jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie?

Post autor: daga.wej »

Modem Huawei E3131 S2 w HSPA+
Niby jest tam jakiś zasięg Plusa na poziomie 2,3 kresek (max.5) i niby pokazuje HSPA+

Jakiej realnej (faktycznej) prędkości mogę się spodziewać w godz. porannych (5-8) w Warszawie?
Chodzi oczywiście o Internet na kartę...

Wsadziłem w modem kartę SIMPLUS z kiosku chcąc sprawdzić w speedtest.pl
Poleciało ponad 7Mb/s a w Play za prędkość do 4Mb/s płacę dodatkowo 10zł
Czy w Plusie Internet na kartę jest jakieś regulaminowe ograniczenie np. do 1Mb/s jak w Orange?
Czy ta prędkość 7Mb/s to tak ma być i tak jest?

Jak to wygląda u Was... w innych rejonach Warszawy a najbardziej interesuje mnie ul. Trocka na Targówku :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej pisze:Jakiej realnej (faktycznej) prędkości mogę się spodziewać w godz. porannych (5-8) w Warszawie?
Chodzi oczywiście o Internet na kartę...
Zależy od loklizacji i możliwości sieci w danym miejscu.
daga.wej pisze:Wsadziłem w modem kartę SIMPLUS z kiosku chcąc sprawdzić w speedtest.pl
Poleciało ponad 7Mb/s a w Play za prędkość do 4Mb/s płacę dodatkowo 10zł
Czy w Plusie Internet na kartę jest jakieś regulaminowe ograniczenie np. do 1Mb/s jak w Orange?
Czy ta prędkość 7Mb/s to tak ma być i tak jest?
W Plus Interent na kartę nie ma ograniczenia prędkości.
daga.wej pisze:Jak to wygląda u Was... w innych rejonach Warszawy a najbardziej interesuje mnie ul. Trocka na Targówku
Poziom sygnału możesz sprawdzić na naszej mapie: http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Nie ma ograniczenia???????
Ja myślałem że modem mi zwariował!
Lecę do kiosku po SIMa...
:-) :-)
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Jest 4.5 do 6Mb/s Bajer!
Dzięki za info i pomoc! Play już w śmietniku! :-)
zresztą, pewnie widać po moim IP...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej super, cieszę się że skorzystałeś z naszej oferty ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Słaby zasięg HSPA+ na Targówku w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Miałbym małą prośbę. Mógłby ktoś powiadomić dział techniczny o słabym zasięgu HSPA+ na Targówku w Warszawie?
Sprawa troszeczkę rozpaczliwa, bo...

Orange HSPA+ DC = full
TMobile = HSPA+ = full
Play = HSPA+ full
Plus = HSPA+ 1,2 kreski

Modem na 5 piętrze, nadajnik widać z okna :-) gołym okiem, a zasięg upada.
Modem ok, Huawei E3131-S2 z odblokowanym dolnym UMTS900

HSPA+ jest 1,2 kreski
GSM full
WCDMA full

Chodzi mi o ten nadajnik z drugiego foto! Na pierwszym foto zamieściłem nadajnik TMobile. Obok niego jest modem :) i tu Plus... choć to 300 m już nie dociera w całości. Trochę to wnerwia :-)
Załączniki
screen002.jpg
screen001.jpg
Ostatnio zmieniony 16 mar 2013, o 20:05 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej a z przepustowością również problem? jakie prędkości uzyskujesz w HSPA+?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Brak internetu w Warszawie - czy to tak ma być??????

Post autor: daga.wej »

