GG na komórce

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Czikita
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

GG na komórce

Post autor: Czikita »

Kurcze mam jeszcze jedno pytanie i proszę o pomoc.

Mam już WAP w komórce dzięki waszej pomocy ale mam jeszcze pytanko jak zrobić aby mieć GG na telefonie (simplus, Sony ericsson k310i) i ile będzie kosztowało żeby było najtaniej. Prosze o jakieś rady i wskazówki
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Co do klienta GG to napisałem trochę w tym temacie: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?t=377
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Czikita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

Post autor: Czikita »

No dobra troszke tam jest ale mniej więcej czaje już oco kaman. Tylko nie wiem jak ściągne ten pakiet 20mb za 5zł to na ile będzie mi mniejwięcej starczyło jakbym tylko był na GG ?

PS. Czytałem też że można wyłączyc jakieś obrazki na GG to będzie brało mnie KB ale jak ?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Czikita pisze:Tylko nie wiem jak ściągne ten pakiet 20mb za 5zł to na ile będzie mi mniejwięcej starczyło jakbym tylko był na GG ?
Jadu-Gadu pobiera znikomą ilość danych. Ok 200kB starczy na kilka godzin pisania. Także spokojnie pakiet 20MB Ci wystarczy.

Pakiet również włączysz w E-BOKu *110# w podpunkcie o pakietach.

Jadu gadu ma jeszcze tą zaletę że łączy sie z Internetem tylko i wyłącznie poprzez profil Internet, czyli ten w którym działa pakiet Internetowy. Także nie ma szans na dodatkowe koszty związane przez łączenie się z Internetem przez nieprawidłowy punkt dostępu :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Czikita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

Post autor: Czikita »

OK. Mam wszystko włączam GG i wyskakuje "Błąd połączenia z internetem.Gadu-gadu zostanie zamknięte" I co robić ? Pomóżcie prosze
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Post autor: ManMoon »

mariusz9a dzieki przy okazji za info o programie JaduGadu, bede musial w przyslosci zrobic test. Pozdr.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, o 13:53 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Czikita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

Post autor: Czikita »

To co mam panowie zrobić z tym błędnym połączeniem o którym pisałem wyżej ? :(
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Czikita pisze:OK. Mam wszystko włączam GG i wyskakuje "Błąd połączenia z internetem.Gadu-gadu zostanie zamknięte" I co robić ? Pomóżcie prosze
Nie wystarczy tylko zapisać ustawień, musisz je jeszcze włączyć: Menu _> Ustawienia -> Łączność -> Ust. internetowe -> Profile intertnet.:
do GG ustawiasz na Internet a do WAP przestawiasz na WAP. :)
Potem Opcje trans. strum.: Łącz używając Internet; Użyj serw. proxy: Nie.
Ustawienia Java: WAP\Internet :)
Wyłącz i włącz telefon!!!

Spróbuj teraz! :)
Czikita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

Post autor: Czikita »

Ale ja nie mam w profilach internetowych profilu internet jedynie WAP
Czikita
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2008, o 22:18

Post autor: Czikita »

To co zrobić?

Wchodze > Menu > Ustawienia > Łączność > Ust. Internetowe > Profile Internetowe > i mam do wyboru tylko DAMIAN (własny profil) oraz WAP.

Pomocy! ;( :(
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

A wysłałeś sobie ustawienia "Internet" ze strony Plusa?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Profil DAMIAN to możesz usunąć, bo pewnie nie wiesz czy jet to WAP czy Internet. Wyślij konfigurację z Int GPRS z tej strony: http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... ja_zdalna/

I pamiętaj, że jeżeli korzystasz z wap.plus.pl (darmowego portalu) musisz łączyć się przez WAP!! Bo w przeciwnym razie ten darmowy portal będzie Cię dużo kosztował... :)
ODPOWIEDZ