Przeniesienie numeru Mix do innej sieci

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Goldi90
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sie 2012, o 11:20

Przeniesienie numeru Mix do innej sieci

Post autor: Goldi90 »

Witam,
mam taryfę MIX VI. Moja umowa z Plusem trwa do 31.08.2016r. Pozostało mi doładowań 28.
Czy jeśli wykonam te 28 doładowań przed rokiem 2016r. to umowa zostanie automatycznie wznowiona czy też zostanę poinformowany o przedłużeniu lub rezygnacje z Plusa?

Chciałbym przenieść nr. do innego operatora ale najpierw muszę wykonać wszystkie doładowania bo będę musiał zapłacić kare, ile?

Musze poinformować Plusa o przeniesieniu nr., do innego operatora?


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przeniesienie numeru Mix do innej sieci

Post autor: pepcia2 »

Możesz doładować wszystkie karty w jeden dzień i wywiażesz sie z umowy.
Wysokość kary masz w umowie. Dzielisz ją przez liczbę doładowań na jakie była umowa i mnożysz przez te co zostału ( 28 )
Degnerix
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2013, o 11:24

Przeniesienie numeru do innej sieci podczas trwania umowy

Post autor: Degnerix »

Witam.
Chciałbym się zapytać czy jest możliwość przeniesienia numeru do innej sieci podczas trwania umowy MixPlus?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, o 17:37 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków zbliżonych tematycznie
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci podczas trwania umow

Post autor: pepcia2 »

Zarwanie umowy w trakcie jej trwania skutkuje naliczeniem kary.
Jej wysokość masz podaną w umowie ;-)
Awatar użytkownika
poison989
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 16 paź 2010, o 13:01
Kontakt:

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci podczas trwania umow

Post autor: poison989 »

jak najbardziej da się rozpocząć proces przenoszenia numeru który jest w mixie i zostało X doładowań, pod warunkiem:

1) operator do którego chcemy przenieść numer daje możliwość korzystania z numeru tymczasowego w swojej sieci na który zostanie przeniesiony numer docelowy
np. operator daje numer tymczasowy 799XXXYYY z nowo wybraną taryfą dokonujesz dalszych doładowań w mixie i jednocześnie opłacasz taryfę u drugiego operatora => płacisz 2 abonamenty jednocześnie,

2) trzeba zadeklarować kiedy wykonamy ostatnie doładowanie (ponieważ operator do którego będzie przeniesienie numeru musi zaznaczyć w systemie kiedy ma nastąpić przeniesienie numeru) np. deklarujemy ostatnie doładowanie na dzień 25.05.2015 to przeniesienie nastąpi w dniu 26.05.2015 i wtedy numer tymczasowy 799XXXYYY zostanie zastąpiony tym własciwym z Plusa - jeżeli się nie wykona wszystkich doładowań w mixie do dnia 26.05.2015 to operator od którego będzie przeniesienie na pewno obciąży karą za zerwanie umowy
Vampirella
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 11:46

Przeniesienie numeru z PLUSA

Post autor: Vampirella »

Witam!
Jestem w trakcie przenoszenia nr z plusa do PLAY. PLUS oczywiście sprawia mi problemy i nie chce zezwolić na przeniesienie numeru z tego powodu iż w PLUSIE mam panieńskie nazwisko zamiast obecnego. Mimo iż się zgadza mój pesel oraz adres korespondencyjny to PLUS odrzucił mi wniosek, zgłosiłam do BOK zmianę danych osobowych, ale na FB napisano mi, że zmiana danych trwa aż do 7 dni. Czy jest możliwość żebyście przyspieszyli mi ten wniosek?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przeniesienie numeru z PLUSA

Post autor: pepcia2 »

Specjaliści są w dni robocze. Musisz poczekać do wtorku i w ogóle przenieść wątek do dziełu głównego w którym Specjaliści odpowiadają ;-)
sylla18
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:40

