Roaming w sieci Plus

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
arturo323
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 19:48

Roaming w sieci Plus

Post autor: arturo323 »

Witam :)

Mam pytanie ile będzie kosztowało połączenie jeżeli :

Mój brat wyjechał do Niemiec i kartę ma w MixPlusie (niestety nie włączył Roamingu a podobno można zrobić to tylko w Polsce ) a więc czy jeśli ja włączę i on będzie dzwonił do mnie to jaki będzie jego koszt i jaki mój ?

Jakie jest najtańsze rozwiązanie w sprawie takiego dzwonienia ?
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Roaming w sieci Plus

Post autor: Pijo »

arturo323 pisze:a więc czy jeśli ja włączę
Włączysz jemu czy sobie? Rozwin to.

arturo323 pisze:on będzie dzwonił do mnie to jaki będzie jego koszt i jaki mój ?
On dzwoni do Ciebie płaci 1,80zl/min , Ty nic nie płacisz.

On odbiera połączenie od Ciebie on płaci 75gr/min , ty płacisz normalnie jak za połączenie w sieci .
arturo323
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 19:48

Re: Roaming w sieci Plus

Post autor: arturo323 »

Sobie włącze :)

A mam pytanie czy jest jakaś inna tańsza opcja na tel. komórkowy
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Roaming w sieci Plus

Post autor: Pijo »

arturo323 pisze:Sobie włącze :)
Po co sobie będziesz włączał? Przecież jesteś w Polsce, no chyba , że też wyjeżdżasz do Niemiec.


Jak on nie ma aktywnego roamingu to jego Mixplus nie działa zagranicą. Musisz zadzwonić do BOK 2601 i poprosić o aktywację roamingu na numerze brata. Niech brat w jakiś sposób poda Ci PlusKOD bo będzie potrzebny do weryfikacji przez konsultanta.


Może konsultant aktywuje roaming bez Pluskodu jak ładnie poprosisz, w sumie to nie jest jakas płatna usługa, ale nie znam procedur w Plusie , więc rożnie może być.
arturo323 pisze:A mam pytanie czy jest jakaś inna tańsza opcja na tel. komórkowy
Z polskich sieci Heyah oferuje tańsze połączenia z UE do Polski - minuta wychodząca z Niemiec do Polski to koszt 1zl/min, minuta połączenia odebranego w Niemczech to koszt 59gr/min.


Z niemiecki komórek Aldi Talk i Lebrara.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Roaming w sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

Pijo pisze:Niech brat w jakiś sposób poda Ci PlusKOD bo będzie potrzebny do weryfikacji przez konsultanta.
MixPlus nie ma PlusKodu :-) Będzie potrzebny zapewne pesel i adres zamieszkania do weryfikacji.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simon388
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 21 lut 2013, o 14:31

Re: Roaming w sieci Plus

Post autor: simon388 »

Mam pytanie; jeśli ktoś wyjeżdża za granicę - dokładnie Niemcy - i ma Plusa na kartę (niestety, nie wiem jaka taryfa), to jakie są koszty dla mnie i dla niego. I co daje roaming? Widziałem pakiet z roamingiem dla Mix i Plus na kartę czy najpierw trzeba aktywować roaming potem ten pakiet czy wystarczy pakiet?
terynars
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 10:16

Połączenia za granicą

Post autor: terynars »

Witam.
Mam pytanie: czy jeżeli mam kartę w mixie w Plusie i jestem za granicą np. w Niemczech i dzwonie do innego kraju, ale nie do Polski przy wyłączonym roamingu o ile dobrze myślę to płace w Euro czy Dolarach? Czy jak odbywa się płatność za taką rozmowę i w ogóle, w Niemczech moje pieniądze na koncie zamieniają się na walutę Euro czy jak?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Połączenia za granicą

Post autor: sl@w_es »

terynars pisze:(...) jeżeli mam kartę w mixie w Plusie i jestem za granicą np. w Niemczech i dzwonie do innego kraju, ale nie do Polski przy wyłączonym roamingu o ile dobrze myślę to płace w Euro czy Dolarach? (...)
Przy wyłączonym roamingu nie zapłacisz nic, bo telefon nie zaloguje się do żadnej sieci.
Jeśli natomiast włączysz roaming (nie zrobisz tego będąc poza granicami Polski chyba, że skontaktujesz się z DOK z innego numeru) to kasa na koncie zawsze pozostanie w złotówkach i w tej walucie będziesz rozliczał się z Plusem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