Kilka dni temu zakupiłem kartę Plusa. Aktywowałem Internet (2GB) oraz nocki 50GB. Mam modem Huawei E3131 z odblokowanym pasmem UMTS900 w klasie 14. Teoretycznie do 21Mb/s. Niestety, to co się dzieje na Targówku w Warszawie przerasta kompletnie wszystko. Między godz. 15:30 a 18 w ogóle nie ma internetu w takich pasmach jak HSPA, WCDMA czy HSPA+!!!! Nie ma!! Prędkości tak ograniczone że nie idzie nawet google otworzyć! Przeciążenie maksymalne!!
Mało tego - nawet o 5 rano nie idzie nic pobrać!!!
Zapłaciłem SMSem za ściągnięcie filmu - pobrało 80MB i Plus się zatrzymał!! Sami zobaczcie na załączonym foto! Nagle przerywa pobieranie, skacze po pasmach WCDMA, HSPA, HSPA+, EDGE i stoi w miejscu z pobieraniem równym 0,00KB
Tak jest non stop!!
Na otwarcie forum trzeba było czekać około 30sekund!!!!! a mamy dopiero 5:20 rano!!! Istna tragedia!
Zasięgu na 5 pietrze przy oknie pomimo 300m do nadajnika nie ma wcale!!! Co jest grane????????
Ludzie!!! Przecież to tak być nie może!! Połączenie z Internetem w Plusie graniczy z cudem!!
Modem sprawny - sprawdzany w Play i TMobile. Tam działa 100% ok, nic nie urywa, nic nie przerywa.
Jedynie EDGE w Plusie działa normalnie!! Czy, mając HSPA+ jestem skazany na EDGE i 26kB/sek????????
Wracam do Play! Niby trzeba było płacić dodatkowe 10zł miesięcznie za prędkość do 4Mb/s lecz tam te 4Mb/s jak się zapłaciło to w HSPA+ było non-stop! Pierwszy dzień po aktywacji startera prędkość oscylowała w granicach 4-6-8-11 MB/s Im dłużej go mam - tym wolniej działa. Jestem z zamiłowania Informatykiem (z zawodu elektronikiem). Znam sieci bo sam je montowałem (BTSy). Błędu nie popełniam. Plus!! Gdzie Wy macie zasięg?????
Rozumiem! Bieszczady!! Rozumiem Puszcza Kampinowska!! Ale to jest Warszawa i prawie jej środek!! Brak słów!!

Sytuację przedstawiają zamieszczone screeny! Jest to nagminne! Modem startuje, łączy się z HSPA+, za chwilę perzskakuje do WCDMA. Zaczynam pobierani - pobiera w miarę normalnie. Po chwili zaczyna skakać od WCDMA po przez HSPA do HSPA+ i się zatrzymuje! Niby trwa pobieranie lecz nie pobiera nic i tak sobie można czekać, czekać...

Po co komu 50GB w nocy jeśli głupiego filmu pobrać się nie da??? Plik pobierany = 380MB, na dodatek SMS Premium w kwocie 3,66zł !!!! Kuźwa mać!!! Kto mi za to odda???

Zróbcie wreszcie coś z tym zasięgiem bo naprawdę go nie ma!!!!
Nie będę kupował anteny za 100zł i robił z siebie idioty widząc nadajnik z okna!! Mam do niego równe 350m!!! a zasięg HSPA+ to ledwo 2 kreski!!

Taka sytuacja dotyczy 99% serwerów z których próbuję cokolwiek pobrać.
dobreprogramy.pl w tej chwili - 5:30 rano - nie przekracza 0.8Mb/s
rapidshare - nie przekracza 0.9Mb/s
chomikuj.pl - w ogóle nie ściąga
ipla.pl (polsat) - ściąga przez chwilę i stoi

Testy prędkości speedtest.net:
PING 416ms!!!!!!!!!!
Prędkość 0.2Mb/s

http://www.speedtest.net/result/2586353596.png

Horror dosłowny!! Można pomarzyć o jakiejkolwiek pracy!! Ludzie! Nawet na własne FTP (własna strona www) nie mogę zdjęć wysłać bo mi połączenia zrywa i muszę przekładać karty na Play lub TMObile by dokończyć pracę!
Allegro???
Zapomnijcie!! Pełne otwarcie strony trwa równe 1 min 21sek (wszystkie foto na stronie)

Może robię gdzieś jakiś błąd, ale gdzie??
Komputer mam extra wydajny. Intel i7, 8GB RAM DDR3, SATAIII 1TB, grafika ATI 768MB własnej RAM z DX11
Systemów mam kilka, od Windows XP po Windows 7 i 8 łącznie z Linuxem.
Na wszystkich taka sama sytuacja.
Załączniki
Screen003.jpg
Screen001.jpg
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Brak internetu w Warszawie - czy to tak ma być??????

