nieudana rejestracja karty sim

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

witam , moim telefonem bawił sie mój kuzyn wszytko ok ale scigał jakieś gry z wapu i teraz mi pisze ze "nieudana rejestracja karty sim"

bardzo prosze o pomoc
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: mariusz9a »

Najwyraźniej na karcie jest zrobiony debet (dotyczy taryfy MixPlus 3) i Plus zablokował telefon. Skontaktuj się z BOK. Ściąganie gier kosztuje ;-) Pozostaje mieć nadzieję ze debet nie jest duży...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

jutro ide do salonu plusa , powiedza mi tam ile mam na minusie i będe mógł zapłacic ??

bo taraz sieci mi nie wykrywa , ani dołdować bym sobie sam nie mógł
a musze bo mam w mixie

dzieki z góry za odp
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: yeti »

...albo karta została zdeaktywowana po wykonaniu duplikatu.
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

yeti - karta moze byc zdeaktyowana gdy by mi sie skonczyła umowa :p , a wtedy duplikat mojego numery móg by po jakims czasie ktoś dostać (przynjamniej tak miała mama w erze)


to napisze co wiem na ta chwile może innym się przyda
dzwoniłem do biura obsługi klienta , wytłumaczyłem ze najpardopodobniej mam debet i chciał bym sprawdzić jego stan gościu poprosił mnie o numer i wyjechał z kwota 64zł (w necie niektórzy mieli od 40 przez 90 po 300) wiec wiecie jak się cieszyłem to nieszczęście nie tyle

dzięki wskazówką mariusz9a zaproponowałem ze kupie zdrapki i do nich zadzwonię , no dałem też panu się wypowiedzieć zaproponowałem tez czy mam wysłać kody z telefonu siostry powiedział ze nie bo nie będą wiedzcie i żebym zadzwonił
gadałem gościem nawet nie 1,3 minuty a czekałem z 20 xD


ale juz teraz będę do nich pisał o zwrot tego debetu ale dopiero po doładowaniu zdrapie bo maja podobno 30 dni na rozpatrzenie reklamacji a da mnie polowa nawet to zadurz

jak by się ktoś zastanawiał co wybrać jak nas automat pyta to najpierw 0 - żeby pogadać z konsultantem a później 2 - temat związany płaceniem, kosztami

to na dzień dzisiejszy 9 czerwca 09
Obrazek
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

dzisiaj zadzwoniłem ponownie juz z kartami , i podałem kody karat juz aktywna wszystko działa

jak dzwoniłem o 18 to mi powiedziano ze dużo ludzi
e czeka i zostałem zapytany czy maja oddzwonić jutro o 9 do 12
ale jak dzwoniłem o 20.00 to juz dało radę

a jeśli pani mówi proszę czekać na rozmowę i przegotować numer w którego sprawie dzwonimy to znaczy ze juz jesteśmy w kolejce i wystarczy czekać

teraz pisze w sprawie debetu na ich mięła niech oddają
straszyć ze rwaniem umowy ??
oczywiście nie w sensie dosłownym tylko np. według umowy operator powiniemy zablokować moje konto gdy osiągnie stan zł
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: mariusz9a »

matiwb pisze:teraz pisze w sprawie debetu na ich mięła niech oddająstraszyć ze rwaniem umowy ??oczywiście nie w sensie dosłownym tylko np. według umowy operator powiniemy zablokować moje konto gdy osiągnie stan zł
W reklamacji ich nie ma co straszyć. Po prostu napisz że żądasz zwrotu pieniędzy za debet ponieważ taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i konto powinno zostać zablokowane. W końcu po to kupiłeś ofertę pre-paid a nie abonament. I tyle ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: tomek »

Ciekawe jak się skończyła cała ta sytuacja, czy została uznana reklamacja...

Ja spotkałem się z podobnym problemem u kolegi. Jakieś 3 dni temu napisałem do niego SMSa a tu od razu raport o niedostarczeniu... Wczoraj znowu napisałem i już SMS doszedł... powiedział, że wyłączyli mu numer z powodu debetu (prawie 80zł)... łączył się z internetem... Od razu mnie to zainteresowało... Z tego co wiem to ma MixPlusaIII (bo chyba wcześniejszych już nie można mieć?). Ma też pakiet internetu do 29 czerwca. I właśnie, skoro ma ten pakiet, to znaczy, że nie pobrało mu nic z niego. A przecież chyba powinno, bo od niedawna można łączyć się przecież przez WAP jak i INTERNET (przez Video na 99% się nie łączył)? Czy tu mógł być błąd w rozliczaniu?

