Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Kiciolda
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

W sierpniu kończy mi się umowa, jakieś 2 tygodnie temu dostałam pocztą ofertę, która wcale mi się nie podoba...
Dlatego chcę się Was poradzić, wypytać...

Czy podczas przedłużenia umowy muszę zdecydować się na inną taryfę, czy mogę pozostać przy obecnej? - Mam taryfę Kubali 75 i chcę wziąć nowy telefon...

Nowy telefon... - Tutaj miałam spore zamieszanie na początku, ale trochę sobie poukładałam i teraz wiem, że marki telefonów, na jakie mogłabym się zdecydować, to: Nokia, Samsung i Sony Ericsson - do innych albo nie mam zaufania, albo nie podoba mi się sposób obsługi telefonu.
Wiem, że zależy mi, żeby telefon miał dobry aparat, bo często chcę zrobić szybko jakąś fotkę, a nie zawsze nosi się przy sobie aparat fotograficzny. Żeby potrafił czytać pliki tekstowe - dobrze by było, gdyby czytał też doc i pdf (jest w ogóle taka mozliwość?).
Zależy mi na dobrym odtwarzaczu muzycznym, bo lubię słuchać radia - ale przeważnie robię to na słuchawkach.
Nie interesuje mnie surfowanie po necie - od tego mam komputer :-D
Żeby bateria nie padała po góra 2-3 dniach normalnego użytkowania...
Ważne, żeby w telefonie nic nie robiło się samo, jeśli ja tego nie chcę, czyli liczy się dobra blokada klawiatury, żeby przypadkowo nie łączył się z Internetem, no i żeby sam nie dzwonił do kogoś (to się zdarza w niektórych modelach). - Żebym mogła coś sama pozmieniać - przypisać inne, bardziej mi pasujące skróty, wprowadzać i zmieniać style i motywy itp...

Brałam pod uwagę:
1. Samsung SGH-i8910 Omnia HD - ma bardzo dużo funkcji - chyba za dużo, jak na moje potrzeby i pewnie wielu bym nie wykorzystała, więc pewnie nie ma sensu decydować się na niego. No i podejrzewam, że jest drogi, jak na takiego szarego klienta, jak ja ;-)
2. Samsung S5620 Monte - aparat o średnio dobrej rozdzielczości, bez doświetlenia... Zdjęcia można robić tylko na zewnątrz - kicha...
3. Nokia 5530 XpressMusic - dużym plusem jest blokowanie telefonu bocznym suwakiem - nie noszę telefonu w kieszeni, więc nie ma prawa się odblokować.
Rozdzielczość aparatu nie powala, ale reszta parametrów powoduje, że nie jest zły (w sumie to nie tylko rozdzielczość się liczy w aparacie). Telefon posiada pewien minus - w czarnej obudowie szybko wyciera się lakier z metalowej ramki... ale jest na to rozwiązanie - wersja srebrna ;-) - mniej ładna od czarnej, ale brzydka nie jest.
4. Samsung SGH-i900 Omnia - bardzo dobry aparat, dobre funkcje dodatkowe - właściwie wszystko, czego potrzeba, ale ma też wady... - rysika nie da się nosić przy telefonie, bo nie ma na niego miejsca (jednak obsługa nie wymaga rysika).
Czytałam trochę opinii na temat tego telefonu i mam totalny mętlik w głowie... Nie wiem w końcu - dobry jest jak na moje potrzeby, czy nie? Szczególnie, że wyczytałam gdzieś w necie, że tylna część obudowy, zakrywająca baterię, podczas zdejmowania i zakładania (jest przesuwana) obciera obiektyw aparatu, który bardzo się wtedy rysuje... :-?
5. Samsung S5230 Avila - aparat 3,2 ale bez doświetlania, focusa itp. - ogólnie przereklamowany telefon.

O innych telefonach, które brałam pod uwagę i są dostępne w Plusie, nawet nie wspominam, bo nie odpowiadają mi pod różnymi względami.

A co Wy sądzicie na temat tych telefonów? Może macie jakieś inne, ciekawsze propozycje?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

Kiciolda pisze:4. Samsung SGH-i900 Omnia - bardzo dobry aparat, dobre funkcje dodatkowe - właściwie wszystko, czego potrzeba, ale ma też wady... - rysika nie da się nosić przy telefonie, bo nie ma na niego miejsca (jednak obsługa nie wymaga rysika).Czytałam trochę opinii na temat tego telefonu i mam totalny mętlik w głowie... Nie wiem w końcu - dobry jest jak na moje potrzeby, czy nie? Szczególnie, że wyczytałam gdzieś w necie, że tylna część obudowy, zakrywająca baterię, podczas zdejmowania i zakładania (jest przesuwana) obciera obiektyw aparatu, który bardzo się wtedy rysuje...
Ja mam Omnie - nic się nie rysuje podczas zdejmowania tylnej pokrywki. Robiłem to kilkudziesięciokrotnie i nie ma nawet jednej ryski na obiektywie.
Ale czy Tobie ten telefon spasuje - funkcjonalnie jest super - ale opanowanie Windows Mobile niektórym może sprawić problemy - przez co telefon może się zawieszać, zabraknąć z nim pamięci operacyjnej (jeśli nie będziemy zamykać aplikacji poprzez menadżer - w inny sposób sie minimalizują i cały czas zżerają zasoby telefonu).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
mundi8
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2010, o 17:25

