LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
qasliufqw
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:46

LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: qasliufqw »

Mam problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci w moim LG G2.

Telefon kupiłem za granicą w Stanach, na wakacjach. Ma logo AT&T więc był przeznaczony do tej sieci, ale nie ma simlocka, używam go teraz w sieci Plus.
Za granicą używałem karty SimpleMobile. Problemów z zasięgiem nie było żadnych. Problemy pojawiły się po powrocie do Polski.

Używam sieci Plus. Ogólnie w moim domu są miejsca, gdzie zasięg jest słaby, ale jest. A problem z telefonem jest taki, że ma bardzo słaby zasięg gdziekolwiek, nawet poza domem (5 kresek to rzadkość). Drugi problem to kłopoty z wykrywaniem sieci - widzę powiedzmy jedną czy dwie kreski zasięgu, ale nie mam wykrytej sieci (gdy chcę do kogoś dzwonić mam informację, że mogę dzwonić tylko na numery alarmowe).
A jak sieć i zasięg jest przychodzą mi powiadomienia, że ktoś próbował się dodzwonić x razy.

Szukałem rozwiązania, że może to być z ustawieniami 3G/4G, żeby wyłączyć LTE. Ale ja nie mam czegoś takiego w ustawieniach, nie mogę wybierać pomiędzy 3G i 4G.

Miał ktoś podobne problemy?
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: Kazimierz.Henryk »

Ustaw na stałe w trybie sieci na 2 g / gsm. A wybór operatora automatycznie.
qasliufqw
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:46

Re: LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: qasliufqw »

Dzięki za odpowiedź.

No właśnie że nie mam takiej opcji. Wchodzę w Ustawienia > Sieci > Łączność bezprzewodowa > Sieci komórkowe, i mam takie opcje: http://i.imgur.com/rB8vydV.png
W "Operatorzy sieci" mam ustawione wybieranie automatyczne, w "Punkty dostępowe" mam wybrane PLUS. Ale nie wiem czemu nie mogę wybrać trybu sieci.
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: Kazimierz.Henryk »

Niestety ten telefon nie ma zmiany trybu pracy sieci sprawdziłem dokładnie na stronie producenta. Producent założył sobie że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ustawić na automatycznie. I automatycznie wybiera preferowaną opcję. Jak u mnie wybieram domyślnie tryb pracy to wybiera mi zawsze 3 g choć jest też dostępne 2 g. Podobnie jest u ciebie. A na twoim terenie jest słaby zasięg preferowanej technologi 3 g i masz słaby sygnał oraz problemy z wykrywaniem sieci.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: niko10 »

LTE (4G) w prawie wszystkich krajach Europy twój model z AT&T nie obsłuży - inna częstotliwość. 3G tylko w 2100 MHz, bez 900 MHz, zostaje tylko 2G lub dostęp do zasięgu 2100 MHz w 3G, ale to głównie w większych miastach.

Są aplikacje jak Intelli3G w sklepie Play do wymuszania, w tym tryb oszczędzenia i 2G, ale wymagają root.

http://forum.xda-developers.com/att-g2/ ... e-t2843887

Twój model - częstotliwość 2G (850/900/1800/1900), 3G (850/1900/2100), LTE (850/1900/700/AWS)

Polskie sieci 2G( 900/1800), 3G (900,2100), LTE (1800 MHz póki co).
qasliufqw
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:46

Re: LG G2 - problem z zasięgiem i wykrywaniem sieci

Post autor: qasliufqw »

No nic, trudno.
Nigdy nie robiłem roota, w wolnym czasie poszukam tutoriali.

Dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