A jeszcze pytanie z innej beczki. Pakiet internetu przez WAP schodzi od 26 maja, jeżeli pakiet był kupiony przed 26 to można też było łączyć się przez WAP?
Awatar użytkownika
ubnt
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31
Lokalizacja: Andrychów

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: ubnt »

A jeszcze pytanie z innej beczki. Pakiet internetu przez WAP schodzi od 26 maja, jeżeli pakiet był kupiony przed 26 to można też było łączyć się przez WAP?
Z tego co wiem, to wcześniejsze pakiety obejmowały APN Internet_GPRS,
dopiero te nowe pakiety obsługują również APN WAP_GPRS.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: tomek »

Revan pisze:Z tego co wiem, to wcześniejsze pakiety obejmowały APN Internet_GPRS,
dopiero te nowe pakiety obsługują również APN WAP_GPRS.
tak tak, wiem, tylko że jeżeli pakiet był kupiony np. 20 maja a 26 weszła możliwość wykorzystywania pakietu także na wapie, to czy taka możliwość była na pakiecie, który był kupiony jeszcze na starym regulaminie, który obejmował tylko rozliczanie przez ustawienia internet?
Awatar użytkownika
ubnt
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31
Lokalizacja: Andrychów

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: ubnt »

No raczej ten stary pakiet będzie działać na starych zasadach, w końcu nic nie działa wstecz.
Obrazek
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

przypomniało mi się ze mam napisać ;)

dzisiaj przyszedł list polecony a 30 czerwca oddano mi pieniądze
na plusie w sumie jestem teraz 70 zł to by się zgadzało oddali cala wartość debetu

aha ta poczta Polska ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
matiwb
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2009, o 16:15

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: matiwb »

siema wszystkim
jest problem
w piątek 7 maja śmigałem po necie na moim telefonem z zapasem 14mb z pakietu.
po ok 15 minutach przeglądania postanowiłem sprawdzić ile mb mi ubyło okazało się nic. ( Czy YT jest darmowy ?? ) po jakims czasie znowu chciałem sprawdzić stan ale późnię szło chyba jakieś problemy w sieci były bo dostałem SMS ze usługa będzie dostępna za 30 min. jednak nadal występowały problemy.
Rano budzę się a na telefonie komunikat ze pakietów już nie mam nic.
no dobra spoko w końcu dużo chodziłem po necie.
Sprawdzam stan konta a tam (minus) - 7zł :/ no juz się troszkę zdenerwowałem.
Bo rok temu też miałem taki problem ale myślałem ze przerzucono mnie już do tej tary gdzie ten problem nie występuje.
- 7zł no to nic jeszcze ale teraz mam debet - 36zł.

Oczywiście nie chodzi mi o zwrot wszystkich pieniędzy bo to moja wina.Tylko o zlikwidowanie debetu który nie miał prawa się pojawić.
Od jakiegoś czasu są tu pracownicy plus'a macie taka siłę przebicia ??

Bo nie chce mi się znowu pisać i czekać dosyć długo.
No bo w końcu jak miałem stan 0zł to powinienem dostać blokdę właśnie po to wybrałem mixa
Obrazek
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: Marciano »

wszystko jest to wina nowej platformy bilingowej którą plus wprowadzić. Problem polega na tym że rozliczenie za usługę w momentach przesilenia może nastąpić nawet po 24h spotkałem się z różnymi opóźnieniami. Teoretycznie czyn (korzystanie z usług) powoduje skutek (natychmiastowe rozliczenie) jednak w momencie kiedy nie ma skutku a korzystamy z usług muszą prędzej czy później rozliczone. Twoim przypadku operator będzie upierał się że za wszystkie usługi musimy ponieść koszty.
Dobrze by było przewertować regulamin, ponieważ nie spotkałem się z zapisem że saldo konta nie może być ujemne :)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: nieudana rejestracja karty sim

Post autor: pasqal »

Cóż, przykra rzecz. Ja sam też mogę potwierdzić, że takie rzeczy miały miejsce w ostatnich dniach - też sobie narobiłem debetu, ale nie tak dużego jak matiwb, też była to kwestia pakietu internetowego, a raczej naliczania opłat za korzystanie z sieci. Nie dość, że nie można było trafić na moment, kiedy będzie się dało sprawdzić stan konta, to i pakiety włączyć się nie chciały, nie mówiąc już o możliwości sprawdzenia ich stanu. I w ten oto sposób idea 36.6 prysła - kasy na koncie nie mam, konto również nieaktywne (a pakiet w końcu został aktywowany i leży mi odłogiem ~15MB, którego nie wykorzystam, bo starter wyląduje w koszu).
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