iPlus - problem techniczny czy coś innego?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marians
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 mar 2013, o 21:33

iPlus - problem techniczny czy coś innego?

Post autor: marians »

Mam dzisiaj od południa (czyli od włączenia komputera) dziwny problem z łącznością. Zasięg mam taki jak zawsze (dwie kreski z czterech LTE, na których prędkość zwykle przekraczała 30 megabitów na sekundę), a dzisiaj to ledwie około 1 (w porywach do kilku, ale tylko w porywach). Grzebiąc trochę, a ściślej pingując, zauważyłem, że do adresu plusnet.pl wszystko jest ok (czasy pingów w okolicach 50ms). Pingowanie na jakikolwiek zewnętrzny adres (np. google.pl, ale również na każdy inny) powoduje pokazanie się komunikatu "Request timed out". Uprzedzając dodatkowe pytania dodam, że mam opłacone wszystkie rachunki i nie wyczerpałem limitu. Na moje oko albo plus ma jakiś problem techniczny, albo przyciął mi łącze ze światem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: iPlus - problem techniczny czy coś innego?

Post autor: Krzysiek_Plus »

marians dziś problem również występuje?

Proszę podaj miejscowość, ulice, nr budynku
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marians
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, o 21:33

Re: iPlus - problem techniczny czy coś innego?

Post autor: marians »

Problem z pingami już nie występuje, ale prędkość jest nadal podejrzanie niższa (w porównaniu z tym, co było jeszcze 2 dni temu). Wg danych z serwisu speedtest.net: ping - 44ms, prędkość pobierania - najwięcej 6Mb/s (a osiągało około 30), prędkość wysyłania - 0,30 Mb/s (maksymalnie przy LTE mialem 1,5 Mb.s, co i tak było niską wartością, jak na LTE - przy HSPA było trochę więcej). Mieszkam w miejscowości Czarna Dolna (Bieszczady), zasięg jest bez zmian (2 kreski z czterech). Jestem w zasięgu nadajnika w Czarnej Górnej i zgodnie z mapą zasięgu dostępną na stronie plus.pl oraz ze stanem faktycznym, jestem w zasięgu sieci LTE.
ODPOWIEDZ