent »

Krzysiek_Plus pisze:Resulent, na obecną chwile brak planów.
:/ No trudno. Trzeba się zadowolić tym co jest.
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

Krzysiek_Plus pisze:
Monsoon pisze:Mam rozumieć, że ktoś działu technicznego to chociaż przeczyta ? Nie wierzę
Skoro tak sądzisz to po co podajesz takie informacje? :roll:

Niestety z tej mapy nie jestem w stanie nic wyczytać, zbyt słaba jakość.

W swoich pomiarach zapominasz o zasadach działania sieci komórkowych i możliwości budowy BTS przez operatora.

Nie zawsze jest możliwość wybudowania BTS w lokalizacji najbardziej odpowiednio pod względem radiowym (najwyższy budynek w okolicy itp.) Powodów na to może być dużo: brak zgody właściciela budynku, protesty społeczne, brak zgody władz itp.

Stacja bazowe mają również określone konfiguracje/sąsiedztwa by nie zakłócać swojej wzajemnej pracy np.: 34007, głównym celem tej stacji jest pokrycie terenu na południe i południowy wschód od stacji, zasięg w stronę północna jest celowo ograniczony.

To co dla ciebie może być "złym ustawieniem" jest celową konfiguracją, która pozwala na prawidłowe funkcjonowanie sieci.

33639 - sprawa jeszcze w toku.

EDIT:

OlaMaKota - stacja bazowa na ratuszu działa i obsługuje ruch komercyjny.

Brawo za replike Krzysztof, choc nie sadze, ze cos trwale zostanie z Twojej odpowiedzi. Tacy malkontenci sa nieprzemakalni na rzeczowe argumenty. Na tym forum, na telepolis.pl i gdzie tam jeszcze jest pelno takich filozofow greckich, ktorzy umieja bezkonstruktywnie krytykowac prace dzialu techniczego nie majac tak naprawde bladego pojecia o funkcjonowaniu sieci.
Spacedust
Szalony PlusManiak
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2013, o 23:46
Kontakt:

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Spacedust »

Czy działa już nowa stacja na Os. Oświecenia w Poznaniu ? Widziałem jakieś 2 tygodnie temu, że maszt Plusa już stał obok masztu Playa, ale jeszcze bez anten.
OlaMaKota
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2014, o 22:42

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: OlaMaKota »

OlaMaKota - stacja bazowa na ratuszu działa i obsługuje ruch komercyjny.
Oj to chyba jest zabudowana... jutro idę wypatrywać :)
Monsoon
PlusManiak
Posty: 145
Rejestracja: 18 gru 2013, o 01:31

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Monsoon »

Krzysiek_Plus pisze:
Monsoon pisze:Mam rozumieć, że ktoś działu technicznego to chociaż przeczyta ? Nie wierzę
Skoro tak sądzisz to po co podajesz takie informacje? :roll:

Niestety z tej mapy nie jestem w stanie nic wyczytać, zbyt słaba jakość.

W swoich pomiarach zapominasz o zasadach działania sieci komórkowych i możliwości budowy BTS przez operatora.

Nie zawsze jest możliwość wybudowania BTS w lokalizacji najbardziej odpowiednio pod względem radiowym (najwyższy budynek w okolicy itp.) Powodów na to może być dużo: brak zgody właściciela budynku, protesty społeczne, brak zgody władz itp.

Stacja bazowe mają również określone konfiguracje/sąsiedztwa by nie zakłócać swojej wzajemnej pracy np.: 34007, głównym celem tej stacji jest pokrycie terenu na południe i południowy wschód od stacji, zasięg w stronę północna jest celowo ograniczony.

To co dla ciebie może być "złym ustawieniem" jest celową konfiguracją, która pozwala na prawidłowe funkcjonowanie sieci.

33639 - sprawa jeszcze w toku.
Jeśli jest potrzeba mogę wysłać plik z pomiarami do obejrzenia w Google Earth.

Faktycznie ekspertem w dziedzinie budowy sieci nie jestem i nie próbuję go udawać.
Chce pomóc przesyłając moje uwagi i pomiary na które poświęcam swój wolny czas.

Co do stacji 34007 to faktycznie tak jak napisałeś ma pokryć teren na południe i południowy wschód to niestety tego zupełnie nie robi a w tym terenie brak innych obiektów operatora, które mogły by być wykorzystane a o nowe lokalizacje ciężko ze względów finansowych i formalnych o których wspomniałeś.

Żeby nie było, że tylko marudzę, są tereny we Wrocławiu gdzie zasięg LTE jest bardzo dobry :-)

PS . Do mocno podekscytowango użytkownika Harry Callahan:

Krzysztof odpisał rzeczowo i kulturalnie za to Ty ... bezkonstruktywnie mnie skrytykoweś...

Jeżeli:
1. sektor stacji "świeci" bezpośrednio w gęste drzewa
2. stacja nie działa i nie zapewnia przyzwoitego zasięgu nawet w najbliższym sąsiedztwie
3 ten sam teren działkowy ma super pokrycie z kilku stacji a zaraz obok całe osiedla nie mają sygnału z (tych samych stacji).
4. stacja nie pokrywa żadnej użytecznej przestrzeni
5. zgłaszam realny pomierzony w terenie brak zasięgu lub jego niski poziom

to chyba nie trzeba mieć pięciu fakultetów i ewidentnie coś poszło nie tak ? :-(
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Spacedust, a może podać numer pozwolenia lub dokładniejszy adres?

