Zasięg sieci Plus

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mar
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 paź 2008, o 20:41

Post autor: mar »

W Legnicy (przy lotnisku) zaczął działać 3G
, płk Karola Myrka, dz. nr 13/8, AM 4
Plus GSM900 UMTS
Współrzędne: 16E10′42″ 51N11′21″
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

mar pisze:W Legnicy (przy lotnisku) zaczął działać 3G
, płk Karola Myrka, dz. nr 13/8, AM 4
Plus GSM900 UMTS
Współrzędne: 16E10′42″ 51N11′21″
No to Cenece się ucieszy, o ile zasięg z tego nadajnika do niego "dolatuje" ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Cenece
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2008, o 23:41

Post autor: Cenece »

niestety nie dolatuje.. :( zresztą kolega ma iplusa w tych okolicach i mówił że za kazdym połączeniem 3g ma tylko przez 10 minut a później wraca wszystko na EDGE
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Cenece pisze:zresztą kolega ma iplusa w tych okolicach i mówił że za kazdym połączeniem 3g ma tylko przez 10 minut a później wraca wszystko na EDGE
Być może to przez to że działa na razie testowo i dlatego nie jest stabilne.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piotrek22
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:22
Lokalizacja: k/Poddebic

Post autor: Piotrek22 »

Przekaże wam nowe fakty :-) z zgłoszenia problemów z zasięgiem jaki występuje po przedłużeniu umowy w Plusie ;-) .Dzwonił dzisiaj do mnie pan z działu reklamacji i powiedział że najlepszym wyjściem jest zakupienie 2 aktywacji oni nic nie poradzą co mam z tego rozumieć bo zdurniałem do reszty :cry:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Piotrek22 pisze:Dzwonił dzisiaj do mnie pan z działu reklamacji i powiedział że najlepszym wyjściem jest zakupienie 2 aktywacji oni nic nie poradzą
Ja chyba też nie rozumiem takiego postępowania. Z tego wychodzi że jak dokupisz kolejną aktywacje to nagle zasięg się poprawi :-D Dobre, heh.

A byłeś sprawdzić czy ten nadajnik nadal stoi? Jeszcze przyczyną może być to że zmienili rozmieszczenie sektorów na nadajniku. Możesz mieć pecha i znajdować się teraz idealnie pomiędzy sektorami. Chyba że problem dotyczy całej miejscowości, czy tylko miejsca w którym masz dom?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piotrek22
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:22
Lokalizacja: k/Poddebic

Post autor: Piotrek22 »

nadajnik stoi ;-) a ja tego nie kumam co mam zrobić z tym fantem 2lata płacić a brak możliwości korzystać.
Elvir
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2008, o 10:56
Lokalizacja: Puławy / Warszawa

Słaby zasięg w okolicach Puław (woj. lubelskie)

Post autor: Elvir »

Mieszkam w miejscu, które leży na pograniczu kilku obszarów przywoławczych i telefon bez przerwy przelogowuje się do różnych BTSów oddalonych o kilka kilometrów. Na interaktywnej mapie zasięgu zaznaczone jest, iż w mojej miejscowości powinien być zasięg w budynkach, jednak w rzeczywistości zasięg jest tylko na zewnątrz a w budynkach ginie i jest to bardzo uciążliwe.

Miejscowość o której mówię, jest to Janów w woj. lubelskim. Położona jest przy trasie Puławy-Radom około 8 km od Puław. Korzystam z Plusa od 2001 roku, jednak zdecydowana większość mieszkańców mojej oraz okolicznych miejscowości korzysta z innych sieci, głównie Orange (BTS Orange jest bliżej od BTSÓW Plusa i Ery i zapewnia bardzo dobry sygnał). Era ma w mojej okolicy BTSy w podobnych lokalizacjach co Plus, jednak sygnał Ery i tak jest silniejszy, być może za sprawą innego ustawienia sektorów. Wysłałem maila do BOK-u Plusa z moimi sugestiami, ale wątpię że się nimi zasugerują. Ale spróbować zawsze można :-)

Pomóc mogłyby:

