Płacenie telefonem

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mala4818
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:27

Płacenie telefonem

Post autor: mala4818 »

Witam,
chciałabym się dowiedzieć czy zamierzacie wprowadzić w swojej sieci możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo?

Pozdrawiam z.r.
mala4818
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:27

Re: Płacenie telefonem

Post autor: mala4818 »

Widzę, że nikt nie chce mi odpowiedzieć...
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Płacenie telefonem

Post autor: mikiasa »

Polkomtel nie może sobie dać rady z płaceniem rachunków poprzez Plus Online, a ty oczekujesz od nich takich nowinek! Ja bym się bał każdej transakcji bankowej gdzie pośrednikiem byłby Plus.
mala4818
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:27

Re: Płacenie telefonem

Post autor: mala4818 »

Jeśli Polkomtel chce tworzyć jakąkolwiek konkurencję dla T-Mobile lub Orange to musi pomyśleć o czymś tak ważnym i ułatwiającym życie jego abonentom. Z tego co wiem to jest obecnie jakaś tam forma płatności przez telefon, ale nie jest to tak popularne ani atrakcyjne jak płacenie telefonem zbliżeniowo... Ja na przykład z wielką chęcią skorzystałabym z takiej możliwości. Po co mam wszędzie nosić portfel jak mogę już prawie wszędzie płacić telefonem...
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Płacenie telefonem

Post autor: mikiasa »

Jaki bank? Jak PKO lub Inteligo masz u nich apkę IKO, gdzie płacisz i wypłacasz telefonem. Nie potrzebujesz do tego pośrednika czyli Polkomtela.
JarekG
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2014, o 02:21

Re: Płacenie telefonem

Post autor: JarekG »

Witam.
Przyłączam się do pytania przedmówczyni?! Szczerze mówiąc to jestem mocno rozczarowany, że PLUS - największa sieć w Polsce - nie wprowadziła jeszcze możliwości płacenia zbliżeniowo telefonem, bo mPay to jakieś nieporozumienie.
Bardzo by mi to ułatwiło życie i przypuszczam, że nie tylko mi.

Pozdrawiam
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Płacenie telefonem

Post autor: niko10 »

Ktoś ma konto w Pekao SA może płacić zbliżeniowo, apką Peopay w każdym terminalu zbliżeniowym jak kartą paypass, tworzy wirtualną kartę MasterCard. Ktoś nie ma konta, może założyć prepaid, wirtualną portmonetkę i też płacić zbliżeniowo. Można też podpiąć kartę z innego banku, ale wówczas pobierają 2% prowizji od transakcji. Lista banków, którzy mają podpisane umowy z operatorami przez NFC też jest bardzo uboga. Dla mnie powiązanie płatności NFC z karta SIM u operatora umrze szybko.

A Plus myślę, że nie szybko wprowadzi, bo widzę banki się odrywają od operatorów i dobrze. Plus jest, z doniesień medialnych, zaangażowany w Billon. http://www.billon.info/ Taki bitcoin, tylko, że z zabezpieczeniem banków i regulacjami prawnymi.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Płacenie telefonem

Post autor: lodyga »

A później nic tylko kraść telefony...
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Płacenie telefonem

Post autor: niko10 »

I tak kradną i bez tego. Płatność jest zabezpieczona PIN-em jak w karcie paypass.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Płacenie telefonem

Post autor: lodyga »

Od 50 zł w górę.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Płacenie telefonem

Post autor: niko10 »

Bzdura, limit można ustawić jaki się chce, nawet na 1 zł z PIN-em lub każdą transakcję.
Załączniki
Screenshot.jpg
laress
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2013, o 16:46

Płacenie telefonem przez NFC - Lumia 640 LTE

Post autor: laress »

Witam.

W jaki sposób mogę zapłacić telefonem zbliżając go do terminala używając NFC? Mam kartę w PKO BP. Trzeba do tego mieć specjalną kartę SIM?

Pozdrawiam
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Płacenie telefonem

Post autor: AnnaMaria12 »

Podłączam się do pytania laress. Chiałam zaopatrzyć się w tą apkę tylko nie wiem jak tego używać, na jakiej zasadzie i na jakich telefonach to działa.
ODPOWIEDZ