Monsoon, ogólnie każdy operator wykonuje kilkanaście tysięcy drive testów rocznie, więc nasi technicy ogólnie posiadają już takie informacje.
Monsoon pisze:Co do stacji 34007 to faktycznie tak jak napisałeś ma pokryć teren na południe i południowy wschód to niestety tego zupełnie nie robi a w tym terenie brak innych obiektów operatora, które mogły by być wykorzystane a o nowe lokalizacje ciężko ze względów finansowych i formalnych o których wspomniałeś.
Z legendy z Twojego poprzedniego screen kolor jasno niebieski oznacza sygnał na poziomie -90, więc LTE w tej okolicy jest dostępny na większości terenu.

Na pewno było było lepiej gdyby BTS był na wyższym budynku, ale niestety w tej okolicy nie mieliśmy takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spacedust
Szalony PlusManiak
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2013, o 23:46
Kontakt:

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Spacedust »

Krzysiek_Plus pisze:Spacedust, a może podać numer pozwolenia lub dokładniejszy adres?
Os. Oświecenia 1 w Poznaniu - budynek Szkoły Podstawowej nr 19

Stacja ma takie zezwolenia:

PLUS 900 (32205) (30.09.2018)
PLUS UMTS (32205) (30.09.2018)
MOBYLAND LTE1800 (P32205) (31.10.2022)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Spacedust, nie, jeszcze nie działa, ale jest już zaplanowane uruchomienie LTE, najprawdopodobniej 10-11/12.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
YossiMZ
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2013, o 12:05

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: YossiMZ »

YossiMZ pisze:Witam

Warszawa Wawer (rejon ul. Rozchodnikowej) - kiedy można spodziewać się zasięgu LTE?
W wakacje 2012 roku nie było, obecnie mapki się nie zmieniły.
Poważnie rozważam przejście z Neo (bo też jest marnie), a nie chcę "wpaść z deszczu pod rynnę"
Aktualne pytanie do Konsultantów:
Czy od 2012 r. pojawiły się jakiekolwiek plany modernizacji obecnych BTSów lub wzmocnienia zasięgu tym rejonie???
Ostatnio jak internet zwolnił poniżej granicy przyzwoitości sprawdziłem inne sieci..
W Plusie (LTE) mam ledwo 1- 1,5 MB, zaś u pomarańczowych (LTE) 18-20 Mbps w tym samym miejscu.
Korzystam chyba z tego BTS - Plus ID 11016, ul. Bysławska 82 (dach - biurowiec Mera).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

YossiMZ, wysłałem nowe zapytanie w sprawie tej lokalizacji, dam znać jak tylko otrzymam odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamil0620
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2014, o 22:09

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Kamil0620 »

Witam. Mam pytanie jeśli chodzi o zasięg internetu LTE. Otóż mieszkam w małym miasteczku (a dokładniej niewielkiej dzielnicy oddalonej od centrum o jakieś 3km - to ważne) i niestety mojej ulicy zasięg nie obejmuje. Żeby zobrazować problem dodam zdjęcie mapy zasięgu z zaznaczonym moim miejscem zamieszkania:
Obrazek

http://i.imgur.com/iYmw8BG.png - dodaję bezpośredni link do obrazka w razie gdyby się nie wyświetlił.

Chciałbym się dowiedzieć czy kiedykolwiek sygnał z anteny znajdującej się w mojej miejscowości zostanie wzmocniony na tyle, żebym i ja mógł cieszyć się z szybkiego internetu? Na dzień dzisiejszy korzystam z tzw. "radiówki" (pobieranie 1.5mb/s, wysyłanie 0.50mb/s, przy czym rzeczywiste pobieranie np. muzyki mam na poziomie 100-150kb/s), co bardzo mi przeszkadza, gdyż potrzebuję szybszego łącza. Chodzi oczywiście o internet z opcją "bez limitu" do komputera stacjonarnego.

Tak więc czy kiedykolwiek sygnał będzie mocniejszy lub gdzieś w mojej okolicy stanie dodatkowa antena? Miasto to Rudnik nad Sanem, dzielnica Stróża.

Pozdrawiam.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: matus45 »

Ale ty masz zasięg LTE tylko nie w Plusie/CP. Nie znasz innych operatorów, którzy mają internet bez limitu z normalnym, jasnym regulaminem a nie takim cyrkiem jak w Power LTE?. Do ich BTS-a przy Kordeckiego 20 masz 3km. Oglądaj mniej reklam LTE Plusa i rozejrzyj się za ofertą prawdziwego lidera LTE.
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

Witam,

Kiedy nastapi SWAP stacji 20677 oraz kiedy bedzie przebudowa stacji 22460. Mialo byc w tym roku...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

matus45, proszę trzymaj się tematu wątku. Użytkownik Kamil0620 pyta o poprawę zasięgu naszej sieci.

Kamil0620, zwiększenie mocy obecnych nadajników nie jest możliwe.

Harry Callahan,

20677 - na obecną chwile brak planów.
22460 - jest w planach rozbudowa o nowe technologie ale termin nie został jeszcze ustalony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciejm
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 14 lip 2013, o 22:53

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: maciejm »

Co z Zacisze 3 w Białymstoku ? Jak działał kiepsko tak i działa. Stacja zmodernizowana 5 m-cy temu.
ODPOWIEDZ