Problem z roamingiem w Czechach i Słowacji

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
slowikt
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 paź 2008, o 21:34

Problem z roamingiem w Czechach i Słowacji

Post autor: slowikt »

Witam,
Czy ktoś miał może podobny problem do mojego? Podczas pobytu w Czechach i na Słowacji telefon automatycznie rejestruje się do sieci T-Mobile lub Vodafone. Niestety w tych sieciach działają wszystkie usługi poza wychodzącymi rozmowami. Każda próba wybrania numeru kończy się komuikatem "Numer nie odpowiada". Jedyną działającą w pełni siecią jest O2/Telefonica. Niestety zalogowanie sie do tej sieci trwa czasem nawet i pół godziny. Próbowałem reklamować problem w BOK ale oni oczywiście nic nie wiedzą :((
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Zapewne i tak będą się wykręcać że to wina tamtych operatorów. I być może mają rację (chociaż nigdy się nie dowiemy jak jest na prawdę). No na taki problem to ciężko coś poradzić, zwłaszcza że dość realna wydaje się wina po stronie operatorów czeskich i słowackich.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Post autor: ManMoon »

Mi tez sie wydaje, ze wina jest po stronie zagranicznej bo przeciez Plus tez musi zaplacic innej sieci jakies pieniazki za udsotepnienie roamingu (chyba ze sie myle) ale ktora strona musi zaplacic... i mysle, ze to Plus i w ramach umowy telefonie inne udostepniaja usluge uzytkownikow - roaming, czyli jak cos nie dziala to wina moze lezec tylko i wylacznie po stronie zagranicznej
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, o 13:57 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z roamingiem w Czechach i Słowacji

Post autor: tomek »

slowikt pisze:Witam,
Próbowałem reklamować problem w BOK ale oni oczywiście nic nie wiedzą :((
Może trzeba było to załatwić w jakimś punkcie danego operatora, bo przecież jesteś klientem tego zagranicznego operatora w roamingu, bo Plus płaci mu jakąś marżę za korzystanie z masztów... ;-)
ODPOWIEDZ