Polkomtel zyskał najwięcej, ale wciąż prowadzi Centertel

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Polkomtel zyskał najwięcej, ale wciąż prowadzi Centertel

Post autor: mariusz9a »

Wczoraj GUS podał, że w III kwartale, według zaraportowanych przez operatorów danych, w Polsce przybyło 1,1259 mln kart SIM i było ich ogółem prawie 42,86 mln. Według szacunków Gazety Prawnej, najwięcej w tym kwartale zyskał Polkomtel, jednak ciągle liderem pod względem ilości kart pozostał Centertel.

Gazeta Prawna szacuje, że udział Centertela w rynku pod względem ilości kart SIM wynosi 32,9% (około 14,1 mln), Polkomtela - 32,7% (około 14,01 mln), PTC - 30,1% (około 12,89 mln), zaś P4 - 3,7% (około 1,59 mln). Pozostałe 0,6% (około 257 tys.) mają operatorzy MVNO .

Z szacunków Gazety Prawnej wynika, że w III kwartale łączne przychody operatorów komórkowych wyniosły 6,6 mld zł i były o około 7,3% wyższe niż rok wcześniej. Przychody operatorów po trzech kwartałach Gazeta Prawna szacuje na ponad 19,1 mld zł, co oznacza wzrost o 10,1% w stosunku do analogicznego okresu 2007 roku. Niższe tempo wzrostu przychodów wynika ze spadku tempa wzrostu liczby aktywnych kart SIM (rok do roku) oraz z tego, że o 15% spadły od maja stawki hurtowe za kończenie połączeń w sieciach komórkowych.
Źródło: telepolis.pl
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Kod: Zaznacz cały

Jednak wiele wskazuje na to, że Plusowi nie udało się wyprzedzić sieci Orange , która od dawna w Polsce zajmuje pozycję lidera pod względem ilości aktywnych kart SIM. Jak zauważa Gazeta,Plus przez ostatnie trzy kwartały czyścił bazę klientów usług przedpłaconych
media2.pl
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Post autor: Connected »

tomek pisze:

Kod: Zaznacz cały

Jednak wiele wskazuje na to, że Plusowi nie udało się wyprzedzić sieci Orange , która od dawna w Polsce zajmuje pozycję lidera pod względem ilości aktywnych kart SIM. Jak zauważa Gazeta,Plus przez ostatnie trzy kwartały czyścił bazę klientów usług przedpłaconych
media2.pl
\


Taaa. Tylko, że pewnie 1/3 tych kart to tzw. POP'y które leżą w szufladach nastolatków :) :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Connected pisze:Tylko, że pewnie 1/3 tych kart to tzw. POP'y które leżą w szufladach nastolatków :)
Przyznaje się bez bicia że zamówiłem tydzień temu dwa startery które zamówiłem ot tak sobie dla zabawy bo za darmo są. Oczywiście je aktywuje ;-) Mam już takich 5 z Orange.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Dobrze, że Plus nie śpi, tylko działa. Wprawdzie lepiej by było, gdyby nie tylko pozyskiwał nowych klientów, ale także lepiej dbał i o starych/stałych ;-)
Co prawda to prawda, trochę starterów 36.6 rozdali, jednak sądzę, że oferta trafiona. A jak się postarają, to w przyszłym roku powrócą na pozycję lidera. Oby tak dalej! :-)
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

pasqal pisze: to w przyszłym roku powrócą na pozycję lidera. Oby tak dalej! :-)
Plus jeszcze nigdy chyba nie był liderem... :)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Z tego co czytałem kiedyś, przez krótki czas wiódł prym. Tylko nie pamiętam kiedy :-P ale to i tak nie przeszkadza w tym, aby liderem pozostał ;-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Jak dla mnie to może mieć najmniej klientów. Byle oferta i obsługa klienta była na wysokim poziomie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

pasqal pisze:Z tego co czytałem kiedyś, przez krótki czas wiódł prym. Tylko nie pamiętam kiedy :-P ale to i tak nie przeszkadza w tym, aby liderem pozostał ;-)
może i był przez jakiś okres pierwszy, ale nie bardzo sobie przypominam... mnie to oczywiście też nie przeszkadza, żeby Plus był liderem, a nawet jestem za tym, żeby Orange nie było na I miejscu... chociaż w realu jest pewnie tak, że Orange ma najwięcej aktywnych kart SIM, a Plus ma najwięcej użytkowników... :D a więc wszystko jasne... :D Orange wszystko "podkręca" - tak jak np.: sztuczne kolejki! :)
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

mariusz9a pisze:Jak dla mnie to może mieć najmniej klientów. Byle oferta i obsługa klienta była na wysokim poziomie.
myślę, że jedno z drugim jest bardzo powiązane, bo op który ma więcej klientów, więcej zarabia i wogóle ma względy (np. u producentów tel.), dzięki czemu, może mieć lepszą ofertę... :D
ODPOWIEDZ