Czy Plus płaci za pozytywne komentarze również na tym forum?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Czy Plus płaci za pozytywne komentarze również na tym forum?

Post autor: KamilPowerLte »

Niejednokrotnie problemy techniczne oraz zawiłości regulaminu były opatrywane takimi komentarzami przez jednego użytkownika forum:
-" za ta cenę to się nie da lepiej"
- "u konkurencji jest gorzej"
- "to wasza wina skoro wybraliście SmartDom i płacicie za internet tylko złotówkę"
- "od 15 lat jestem użytkownikiem Plusa i nigdy nie miałem zawyżonej faktury"
itd. itp.

Okazuje się, że dział promocji Plusa już nieraz został złapany na kupowaniu pozytywnych komentarzy. Jeden z takich przypadków jest opisany tutaj: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Plus-k ... eja-a33918

W wyniku działania wynajętego trolla powstaje chaos informacyjny, który zaciemnia przekaz o awariach i problemach po stronie Plusa. Nawet gdy kilkunastu użytkowników zgłosi ten sam problem to "troll" (sami wiecie kto ;-) )pojawia się z durnym komentarzem, że "u niego oczywiście działa" (pomimo, że oficjalnie korzysta z innej usługi/promocji). Dla nowych użytkowników forum, którzy jeszcze nie przekonani się kim jest ów troll może to powodować zgubne wrażenie, że problem występuje po ich stronie. Grzebanie przy ustawieniu anteny czy routera może doprowadzić do faktycznej awarii po stronie niedoświadczonego użytkownika co ewidentnie jest działaniem na jego szkodę. Oczywiście obsługa forum zachowuje się jakby działała w porozumieniu z właścicielem tego konta i wycina wszystkie komentarze wyjaśniające, że ta osoba prawdopodobnie dostaje pieniądze za pisanie takich głupot.

Wnoszę do obsługi czyli specjalistów i moderatorów tego forum o pójście po rozum do głowy bo takim działaniem robicie nie tylko krzywdę klientom ale również marce, którą reprezentujecie. Opamiętajcie się. Kłamstwo ma krótkie nogi a internet nie wybacza, nigdy.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2015, o 16:11 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: zmiana działu, temat nie związany z Plus Internet oraz tematyką forum.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy Plus płaci za pozytywne komentarze również na tym fo

Post autor: mariusz9a »

Nic mi nie wiadomo żeby komuś tu płacili za pisanie głupot. Co prawda ostatnio już tak często nie zaglądam na forum więc zapytam: kto tak pisze pod wszystkimi postami o awariach? Z drugiej strony to rzadko występuje coś takiego jak awaria globalna, wiec prawdopodobieństwo że ktoś gdzieś napisze że u niego działa to niekoniecznie musi być ściema i opłacony człowiek - po prostu czyste matematyczne prawdopodobieństwo. Ja sam pamiętam takie czasy jak ludzie z innych regionów pisali że nie działają im np krótkie kody w ofertach na kartę a mi w tym czasie działały a jakoś nikt mnie nie opłacał i dalej zresztą nie opłaca.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Wladyslawus
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 9 lut 2015, o 00:50

Re: Czy Plus płaci za pozytywne komentarze również na tym fo

Post autor: Wladyslawus »

Na forum Plusa zaglądam tylko i wyłącznie ze względu na udzielanie oficjalnych informacji przez osoby związane z operatorem. Styl językowy i merytoryka osób z Plusa są bez zarzutu. Przytoczone powyżej wyrywki postów pokazują wyrażanie się językiem potocznym, który może być różnie odbierany. Niezależnie od motywacji jaką mają piszący potoczne komentarze, warto się zastanowić nad tym czego oczekuje pytający, a na ogół oczekuje profesjonalnej odpowiedzi, bo to jeden z głównych celów forum. Myślę, że większość osób korzystających z Internetu potrafi zidentyfikować celowane wpisy na forum czy opinie pod produktami. Z tym trzeba nauczyć się żyć, niemniej dbałość o kulturę i poziom komunikacji powinien być w polu zainteresowania administratora forum, tak by wilk był syty i owca cała.
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Czy Plus płaci za pozytywne komentarze również na tym fo

Post autor: AnnaMaria12 »

Mi też by mógł ktoś płacić za pisanie komentarzy ;D A tak na poważnie to tak jak pisali powyżej jeśli ktoś napisze że nie ma problemu z taką czy inną rzeczą która paru osobą nie działa to nie znaczy już że jest opłacany przez "mafię plusa" ;D Po prostu faktycznie moze mieć szczęście że wszystko działa mu bez zarzutu i jest zadowolony ;)
ODPOWIEDZ