Telefon na raty w PLUS'ie- pytanie

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
siwy_1994
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lut 2017, o 17:49

Telefon na raty w PLUS'ie- pytanie

Post autor: siwy_1994 »

Witam serdecznie, mój problem polega na tym że kupiłem nowy telefon z Lombardu (Motorola x force xt1580), i wszystko działa ale martwi mnie kwestia że okazało się dopiero później (moje niedopatrzenie), że telefon został wzięty na raty (36miesięcy) w sieci Plus (polkomtel), ja oczywiście posiadam telefon pudełko papier z jego zakupu w salonie Plus'a oraz fakturę z mojego zakupu w Lombardzie. Moje pytanie brzmi czy Pan X który wziął tel na raty kiedy przestanie je spłacać co dalej z telefonem który ja posiadam? Nie chodzi mi o problemy jakie wówczas miałby Pan x tylko o te które ja jako teraźniejszy właściciel mógłbym mieć. Chodzi po prostu czy firma windykacyjna może zabrać mi telefon albo sieć Plus go zablokować? Nie bardzo wiem co w owej sytuacji zrobić, na fakturze z plusem pisze że telefon jest własnością firmy dopóki nie zostanie zapłacona cała kwota (wszystkie raty), wiadomo on go nie mógł sprzedać ale nie oszukujmy się dużo ludzi tak robi a nie doczytałem jego faktury. Prosze o konkretną odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Telefon na raty w PLUS'ie- pytanie

Post autor: habish »

rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Telefon na raty w PLUS'ie- pytanie

Post autor: rafnov »

To zdaje się już ma miejsce. Może nie tyle chodzi o terminową spłatę rat co o zahamowanie sprzedaży urządzeń od operatora - bo taki będzie to miało efekt. Jak ludzie skumają to nikt rozsądny nie kupi takiego telefonu, który do końca spłaty jest własnością operatora.
ODPOWIEDZ