Post autor: Gryzzli »

Potwierdzam w Śródmieściu to samo na tablecie z andkiem 4.1.1, modem huawei e220 - dawniej miałem 1,2 - 1,5 mb/s od kilku dni 50kb/s graniczy z cudem.Bez zmian w konfiguracji i APN (andek sam sobie znajduje wszystko).
Plus ma to w nosie chyba już.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej ale kilka dni temu podawałeś:
daga.wej pisze:HSPA+ jest 1,2 kreski
GSM full
WCDMA full
Więc od tego czasu zasięg się pogorszył? czy korzystasz obecnie w innej lokalizacji ?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Nie wiem co sie stało. Teraz Hspa+ ledwo zipie! Jedna kreska, czasami wskoczy na 2. Kilka dni temu było 4 i wskakiwała 5. Od godz. 16 do 18 otwarcie czegokolwiek w HSPA / WCDMA / HSPA+ graniczy z cudem. Pobieranie rano rozłącza wszystko. Zmieniałem już kilka razy MobilePartnera. Instalowałem i odistalowywałem modem. Nic to nie daje. Nawet telefon (LG KU990) pokazuje w Plusie UMTS na poziomie 2,3 kresek przy oknie :-) Jak mu ręką antenę zakryję - gubi i szuka sieci lub wskakuje na GSM. EDGE jest full! Coś z WCDMA i HSPA padło i to ostro bo cały Targówek tak działa. Znajomy z parteru (ma iPlusa) już chciał iść nadajnik Wam wywrócić bo mam umowę na 2lata :-) Mówił: jak wywrócę gada to nowego postawią i może będzie działać.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prześlij numer tel przez formularz oraz dokładny adres występowania problemu. Sprawdzimy co może być powodem takiej sytuacji :-)

P.S obecnie nie mamy żadnych zgłoszeń z Targówka tyczących problemów z transmisją 3G/HSPA+
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

Za chwilę wyślę lecz mi się zdaje że nic to nie da. Tak jest skonstruowany system. Ma blokować przy pobieraniu większych plików i tyle. Odgórnie pewnie tak to jest zrobione. Proszę, nowe screeny. Pierwsze pobieranie nieudane. Kolejne startuje super, ponad 5.5Mb/s. Czasem sięga nawet do 7Mb/s. Po minucie zaczyna latać od 5 do 1, od 1 do 5... Po kolejnej minucie gdy tylko pobierze pow. 40MB zaczyna skakać z HPSA+ do HSPA, za chwilę wraca do HSPA+, za chwilę przechodzi do WCDMA. Gdy zmienia pasma - pobieranie stoi. Download 0,00kB i tak już można czekać do sytuacji widocznej na screenie końcowym...
Załączniki
Screen001.jpg
Screen005.jpg
daga.wej
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2013, o 10:59

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: daga.wej »

I tym się kończy próba pobrania jakiegokolwiek pliku większego jak 60-70MB
Pliki do 30MB pobiera szybko i bez problemów, pliki pow. 30 >50MB czasami pobierze normalnie, czasami przerwie, a te pow. 60-70 to już niestety kompletnie nierealne, tak jak by w sieci była blokada typu AERO2 czyli blokujemy :-)
Dotyczy to wszystkich serwerów!!!
Załączniki
Screen012.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: jaka jest realna prędkość internetu na kartę w Warszawie

Post autor: Krzysiek_Plus »

daga.wej proszę o numer w innym wypadku nie jestem w stanie zgłosić problemu. :-(
Krzysiek_Plus pisze:Prześlij numer tel przez formularz oraz dokładny adres występowania problemu. Sprawdzimy co może być powodem takiej sytuacji :-)
daga.wej pisze:Pliki do 30MB pobiera szybko i bez problemów, pliki pow. 30 >50MB czasami pobierze normalnie, czasami przerwie, a te pow. 60-70 to już niestety kompletnie nierealne, tak jak by w sieci była blokada typu AERO2 czyli blokujemy
nie ma takiej blokady w Plusie

Jeśli masz na myśli wersje darmową Aero2 to połączenie jest tylko zrywane co 60 minut, ale można je od razu nawiązać ponownie. Maksymalna prędkość transmisji danych to 512kbit/s oraz nie ma żadnej blokady jeśli chodzi o wielkość plików.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