Zasięg sieci Plus

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Uaktualniono mapę zasięgu. Główna zmiana, to komercyjne uruchomienie HSPA+ w kolejnych miastach.
http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: matchojs85 »

A m.in. Tuchów i Ruciane - Nida.. kiedy dostana 3G? Orange ma w Rucianym (Mazury).. a Play w Tuchowie (małopolska)..
A plus nic.. dawno spoczął na laurach..

No i kiedy HSPA+ naprawdę zawita do Lublina..? Na razie tylko w części miasta jest.. mogliby to na większej ilości nadajników odpalić.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

matchojs85 pisze:A m.in. Tuchów i Ruciane - Nida.. kiedy dostana 3G? Orange ma w Rucianym (Mazury).. a Play w Tuchowie (małopolska)..A plus nic.. dawno spoczął na laurach..
Takie gadanie... Równie dobrze można wytknąć inne miejscowości i napisać "Plus ma tu 3G a inni dawno spoczęli na laurach" ;-)
A co Ci tak bardzo zależy na tych dwóch miejscowościach? Jeździsz tam często czy co? ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: matchojs85 »

mariusz9a pisze:
matchojs85 pisze:A m.in. Tuchów i Ruciane - Nida.. kiedy dostana 3G? Orange ma w Rucianym (Mazury).. a Play w Tuchowie (małopolska)..A plus nic.. dawno spoczął na laurach..
Takie gadanie... Równie dobrze można wytknąć inne miejscowości i napisać "Plus ma tu 3G a inni dawno spoczęli na laurach" ;-)
A co Ci tak bardzo zależy na tych dwóch miejscowościach? Jeździsz tam często czy co? ;-)
Tak. Często.. i mam neta na EDGE.. lipa.. no i videorozmów brak..

To co z tym rozwoje HSPA+? Ktore miasta dojdą i jak z większym zasiegiem w już istniejących (ciągle o ten Lbn mi chodzi i os. Poręba)

I drugie pyt. Kiedy w końcu wywalą te głupie cellID "zasieg iplus 3g" zamiast nazwy miasta? W Tarnowie nadal jest ten wpis...
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: vod »

matchojs85 pisze: To co z tym rozwoje HSPA+? Ktore miasta dojdą i jak z większym zasiegiem w już istniejących (ciągle o ten Lbn mi chodzi i os. Poręba)

I drugie pyt. Kiedy w końcu wywalą te głupie cellID "zasieg iplus 3g" zamiast nazwy miasta? W Tarnowie nadal jest ten wpis...
Należy się jeszcze uzbroić w cierpliwość,obecnie w sasięgu HSPA+ są miasta:Bytom, Elbląg, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Kwidzyn, Police, Sosnowiec, Tychy,Władysławowo,Warszawa, Wrocław, Kraków, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Szczecin oraz Toruń ,a co do cell Info to tak bardzo Tobie przeszkadza?
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: szalony »

[ad]Ja powiem tak - od poczatku gsm do 2008roku Plus u mnie w Lodzi i aglomeracji mial najlepszy zasieg zarowno w gsm jak i 3G , teraz na 2010r Era juz dawno Plusa przegonila u mnie zarowno w 2g i 3g :-/ Era przez 2lata 2008-2010 naprawde "szalala" i pelno lokalizacji uruchomila a Plus doslownie stanal w miejscu - najbardziej irytuje mnie w mojej okolicy lokalizacje gsm ID 33933 - czemu do dzis nie ma tam 3G :?: :evil: Ogolnie w Lodzi jest pelno pozwolen Plusa z 3g z 2007/8r. ktore do dzis nie dzialaja - wiekszosc to juz od lat dzialajace lokalizacje 2g ktore do 3g nie zostaly rozbudowane :-/ Juz nie mowie o hspa+ w Lodzkim RNC 3401 gdzie chyba nadal 40% nodeB go nie ma :-? Ja chyba na poczatku 2011roku zrezygnuje z Plusa jak na 33933 nie bedzie 3g i hspa+ nie pojawi sie na nodeB co maja radiolinie 100mb/s . Wiem ze Plus planuje wymiane nodeB i moze to jest przyczyna ze na nodeB co maja tak dobre radiolinie nie ma hspa+ ale nie bede na to czekal do 2012r a moze nawet dluzej :-([/ad]
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

