Rejestracja karty

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Amaterasu
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lip 2010, o 22:58

Rejestracja karty

Post autor: Amaterasu »

Witam. Opowiem dzisiejsza historie. Prosze o uwagi co do niej i co powinienem robic w tej sytuacji. Otoz wybralem sie dzis z znajomymi do plusa by zarejestrowac dziewczynie numer. Nie wzialem dowodu wiec poprosilem kolege by zarejestrowal na siebie. Kolega ma 16 lat i posiada dowod tymczasowy. Na poczatku pani protestowala, lecz po zapytaniu jej o co chodzi w tych procedurach zmienila zdanie i po chwili kolega podpisal papiery. Wyszlismy zadowoleni i skierowalismy sie do play by przeniesc numer. Pani w play powiedziala, ze nie moze tego zrobic, bo kolega jest nie pelno letni. Jednym slowem kobieta w plusie zrobila nas w konia. Czy mozna wyrejestrowac nr? Co w tym przypadku robic? Przepraszam za wszelkie bledy.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestracja karty

Post autor: tomek »

Amaterasu pisze:Jednym slowem kobieta w plusie zrobila nas w konia.
A co ona ma do tego, że w Play nie chcą przyjąć Twojego przeniesienia numeru?! To chyba problem jest w Play w tym przypadku a nie w Plusie?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rejestracja karty

Post autor: mariusz9a »

A co do tego ma Plus? Chciałeś zarejestrować numer na kolegę to zarejestrowałeś. Co Plusa to obchodzi że Play nie przyjmie numeru bo telefon jest na osobie niepełnoletnią? To jest twoja wina a nie kobiety w Plusie i nikt Cię tu w błąd nie wprowadził - sam chciałeś go zarejestrować na szesnastolatka. I tak powinieneś się cieszyć, bo nie powinna tego zrobić jeśli to nie był salon firmowy.
Trzeba było najpierw iść do Play i zapytać kto może przenieść numer i zarejestrować go na odpowiednia osobę. Plus do tego nic nie ma. Sam sobie strzeliłeś w kolano ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rejestracja karty

Post autor: Marciano »

Z godnie z polityką Polkomtel, i procedurami do 01.07.2010 osoba niepełnoletnia mogła zarejestrować kartę. W tej chwili nie wiem czy to by przeszło bo się zmienił się podmiot z użytkownika na abonenta prepaid. Tak więc co.... Reklamacyjne przerejestrowanie użytkownika.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rejestracja karty

Post autor: mariusz9a »

Marciano pisze:W tej chwili nie wiem czy to by przeszło bo się zmienił się podmiot z użytkownika na abonenta prepaid.
Ale widać, że przeszło. Pod naciskiem klienta system łyknął rejestrację - a przynajmniej tak wynika z opisu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Rejestracja karty

Post autor: rafal2119 »

Z tego co pamiętam to chyba można rejestrować numery na co najmniej 13-latka na podstawie dowodu osobistego albo paszportu. I tak samo można zrobić na niego przeniesienie numeru, ale nie pamiętam czy tu będzie potrzebna zgoda rodzica albo opiekuna prawnego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Rejestracja karty

Post autor: kosa1127 »

Zgadza się rafal2119 - rejestracja już nawet na 13 latka razem z pn rodzic lub opiekun prawny, ostatnio czytałem tą procedurę.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Rejestracja karty

Post autor: Kristina »

A ja wnoszę postulat przywrócenia rejestracji karty przez internet. Chciałabym się zarejestrować, ale nie mam ochoty stać w kolejce w salonie ;-) . A jeśli przez internet to za mało, to czy nie mogłoby być tak jak w różnych bankach, że umowę na papierze przywozi kurier/poczta?
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Rejestracja karty

Post autor: kowcio »

Przez internet tak o, nie będzie juz mozliwości zarejestrowania.
Przez kuriera to tak,ale jaki zysk ma Polkomtel z tego tytułu? Tylko ludzie będą wykorzystywać to przed przenoszeniem numerów do innych sieci.

Więc trzeba się pofatygować do salonu i swoje odstać w kolejce (lub iść wtedy, kiedy nie ma kolejek :-D ).
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Rejestracja karty

Post autor: pasqal »

kowcio pisze:Przez internet tak o, nie będzie juz mozliwości zarejestrowania.
Ja ostatnio (tj. już po wejściu nowelizacji ustawy) zarejestrowałem swoją kartę 36.6 przez Internet, wystarczy wejść w odnośnik Składanie reklamacji i o ile karta wcześniej nie była zarejestrowana, powinno się dać to zrobić. Trzeba jednak uważać, żeby nie popełnić błędu, bo potem nie ma już możliwości poprawy podanych danych.
And remember: respect is everything…
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Rejestracja karty

Post autor: Kristina »

kowcio pisze:Przez kuriera to tak,ale jaki zysk ma Polkomtel z tego tytułu? Tylko ludzie będą wykorzystywać to przed przenoszeniem numerów do innych sieci.
W sumie zyskuje tych, którym się nie chce fatygować do salonu;). Zresztą jaka jest różnica w rejestracji w salonie i opcji internet + kurier/poczta? Umowa chyba taka sama :?:
Wydaje mi się, że trzeba frontem do klienta i ułatwiać mu formalności. ;-)
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rejestracja karty

Post autor: mariusz9a »

Kristina pisze:
kowcio pisze:Przez kuriera to tak,ale jaki zysk ma Polkomtel z tego tytułu? Tylko ludzie będą wykorzystywać to przed przenoszeniem numerów do innych sieci.
W sumie zyskuje tych, którym się nie chce fatygować do salonu;). Zresztą jaka jest różnica w rejestracji w salonie i opcji internet + kurier/poczta? Umowa chyba taka sama :?:
Wydaje mi się, że trzeba frontem do klienta i ułatwiać mu formalności. ;-)
Tyle że za kuriera Polkomtel musi zapłacić, a numery ludzie rejestrują zazwyczaj tylko po to, aby przenieść je do konkurencji. Także tutaj nie ma mowy żeby frontem do klienta - za duża generacja strat dla firmy.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Rejestracja karty

Post autor: ChuckyCiechanow »

pasqal pisze:
kowcio pisze:Przez internet tak o, nie będzie juz mozliwości zarejestrowania.
Ja ostatnio (tj. już po wejściu nowelizacji ustawy) zarejestrowałem swoją kartę 36.6 przez Internet, wystarczy wejść w odnośnik Składanie reklamacji i o ile karta wcześniej nie była zarejestrowana, powinno się dać to zrobić. Trzeba jednak uważać, żeby nie popełnić błędu, bo potem nie ma już możliwości poprawy podanych danych.
Tylko teraz nie ma odnośnika składanie reklamacji...

Numer udało mi się zarejestrować 12.09.2010 przez stary e-bok
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Rejestracja karty

Post autor: kosa1127 »

CHUCKYCIECHANOW pisze:
Tylko teraz nie ma odnośnika składanie reklamacji...

Numer udało mi się zarejestrować 12.09.2010 przez stary e-bok
Oj wygoda w narodzie wygoda... adres jest ogólnodostępny bok@plusgsm.pl to, że nie ma odnośnika tp nie znaczy, że reklamacje nie będą rozpatrywane...
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Rejestracja karty

Post autor: pasqal »

kosa1127, chodziło o to, że po kliknięciu w odnośnik "Zgłoś reklamację" w przypadku niezarejestrowanej karty pojawiał się formularz rejestracyjny. A jeśli takowego nie ma, to dziwne - wydaje mi się, że z Plus Online nie powinien on zniknąć.
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