Tablet z routerem, a wypróbowanie Internetu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
eit
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:45

Tablet z routerem, a wypróbowanie Internetu

Post autor: eit »

Witam,
jestem zainteresowany ofertą tabletu Modecom z routerem, jednak nie jestem pewny czy w obecnym miejscu zamieszkania zasięg Internetu będzie zadowalający. Z tego co wiem, nie istnieje szansa wypróbowania Internetu stricte w ofercie z tabletem, więc jeśli chciałbym zasięg wypróbować, musiałbym podpisać umowę z tym routerem, a następnie zerwać ją w przeciągu siedmiu dni i dopiero wtedy podpisać umowę z tabletem.
Stąd moje pytanie - czy zerwanie umowy i następnie podpisanie innej nie będzie wiązało się z jakimiś konsekwencjami i utrudnieniami? Z góry zakładam, że tę umowę będę musiał zerwać, a chcę sprawdzić zasięg Internetu. Po prostu chcę się upewnić, że taka operacja będzie jak najbardziej fair oraz że nie usłyszę później że nowej umowy podpisać nie mogę albo cokolwiek w tym rodzaju.
Zakładając ten temat od razu zapytam, czy w razie awarii tablet reklamuje się bezpośrednio u producenta czy poprzez punkt Plusa? Co w przypadku, jeśli nie może on zostać naprawiony/wymieniony (w sensie takim, że konieczny jest zwrot pieniędzy albo coś takiego)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Tablet z routerem, a wypróbowanie Internetu

Post autor: Krzysiek_Plus »

eit pisze:Stąd moje pytanie - czy zerwanie umowy i następnie podpisanie innej nie będzie wiązało się z jakimiś konsekwencjami i utrudnieniami? Z góry zakładam, że tę umowę będę musiał zerwać, a chcę sprawdzić zasięg Internetu. Po prostu chcę się upewnić, że taka operacja będzie jak najbardziej fair oraz że nie usłyszę później że nowej umowy podpisać nie mogę albo cokolwiek w tym rodzaju.
Nie będzie problemu. ;-)

eit pisze:Zakładając ten temat od razu zapytam, czy w razie awarii tablet reklamuje się bezpośrednio u producenta czy poprzez punkt Plusa?
Możesz poprzez punkt/salon Plusa, lub bezpośrednio do producenta.
eit pisze:Co w przypadku, jeśli nie może on zostać naprawiony/wymieniony (w sensie takim, że konieczny jest zwrot pieniędzy albo coś takiego)?
Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją :roll: , ale w przypadku gwarancji za sprzęt odpowiada producent i z nim ustalasz ewentualne szczegóły wymiany/naprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eit
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:45

Re: Tablet z routerem, a wypróbowanie Internetu

Post autor: eit »

A może lepiej zakupić starter Internetu na kartę za dziesięć złotych, ale rodzi się pytanie czy ta karta SIM zadziała w routerze (Huawei) z Playa? Jeśli tak, to babranie się z umowami jest całkowitym nonsensem. Chyba, że taką kartę SIM można przetestować w telefonie, ale podobno są różne nadajniki.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Tablet z routerem, a wypróbowanie Internetu

Post autor: Krzysiek_Plus »

eit, ale w opcji na karte nie ma dostępu do LTE. Połączenia będa możliwe tylko w GPRS/EDGE/3G/HSPA+
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