jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Dane poszły na PW. Ja na razie wracam do Play. Będę sprawdzać - jak usuniecie awarię i internet wróci do normy pozostanę w Plusie. Przykro mi ale pracować się nie da. Oto dzisiejszy poranek:

http://www.speedtest.net/result/2591171620.png

HSPA i HSPA+ nie ma wcale od wczoraj od godz. 19:30
Tylko EDGE i WCDMA czyli pół mega bita maksymalnie. Po zmianie karty na Play lub Orange - wszystko wraca do normy.
Karty zmieniam by sprawdzić czy nie ma awarii modemu itp. Wychodzi na to że wszystko jest ok.
Więc co sie dzieje z Plusem?

Jeden Plus ;-) tego wszystkie jest. Przypomina mi się Amiga 1200 i rok 1993. Chwile nada ranem gdy łączę się z Ami-Netem przez V91. Brakuje jeszcze tylko trzasków i pisków z głośniczka modemu :))) ale reszta jest tak samo czyli 64kbps :)))
Załączniki
Screen003.jpg
Screen002.jpg
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Witam raz jeszcze. Dane wysłane itp. Hspa przed chwilą wróciło. Jest tylko Hspa bez Hspa+ i 2,3 kreski sygnału.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej problem zgłoszony ;-), jak będę miał odp. dam znać w tym wątku. :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

HSPA+ wróciło przed godzinką. Niestety słabo jest nadal. Max. 1,5 Mb/s i 2,3 kreski sygnału lecz lepsze to już jak poranne EDGE :)
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Niestety. Nadal to samo. Szkoda było tylko pieniędzy na startery i doładowania. Przykro mi lecz Plus nie działa. Dla pewności pożyczylismy jeszcze inny komputer z innym modemem ZTE (LTE,HSPA+,HSPA) i jest nadal to samo. Podczas ściągania z internetu - transfer bez powodu się zatrzymuje. Nie idzie nic pobrać. Owego 50GB w nocy nie da się wykorzystać. Czy to z ipla, czy z innych serwisów. Po prostu nie idzie ściągnąć pliku większego jak 80MB i nie ważne czy jest to weekend, środek tygodnia, nie ważne czy godz. 23:30, czy 2 a nawet 4 nad ranem. Prędkości spadły do maksymalnie 1,5-2Mb/s, najczęściej jest WCDMA, po awarii wskakuje na HSPA lecz bez HSPA+ a zasięgu praktycznie nie ma bo niestety - jeśli inne sieci mają wszystkie kreski a Plus 1,2 do max.3 to sygnałem nazwać tego nie idzie zwłaszcza że wszystkie nadajniki są w tym samym miejscu. Na załączonych screenach sytuacja z dzisiejszego poranka. Ponownie zapłacone SMS Premium za pobranie filmu i tylko w plecy 4,88zł bo transfer się zatrzymał. Tak po prostu, bez powodu. Pobrał troszeczkę i stanął w miejscu. Po przekładce karty w modemie na sieć XXX - ponownym wysłaniu SMS Premium - film został pobrany w 11minut z prędkością równą 4Mb/s. Niestety. Nie mam sił składać reklamacji za reklamacją więc wracam do sieci XXX. Wczoraj próbowaliśmy przez FTP wgrać pliki na swoją stronę www bo takową posiadamy. Plików było łącznie 13,8MB. Niestety, nie udało się. Prędkości wysyłania na poziomie 0,01-0,02MB i ciągłe przerywanie. Po przekładce SIM na inną sieć pliki wgrane w czasie półtorej minuty.
Przykro mi lecz nie da się z Plusem pracować a za miastem jest jeszcze gorzej. Przedwczorajsza wycieczka zakończyła się setką maili w skrzynkach! Dlaczego?
Wieczfnia Kościelna, Mława, woj. Maz. - zasięg Plusa - zero
Bonisław - Wieczfnia Kościelna, woj.Maz. - zasięg Plusa - zero
Pruski - woj. Warm.Maz. powiat Działdowo - zasięg zero
Dzierzgowo, pow.Ciech., woj.Maz. - zasięg 1 kreska
Ogrodniki, pow. Elbląski, woj.Warmińsko-Maz. - zasięg zero
Gronowo Elbląskie - Elbląg - zasięg wewnątrz tylko EDGE, a to przecież miasto!
Lista jest obszerniejsza. Plusa po prostu nigdzie nie ma.
Rezygnuję i pozdrawiam.
Załączniki
Screen002.jpg
Screen001.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej lokalizacje które podałeś skupiają się wokół Elbląga i Mławy.

Z tym że w:
Wieczfnia Kościelna, Mława, woj. Maz. - zasięg Plusa - zero
Bonisław - Wieczfnia Kościelna, woj.Maz. - zasięg Plusa - zero
Pruski - woj. Warm.Maz. powiat Działdowo - zasięg zero
Usługa 3G nie jest dostępna lub gwarantowana wewnątrz co można łatwo sprawdzić na naszej mapie zasięgu

Jest zaś dostęp do technologii EDGE.
Dzierzgowo, pow.Ciech., woj.Maz. - zasięg 1 kreska
Sygnał dostępny tylko na zewnątrz - duża odległość od stacji.
Ogrodniki, pow. Elbląski, woj.Warmińsko-Maz. - zasięg zero
Brak 3G, dostępny EDGE.
Gronowo Elbląskie - Elbląg - zasięg wewnątrz tylko EDGE, a to przecież miasto!
Dostęp do 3G 900 MHz, bardzo dobry sygnał odległość do stacji 1,5km.

Kwestie pobierania plików jest jeszcze weryfikowana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

No tak, lecz ja to porównywałem z kartami T Mobile i Play i w w/w lokalizacjach obie konkurencyjne mają HSPA+
Mniejsza o to... Właśnie siedzę od godz. 0:00 i ściągam Service Packa ze strony MS. Właśnie skończyło pobierać, a mamy 2:33 i mamy też HSPA+ i środek Warszawy o środku nocy już nie wspominając. 4 razy transfer się zatrzymał i trzeba było pobierać raz jeszcze. W końcu po 1h 58min jakoś się udało. Szkoda tylko, że to tylko 400MB czyli 200MB na godzinę, 100MB w pół godziny, 50MB w kwadrans... 25MB w 7 i pół minuty! Nie wiem co o tym myśleć. Te 50GB za 10 zł w nocy to... na bank nie ma szans pobrać zwłaszcza, że widać celowe ograniczanie prędkości w nocy. W dzień jest od 1.2 do 2.5, a w nocy 0.5 do 1.3Mb/s... Zabrakło mi sił na pobranie choćby jeszcze jakiegoś filmiku. Jutro nadrobię... tyle, że muszę konkurencję podładować, bo właśnie SIM jeść woła :-)
Uciekam...

PS. Można jakoś przelać z SIM w której jest internet na kartę środki komuś innemu w Plusie na kartę?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: sl@w_es »

daga.wej pisze:(...)

PS. Można jakoś przelać z SIM w której jest internet na kartę środki komuś innemu w Plusie na kartę?
Używamy opcji Szukaj (Regulamin PlusForum pkt 11) i znajdujemy m. in. taki wątek:
internet mobilny na kartę a Teleprzelew.

Informacje w jaki sposób wykonać Teleprzelew znajdziesz po kliknięciu w poniższy obrazek:

[center]Obrazek[/center]
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