Przeniesienie numeru z Plusa do innej sieci

Post autor: sylla18 »

Witam.
Mam obecnie MIX i już niedługo kończy mi się umowa. Chciałabym przenieść numer do innej sieci.
W związku z tym chciałabym się dowiedzieć jak długo mogłoby to trwać i ile wcześniej przed skończeniem umowy powinnam złożyć pismo z prośbą o przeniesienie numeru.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do innej sieci

Post autor: mariusz9a »

Numer możesz przenieść jak skończysz wszystkie doładowania.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do innej sieci

Post autor: sl@w_es »

sylla18 pisze:(...) chciałabym się dowiedzieć jak długo mogłoby to trwać i ile wcześniej przed skończeniem umowy powinnam złożyć pismo z prośbą o przeniesienie numeru.
Najlepiej zrób tak jak napisał mariusz9a. W przypadku nie wywiązania się z kontraktu zostanie na Ciebie nałożona kara umowna - mniejsza lub większa, ale zawsze kara. :-(
Samo przeniesienie numeru może zostać dokonane w ciągu jednego dnia roboczego (24 godz.) jeśli takie będzie Twoje życzenie jednak pod warunkiem, że dotychczasowy operator uwolni numer.
Przeciwwskazaniem do uwolnienia numeru może być m. in. podanie innych (nowych) danych u przyszłego operatora niż te które są w posiadaniu dotychczasowego operatora np. inne nazwisko, adres dlatego ważną rzeczą jest uaktualnienie danych (o ile zmieniły się w czasie obowiązywania umowy) przed złożeniem wniosku o przeniesienie numeru.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
awalenczykowska
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2014, o 15:29

Przeniesienie numeru

Post autor: awalenczykowska »

We wrześniu skończyła mi się umowa mix w plusie. Dwa tygodnie temu poszłam do play z wnioskiem o przeniesienie numeru. W plusie numer był na tatę ale poszłam z tatą do salonu- usłyszałam, że wystarczy przenieść numer z mixa na kartę i z przeniesieniem nie będzie problemu - z wzięciem mixa na mnie w innej sieci, też nie. Przeniosłam numer na kartę: Plush bez limitu. No i tu zaczynają się schody. Dziś dostałam sms-a od play: Dane podane na wniosku i w systemie dotychczasowego operatora muszą być identyczne. W razie potrzeby zaktualizuj je przed złożeniem nowego wniosku.
Rozumiem, że jednak muszę iść przerejestrować numer. Ale pytanie czy musi być przy tym mój tata. Ja jestem na studiach 400 km od domu i musiałabym specjalnie tyle km nadrabiać żeby iść z tatą.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przeniesienie numeru

Post autor: pepcia2 »

Do przerejestrowania numeru musi być tata.
Degnerix
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2013, o 11:24

Przeniesienie numeru z Plus do innej sieci

Post autor: Degnerix »

Witam.
Mam takie pytanie:
Posiadam telefon w Plusie, umowa jest na babcię, czy mogę ten numer przenieść do innej sieci, żeby był zarejestrowany na mnie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przeniesienie numeru z lus do innej sieci

Post autor: sl@w_es »

@ „Degnerix”,

w opisywanej sytuacji Ty nie możesz przenieść numeru, bo nie jesteś jego właścicielem - może to zrobić babcia.
Chcąc przenieść numer ze swoimi danymi musisz pofatygować się z babcią do punktu Plusa i przepisać numer na siebie.
To tak ogólnikowo, bo nie wiedząc z jakiej oferty korzystasz (abonament, mix, czy może karta po wywiązaniu się z wcześniejszej umowy), nie będę opisywał każdej możliwości.
Oczekujesz bardziej szczegółowej odpowiedzi to proszę o podanie dodatkowych informacji.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Degnerix
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2013, o 11:24

Re: Przeniesienie numeru z Plus do innej sieci

Post autor: Degnerix »

Aktualnie jestem w Mix Plusie.
ODPOWIEDZ