Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
kmis
Starszy Plusmaniak
Posty: 176
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kmis »

Michał_Plus pisze:marcinnoga75, sql, odpowiedz zostanie opublikowana gdy będziemy mieć już wszystkie niezbędne informacje do jej udzielenia. Rozumiem zainteresowanie, ale odpowiedz nie jest zależna bezpośrednio od nas.
To może ja odpowiem za Plusa: Aby osiągnąć prędkość 498Mb/s zielona sieć podała: "... uruchomiono agregację pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600" Wg wykazu UKE sieć posiada 6 stacji w których występują trzy pasma - patrz zdjęcie - > czyli wiadomo gdzie można osiągnąć magiczne 498<b/s ;)

Obrazek
iPhone 15 pro MAX, S23 Ultra
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kubaaa216 »

Witam, jakieś plany na nadajnik w Łysomicach (powiat toruński, kujawsko-pomorskie)? *maszt Orange, obok stacji benzynowej*
Pozdrawiam
interwoojt
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2017, o 22:40

Re: Zasięg w Małopolsce Zachodniej - gmina Wolbrom

Post autor: interwoojt »

Dzień dobry ponownie,

Co jakiś czas sprawdzam co tam słychać w planach w lokalizacjach o których kiedyś pytałem.... wiem super zasięg Plus ma głównie w reklamach jak w tej o harcerzyku.....

Z nowości z mojego terenu: pisałem o braku zasięgu w miejscowości Dłużec(gmina Wolbrom,powiat olkuski, Małopolska) o tym że jest nowiutki maszt Networks że może by tam jednak zawisły anteny Plusa... hehehe zawisły ale anteny Playa !!!

A Plus to wogóle postawił? zamierza postawić jakąś stację w tych lokalizacjach ??? czy to już koniec tego. Jestem z Wami od 1999 roku, ale to już ostatni rok. T-mobile bije Was na głowę z zasięgiem.... i to byłoby na tyle.
Ludzie uciekajcie od tego operatora to jest już skansen!!!

Pozdrawiam.



interwoojt pisze:
HAL 9000 pisze:
interwoojt pisze:Dzień dobry,
Chciałbym zapytać czy sieć Plus planuje jakieś inwestycje które umożliwią normalne korzystanie z telefonu w takich miejscach w Małopolsce jak:

Wolbrom - Rynek - brak podstawowego zasięgu w kamienicach i sklepach. Niestety sieć Plus jako jedyny operator posiada w mieście Wolbrom (ok 10 000 mieszkańców) tylko JEDEN nadajnik i to poza centrum miasteczka. Nawet sieć Play posiada własny BTS w centrum

Dłużec (gmina Wolbrom, powiat olkuski) - brak jakiegokolwiek zasięgu. Miejscowość była do nie dawna wpisana na listę białych plam bez zasięgu przez UKE ze względu na ukształtowanie terenu - dolinki jurajskie. Miejscowość leży przy drodze wojewódzkiej 794. Napisałem była ponieważ Wasza konkurencja tj. Tmobile i Orange (NetWorks) wybudowało przy pomocy burmistrza Wolbromia i uruchomiło w grudniu 2016 nowy maszt w Kapielach niedaleko opisanego Dłużca i tym sposobem użytkownicy Plusa jako jedyni nie mogą korzystać z telefonów (jak wiadomo Playowcy mają roaming krajowy)

i na koniec wisienka:

Ojcowski Park Narodowy - tutaj podobnie jak w miejscowości Dłużec Plus jest jedyną siecią z usług której nie da się skorzystać (i tu podobnie Networks ma stacje z które pozostała trójka operatorów korzysta)

To są ogromne zaniedbania waszej sieci w Infrastrukturę w tym rejonie. Nie robi się nic. A szkoda bo jesteście świetną technicznie siecią jeśli chodzi o połączenia głosowe i Internet.

Reasumując powyższe: czy są jakieś plany rozbudowy sieci w powyższych rejonach?
Wszystkie poruszone przez Ciebie lokalizacje sa od lat "walkowane" z Plusem. Przed chwila widzialem odpowiedz Krzyska i dalej jest na nie.
Wolbrom mial plany na dwie stacje, a wlasciwie trzy - najpierw na kamienicy w centrum, lokalizacja przepadla (ponoc protest), potem przeniesli to na budynek UMiG z tym samym nr CID (do tej pory stacja ma wazne pozwolenie). Na budynku tym jest konkurencja i tez tego nie wybudowano.
Konkurencja umiala, Plus nie. Dach tego samego, samorzadowego budynku, powtorze ponownie.
Byl tez plan przy ul. Bocznej, jakies 200 m od Rynku, ale przepadl.