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mundi8 »

Jeżeli jesteś w taryfie Kubali 75 to spokojnie poczekaj parę tygodni i weź megagwiazdę Samsunga I9000 Galaxy S. Wyświetlacz 4 cale, rozdzielczość 480x800, w technologii superAMOLED, ekran dotykowy,pojemnościowy, procesor ARM Cortex A8 1GHz, inne parametry są tu:http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php
Telefon można sobie obejrzeć tu:http://komorkomania.pl/2010/05/27/samsu ... 2-2-froyo/
Jego prezentacja w Szwajcarii 2-go czerwca 2010 r. :-D :http://gsmonline.pl/portal/articles/art ... xy,S,I9000
Każdy telefon trzeba spłacić operatorowi, a więc jak spłacać to najlepsze modele!!! :-D
Kiciolda

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

mundi8 pisze:Samsung,Galaxy,S,I9000
Każdy telefon trzeba spłacić operatorowi, a więc jak spłacać to najlepsze modele!!! :-D
Masz rację, jednak ten telefon ma dla mnie jedną, podstawową i największą wadę - przy całych tych bajerach, jakie są w tym telefonie, brakuje mu lampy błyskowej lub jakiegokolwiek doświetlenia - niestety, dlatego odpada...
mariusz9a pisze: Ja mam Omnie - nic się nie rysuje podczas zdejmowania tylnej pokrywki. Robiłem to kilkudziesięciokrotnie i nie ma nawet jednej ryski na obiektywie.
Ale czy Tobie ten telefon spasuje - funkcjonalnie jest super - ale opanowanie Windows Mobile niektórym może sprawić problemy - przez co telefon może się zawieszać, zabraknąć z nim pamięci operacyjnej (jeśli nie będziemy zamykać aplikacji poprzez menadżer - w inny sposób sie minimalizują i cały czas zżerają zasoby telefonu).
No, nie wiem, bo nie miałam do czynienia z takim telefonem. Musiałabym obejrzeć na jakiejś prezentacji lub wypróbować jak to się robi, na czyimś telefonie.
Masz może namiary na jakąś prezentację, filmik?
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Weź Omnię HD, ona jest najnowsza i najlepsza z tych telefonów pod różnorakim względzie. Nie pożałujesz.
Kiciolda

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

Kowcio, jestem pewna, że nie żałowałabym, bo to świetny telefon. Jednak obawiam się, że nie będzie mnie na niego stać. Nawet nie wiem ile kosztowałby na przedłużenie umowy - podejrzewam, że powyżej 500 zł. Ponadto, nawet nie ma go w ofercie dla indywidualnych klientów - przynajmniej ja go nie znalazłam w Taryfie Syberyjskiej 75 - a dowiedziałam się, że na taką chyba będę musiała przejść, bo nie będzie mi się opłacało pozostać przy obecnej, a inne taryfy są niekorzystne pod różnymi względami.

Zobaczyłam jeszcze jeden, według mnie, dobry telefon, to Nokia 5800 XpressMusic. Aparat w tym telefonie ma niby nie tak wiele, bo 3,2 Mpix, ale optykę lepszą od tych, które mają wyższą rozdzielczość - optyka jest Carl'a Zeiss'a, zoom 3x itd.

Teraz będę się zastanawiać nad Samsungiem I900 Omnia i Nokią 5800 :)
Jednak nadal jestem otwarta na inne propozycje - takie, żeby nie przepłacić kosztów telefonu.

Pozdrawiam :)
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Nokię 5800 odradzam. Pierwsza rzecz to ogólne wykonanie telefonu- jakościowo jest dużo gorszy niż stara dobra Omnia. Omnia i tak bije Nokie aparatem (z tą optyką to wiesz, dali jakąś najtańszą i wsio, Samsung robi sam aparaty i nawet im to wychodzi, więc sobie sami zrobili). Nokia 5800 ma też często problemy z softem- jest niedopracowany i często się restartuje, zwłaszcza te nowe wersje. Obudowa w Omni nie jest idealna, ale i tak lepsza niż w Nokii.
Ja bym stawił na Omnię. To dobry sprawdzony telefon (może stary, ale pewny), a 5800 to pierwszy dotykowy telefon od Nokii który jak na moje oko- osoby mającej do czynienia z wieloma nowymi modelami- wymaga dopracowania.