szalony pisze:Wiem ze Plus planuje wymiane nodeB i moze to jest przyczyna ze na nodeB co maja tak dobre radiolinie nie ma hspa+ ale nie bede na to czekal do 2012r a moze nawet dluzej
Pewnie że tak. Zawsze przecież po dwóch latach, jak Polkomtel rozbuduje Ci sieć do LTE, możesz wrócić do iPlusa :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Odpalono HSPA+ w: Gliwice, Zabrze, Chorzów, Czeladź, Będzin.
Odpalono 3G: Dąbrowa Górnicza - od strony Zawiercia; Olkusz.
Pokryto 3G wsie między GOP a portem lotniczym Pyrzowice.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Uaktualniono mapę zasięgu - ciężko powiedzieć co przybyło :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

telepolis.pl pisze:100 nowych pozwoleń dla Nordiska

Należący do Polkomtela Nordisk otrzymał od UKE 100 nowych pozwoleń na stacje bazowe - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zostaną one zapewne opublikowane na stronach UKE przy najbliższej aktualizacji.

Dotychczas Nordisk miał 95 pozwoleń na stacje bazowe. Przedstawiciel Polkomtela wcześniej deklarował, że do końca roku zasięgiem sieci pokryte będzie 75% powierzchni kraju, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Nordisk ma sieci w standardzie CDMA2000 działającą na częstotliwości 420 MHz. Infrastrukturę do jej budowy dostarcza chińskie ZTE.
Źródło: http://www.telepolis.pl/news.php?id=19729
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pawel84
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 paź 2010, o 13:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: pawel84 »

Co do zasięgu - uważam że każda sieć powinną mieć swoich testerów - osoby jeżdzące po Polsce i sprawdzające zasięg w różnych miejscach, od centrum Warszawy po najciemniejszą dziurę w lesie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

pawel84 pisze:Co do zasięgu - uważam że każda sieć powinną mieć swoich testerów - osoby jeżdzące po Polsce i sprawdzające zasięg w różnych miejscach, od centrum Warszawy po najciemniejszą dziurę w lesie.
Tak właśnie jest. Co jakiś czas w danym regionie jeżdżą wozy wypchane sprzętem pomiarowym i robione są pomiary w sieci - moc sygnału, jakość dźwięku, transmisja danych itd. Tak robi się to w Polkomtel, ale myślę że u wszystkich operatorów tak to jest robione.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pawel84
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 paź 2010, o 13:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: pawel84 »

mariusz9a to fajnie że tak jest :) Chyba W3 prowadzi tylko takie działania, bo do sieci Play mam wiele zastrzeżeń, zasięg mają tak kiepski ze.............i to nie tylko ja tak mam,ale........jakieś szumy, pogłosy, etc.....normalnie jakby człowiek dzwonił z zaświatów :))
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: BUCiu »

matchojs85 pisze:A m.in. Tuchów (...) kiedy dostana 3G? (...) a Play w Tuchowie (małopolska)..
A plus nic.. dawno spoczął na laurach..
I nic się w tej kwestii nie zmieni:
BOK Plus pisze: (...) Uprzejmie Pana informuję, że otrzymałam odpowiedź z Działu Technicznego, że obecnie nie planujemy pokrycia 3G w miejscowości Tuchów (...)
Odpowiedź z dzisiaj.

Problem polega na tym, że Plus w Tuchowie korzysta z anten Ery. I z tego co wiem podłączył się tam "po cichu" bo w gminie jakoś Plusa nie "lubieli". Ludzie w gminie się zmienili ale już za późno bo na maszcie nie ma już miejsca, Era ma osobne anteny do 900, 1800 i 2100, do tego dowiesił się Play. I na dodatek wszystko w kontenerze Ery poupychane, nie wiem jak oni się tam pomieścili ;-) Z nową lokalizacją słabo bo jest MPZP po analizie którego wychodzi, że jedyne sensowne lokalizacje są na obszarze gdzie BTS/nodeB nie postawisz. Inna sprawa, że w regionie najbardziej popularny Orange i Era więc może stwierdzili, że się nie kalkuluje.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Zasięg sieci Plus

Post autor: kowcio »

W Poznaniu i okolicach dużo nowych stacji odpalono.
Widzę to w cell tracku, bazy mam z sierpnia, a ostatnio wyłapuję stacje "no name".
Mowa o 3G

Good.
ODPOWIEDZ