Dluzec. W planach byla Strzegowa, ale niedawno pozwolenie wygaslo. Ponoc protest. Akurat moge w to uwierzyc, bo ludnosc tam jest nerwowa. Ale jak wspomniales konkurencja uruchomila stacje pod koniec ub. roku czyli jednak mozna.

Ojcow nigdy nie mial planow. Ponoc nie moga, bo teren OPN, ale jak wspomniales konkurencja mogla.

Trudno to komentowac. Jest to po prostu przykre, ze Plus lekcewazy uzytkownikow, bo pewnie nierentowne tam jest budowac.
I to jest tylko maly wycinek zaniedban w woj. malopolskim. Wszelkie uwagi sa lekcewazone lub usuwane.
No tak takiej odpowiedzi się spodziewałem. Jednak co siła 2 sieci (Tmobile + Orange) to siła 2 sieci i potega marketingu (Play) z kiepską jakością usług ale jednak w zasięgu. Czyli o zasięgu plusa w centrum Wolbromia i na północ w stronę Pilicy (Dłużec, Strzegowa) można zapomnieć. Dziwi mnie tylko dlaczego Polkomtel nie potrafi sie dogadać z Networks i zainstalować BTS w tych Kąpielach - przecież w wielu lokalizacjach w Polsce operatorzy nawzajem korzystają ze swoich masztów. Ale rozumiem czysta kalkulacja biznesowa. W tych miejscowościach działa prężnie Interkonekt lokalny operator światłodowody (LTE smart dom się nie sprzeda) a liczba mieszkańców jest zbyt mała aby inwestować. Przykre to ale prawdziwe... O OPN to nawet nie wspominam..... Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
GordonGekko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2014, o 15:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: GordonGekko »

Też w tym roku kończą mi się umowy na dwóch numerach i się mocno zastanawiam czy zostać.
Plus ma straszny zasięg, reszta operatorów ich dogoniła, jak nie przegoniła.
Jestem teraz w Pradze. Jadąc tu przez stepy akermańskie, miałem cały czas LTE+, u nas tego nie doświadczę.
Przykre po 15 latach
spamergt
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: spamergt »

Daniel_Plus pisze: spamergt
BT31168 - brak planów. Ostatnia duża modernizacja była w grudniu 2017 r.
Może i modernizacja była ale nadal to mało. Tak chodzi Internet na tym nadajniku.
Załączniki
Screenshot_20180421-212315.png
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: 3G_ »

Witam, ile jest sektorów w poszczególnych pasmach na stacji 30754 Jeżów?
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: cedero »

Które stacje w Warszawie nadają już komercyjnie L900? I które ewentualnie zaczną nadawać?
Awatar użytkownika
xut2zs
PlusManiak
Posty: 87
Rejestracja: 27 mar 2017, o 18:56

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: xut2zs »

Czy Legionowo lub Michałów reginów w planach na modernizację ? Coś wiadomo ?
diagnosta
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 20:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: diagnosta »

BT11640, może pojawiły się nowe plany ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

kubaaa216, na BT44856 dodamy LTE900 w czerwcu.

GordonGekko, o modernizacji Twojej lokalizacji już pisaliśmy.
Daniel_Plus pisze:GordonGekko, tak, zaplanowana jest poniższa modernizacja:
BT16352 - LTE900 zaplanowane na najbliższy rok.
Pozostałe dwie stacje na terenie Rembertowa również zyskają LTE900.
spamergt, niestety, na obecną chwile nie ma tam zaplanowanych żadnych nowych prac.

3G_, GSM900, U900, LTE800, LTE1800, po 3 sektory.

cedero, nie posiadam takich informacji, w danej chwili.

xut2zs, dodajemy LTE900: BT10535, BT11105, BT16275, BT10810 - czerwiec, BT14644, BT14629 - kwiecień.

diagnosta nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dav »

Michał_Plus pisze:dav, poniżej:
43860 - kwiecień.
44077 - GSM1800 i LTE900 w kwietniu.
Potwierdzam na obu stacjach działa już L900 :-D
Szybko poszło bo jeszcze tydzień temu nie było dostępne.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

dav, super. :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Czy jest plan na jakieś LTE dla stacji: 32061?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

patryk7588, na czerwiec zaplanowane jest dodanie LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dav »

Michale czy na 43860 nie dodano czasem U900 bo mam nowy CID 61903 ?
ODPOWIEDZ