Nowa SIM nazwa kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
songwriter
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:02

Nowa SIM nazwa kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków

Post autor: songwriter »

Witam.

W salonie Plus wymieniłem sobie kartę mini SIM na micro SIM i przy próbie zapisania kontaktu pojawiła się informacja, że długość nazwy kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków.

Na starej karcie z 2002 nie było tego problemu. Czy dostałem jakaś okrojoną kartę czy może technologia idzie do tyłu zamiast do przodu? Myślałem, że nowa karta z 2014 r. z obsługa LTE powinna być pojemniejsza od takiej która ma 13 lat.

Czy jest szansa by nie było tego ograniczenia? Czy są jakieś normalne karty dostosowane do polskich realiów? Polskie nazwiska i imiona w zdecydowanej większości mają powyżej 13 znaków wiec wypuszczanie tego typu kart jest nielogiczne.

Dodam, że jak do kogoś dzwonię to pokazuje mi się informacja my number: unknown number (mój numer: nieznany). Tak samo pokazuje się u odbiorcy. Jak to zmienić? Numer został ten sam.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Nowa SIM nazwa kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków

Post autor: niko10 »

Mam kilka kart SIM z rożnych sieci i na każdej jest ograniczenie, zresztą to na ogół jest 1 lub 2 tych samych producentów SIM-ów dla połowy Europy. Zapisuję w gmailu automatycznie kontakty i wyświetlam też z google, bo sim można łatwo uszkodzić i wtedy wszystko przepadło. Ale to na androidzie.

Unknow number to prawdopodobnie blokowanie połączeń spoza listy kontaktów. Jaki masz telefon?
songwriter
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:02

Re: Nowa SIM nazwa kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków

Post autor: songwriter »

Nie każdy chce przechowywać swoje kontakty w sieci. Nigdy nie wiadomo co z nimi się później dzieje czy nie zasilają jakiejś bazy danych. Ja osobiście wole mieć swoje w moim telefonie ew jeszcze ich kopię w innym miejscu.
Co do unknow number, wpisałem nr ręcznie z poziomu telefonu i teraz się wyświetla.
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Nowa SIM nazwa kontaktu nie może przekroczyć 13 znaków

Post autor: AnnaMaria12 »

Niestety mój sim też tak ma, ja zapisuje zawsze na telefonie i kopiuje na sim i wtedy mi jakoś imion nie ucina. Trochę nielogiczne ale później już nie mogę zmienić bo jest limit ;)
ODPOWIEDZ