Ale i tak ostateczna decyzja należy do... Ciebie ;-)
Kiciolda

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

Dzięki Kowcio :-)

Jeśli nie zdarzy się jakaś inna, lepsza oferta telefonu (np. Samsung i8910 Omnia HD - pomarzyć dobra rzecz ;-) ), to zdecyduję się chyba na Omnię i900
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

Kiciolda pisze:np. Samsung i8910 Omnia HD - pomarzyć dobra rzecz
Ja powiem tak, Plus jest dziwnym operatorem i zdarza się (nie wiem czy to dotyczy wszystkich klientów), że telefon możesz dostać dowolny dostępny na polskim rynku - na życzenie ;-) Wiem,że takie coś można zrobić w taryfach Ważna (no i w biznesie bywa ;-) ).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Kiciolda

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

Gdyby jeszcze Plus nie chciał grubej kasy za lepszy telefon... - No cóż, niedługo skontaktuję się z Plusem (chyba najlepiej telefonicznie) i zobaczymy co uda mi się wynegocjować.
Awatar użytkownika
adas72
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2009, o 12:13

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: adas72 »

Jesli chodzi o nokie 5800 to musisz koniecznie ja sobie obejzec jesli sie spodoba to bierz telefon kozacki mam od 6miesiecy i powiem tak co aktualizacja softu to jakbym mial nowy telefon zmienic mozna prawie wszystko a sklep o nim nie wolno zapomniec OVI to jedna z najlepszych sklepow dla telefonow.
oraz troska o klijenta po zapisaniu sie do nokia Care sa oferty darmowych gier i informacje o aktualizacjach ,muza super fotki takie sobie moj LG KU990 robi jednak lepsze lecz w nim jest 5mega ,co wiecej bateria wystarcza mi na 5-6dni przy wylaczonych zbednych 3G,i innych ...wspaniala sprwa jest skrzynka email czesciej czytam poczte w telefonie niz w kompie .
Wspomnialas o samsungu Omnia HD ale jej nie ma w plus chyba :-) jest Omnia2 a musisz wiedziec te telefony roznia sie od siebie jak dzien od nocy maja rozne systemy operacyjne.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mariusz9a »

adas72 obecnie mam e71 na Symbianie i podsumuje ten system tam: bardzo, ale to na prawdę potwornie bardzo tęsknię za Windows Mobile... Te systemy to tak jakbym po Windowsie XP nagle przesiadł się na Windows 3.11.
Symbian wiesza się na potęgę, co 3 dni musze robić reset telefonu bo menu sie nie chce otworzyć :-/ - Symbian to tragedia.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: kowcio »

Te Omnie bedą drogie zapewne....

To, że aparat ma 5MPx, wcale nie oznacza, ze zrobisz lepszą fotkę. To ma najmniej do rzeczy. Ale w tym przypadku LG robi lepsze zdjęcia ;-)
Kiciolda

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: Kiciolda »

adas72 pisze:Jesli chodzi o nokie 5800 to musisz koniecznie ja sobie obejzec jesli sie spodoba to bierz telefon kozacki mam od 6miesiecy i powiem tak co aktualizacja softu to jakbym mial nowy telefon zmienic mozna prawie wszystko a sklep o nim nie wolno zapomniec OVI to jedna z najlepszych sklepow dla telefonow.
Tylko, że ja nie potrzebuję gier (nie mam czasu na granie), ani specjalnych programów - potrzebuję dobrego, nieinwazyjnego telefonu, z dobrym aparatem.
adas72 pisze: moj LG KU990 robi jednak lepsze lecz w nim jest 5mega ,co wiecej bateria wystarcza mi na 5-6dni przy wylaczonych zbednych 3G,i innych ...wspaniala sprwa jest skrzynka email czesciej czytam poczte w telefonie niz w kompie .
Jakoś nie mam przekonania do telefonów LG... - Telewizory tej firmy, to już o wiele lepsza sprawa :) - Nie odbieram poczty, ani nie przeglądam stron internetowych przez telefon. - Wolę robić to na komputerze.
adas72 pisze: Wspomnialas o samsungu Omnia HD ale jej nie ma w plus chyba :-) jest Omnia2 a musisz wiedziec te telefony roznia sie od siebie jak dzien od nocy maja rozne systemy operacyjne.
Według mnie Omnia 2 jest gorsza od Omni HD. Czy jest gorsza od Omni i900? - to zależy w czym. - Mimo wszystko, chyba i tak nie ma jej w ofercie Plusa.
Awatar użytkownika
mundi8
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2010, o 17:25

Re: Przedłużenie umowy - jaka taryfa, jaki telefon?

Post autor: mundi8 »

To nic, że nie ma Samsunga I9000 Galaxy S obecnie w taryfie Plusa.Trzeba spokojnie na niego poczekać. Ja w kwietniu nie przedłużyłem umowy z Plusem bo nie mogli mi zagwarantować tego telefonu.Umowa jest, aż na 2 lata-trzeba brać najlepszy telefon!
ODPOWIEDZ