SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
breakin
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:30

SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Post autor: breakin »

Witam serdecznie !

Posiadam telefon Samsung Galaxy A3 i mam ofertę MixPlus. Mam taki problem z SMS-ami, że po 180 znakach zmieniają się na MMS-y, jak to zmienić?
W poprzednim telefonie, który miałem (Sony Xperia J) takiego problemu nie było, mogłem pisać dowolną ilość znaków i normalnie wysyłało się jako SMS.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Post autor: niko10 »

W jednym z postów na forum http://forum.android.com.pl/topic/18118 ... ms-na-mms/ znajdziesz odpowiedź.
breakin
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:30

Re: SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Post autor: breakin »

Niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.. Tryb wprowadzania tekstu mam Unicode, kiedy zmieniam na alfabet GSM to mogę wysyłać dłuższe SMSy, ale bez znaków polskich "ą, ć.." Czy jest możliwość ustawienia tego abym mógł dłuższego smsa napisać wraz z polskimi znakami, bez konieczności pobierania jakichkolwiek programów ?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Post autor: niko10 »

To jakieś ustawienie lub ograniczenie klienta SMS, skoro nie chcesz instalować nowego klienta SMS z google play, to może włącz po prostu SMS-y w Hangouts, często już jest zainstalowany. Wówczas on będzie obsługiwał wiadomości.
breakin
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:30

Re: SMS po 180 znakach zmienia się w MMS - jak to zmienić?

Post autor: breakin »

W jaki sposób to zrobić ?
ODPOWIEDZ