- zmiana ukierunkowania sektorów na BTSie położonym w/g wykazu UKE w lokalizacji Polesie 11 (21E46'04", 51N23'31")

- dostawienie BTS'a 900Mhz na wysokim kominie w lokalizacji Klikawa, ul. Leśna 5 (21E55'14", 51N24'46"). Na tym kominie od dawna już działa BTS Orange, który pokrywa swoim zasięgiem duży obszar, zapewniając bardzo dobry sygnał w mojej miejscowości. Ostatnio na tym kominie operator P4 zamontował nodeB, który swoim zasięgiem pokrywa całą Górę Puławską i dociera nawet do mojej miejscowości (w linii prostej 5km - Play widzę konfiguruje na początku nodeB tak żeby zapewniały największe możliwe pokrycie, pewnie będą je zmniejszać wraz z zagęszczeniem nodeB). To mogłaby być też dobra lokalizacja dla nodeB Plusa, który byłby uzupełnieniem planowanego pokrycia UMTSem Puław i okolic

Narazie minęło 2 tygodnie i cisza...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Ja kiedyś zasypywałem Plusa mailami dotyczącymi poprawy zasięgu w miejscowości Mierzęcice woj śląskie. Jakie było moje zdziwienie gdy za którymś razem dostałem odpowiedź że planują postawienie nadajnika w pierwszym kwartale 2009r. Później zobaczyłem pozwolenie w wykazie UKE. (Pisałem już o tym wcześniej.)

Życzę żeby Tobie tez się udało i aby postawili u Ciebie nadajnik.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piotrek22
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:22
Lokalizacja: k/Poddebic

Post autor: Piotrek22 »

Ja otrzymałem poczta odpowiedz że zasięg nie jest wina operatora oni odpowiadają za usługę w zamian za oczekiwanie dostałem 50zl,na rozmowy.żadne pocieszenie musze sprzedać Samsunga a kupić coś lepszego może to pomoże. :mrgreen:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Piotrek22, proponuję archaicznego Siemensa c25. On z każdej dziury wyciągnie chociaż kreskę zasięgu :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Piotrek22 pisze: musze sprzedać Samsunga a kupić coś lepszego może to pomoże. :mrgreen:
może SE, bo zrobiłem kiedyś taki eksperyment (karty z tych samych sieci w różnych telefonach i w tym samym miejscu) i SE ciągle utrzymywał najwyższy poziom zasięgu.
Piotrek22
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:22
Lokalizacja: k/Poddebic

Post autor: Piotrek22 »

a mam SE w domu muszę zrobić eksperyment .dzięki za podpowiedz.ciekawe ile bym dostał teraz za Samsunga e250.używanego miesiąc
Elvir
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2008, o 10:56
Lokalizacja: Puławy / Warszawa

Post autor: Elvir »

Piotrek22 - jeśli rozważasz wymianę telefonu z myślą o lepszym odbieraniu sygnału, to nowsze Nokie mają coś takiego (nie wiem czy to jakiś układ czy systemowo) że lepiej sobie radzą ze słabym sygnałem. W mojej rodzinnej miejscowości gdzie sygnał w budynkach zanika, moja stara nokia 6210 radziła sobie średnio. Później zmieniłem na SE T230 i było trochę lepiej. W tym samym czasie kolega miał SE T610 i T630 i zbierały sygnał duuuużo gorzej od T230, nawet gorzej od mojej starej nokii. Teraz mam Samsunga Z370 i o porozmawianiu w budynku mogę zapomnieć. Nawet na zewnątrz potrafi się rozłączyć w trakcie handoveru - nie radzi sobie z przełączaniem na inny nadajnik przy słabym sygnale (bo jestem na pograniczu kilku BTS'ów). Najlepiej sobie radzi właśnie Nokia 6151. Telefon leżący w domu praktycznie zawsze jest w zasięgu a i z rozmowami nie ma większych problemów. Z nowymi SE też nie jest źle, ale osobiście nie testowałem. Pozdro.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Z informacji jakie pisze użytkownik szalony na forum telepolis.pl, Polkomtel zaczyna robić testy swoich nadajników 3G (dokładnie działa na razie 1) w Aleksandrowie Łódzkim.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