Koszty połączeń i sms za granicę

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
nymhoo
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lip 2011, o 22:06

Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: nymhoo »

[ad]Ostatnio często kontaktuję się z pewną osobą, która przebywa w Niemczech, a korzysta z usług T-Mobile. Dziś, dzwoniąc do niej, za ponad 2minutowe połączenie zapłaciłam 1,80. Czy to oznacza, że pewne opłaty nie są pobierane? Otrzymam jakiś osobny rachunek? Może i jest to banalne pytanie, ale bardzo interesuje mnie odpowiedź. Z góry dziękuję.[/ad]
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: ChuckyCiechanow »

Niby jakie dodatkowe koszty masz ponosić jak już za połączenie zapłaciles? Ta osoba ma telefon w Polskim T-Mobile? Bo jesli tak to płacisz jak za połączenie krajowe.
misiek88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2011, o 12:46

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: misiek88 »

Chciałabym zadzwonić do Portugalii na numer komórkowy w plusie. Sama mam też telefon w plusie i mam włączoną usługę tanie popołudnia i weekendy. Czy jeżeli tam zadzwonię, to będzie mi naliczało osobno pieniądze, czy z tego pakietu? I jak wygląda sprawa ile ta osoba w Portugalii zapłaci za połączenie?
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: cezarex »

misiek88 pisze:Chciałabym zadzwonić do Portugalii na numer komórkowy w plusie. Sama mam też telefon w plusie i mam włączoną usługę tanie popołudnia i weekendy. Czy jeżeli tam zadzwonię, to będzie mi naliczało osobno pieniądze, czy z tego pakietu? I jak wygląda sprawa ile ta osoba w Portugalii zapłaci za połączenie?
Placisz normalnie, tak jakby ten numer byl w kraju. Osoba odbierajaca zapewne zaplaci 53gr. za min. odebranego polaczenia (chyba, ze ma jakas zamierzchla taryfe bez zaszytej Eurotaryfy).
misiek88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2011, o 12:46

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: misiek88 »

Czyli pakiet wtedy nie działa? ;/
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: cezarex »

misiek88 pisze:Czyli pakiet wtedy nie działa? ;/
Dla Ciebie nie ma znaczenia czy ten numer jest w Polsce czy za granica, placisz (lub korzystasz z pakietow) tak samo.
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: girl90 »

A ja mam troszkę inny problem... Mój chłopak pojechal do Niemiec (ma mixplusa, ja też), ma aktywowany roaming, wszystko teoretycznie jest ok, ale ... Już ze 20 razy zdarzyło się tak, że wysyłałam do niego SMS-y, a one dochodziły do niego po 15, 30 czy 40 min. Normalnie szlag mnie trafia. On ma tam cały czas pełny zasięg. Jak do niego dzwoniłam w tym czasie to gadało mi: "abonent jest poza zasiegiem" - może nie dokładnie tak. Gadałam z pewną dziewczyną której facet też wyjechał do Niemiec i ona nie ma takiego problemu. Co się dzieje z tym cholernym Plusem? Czemu tak jest? Co mogę z tym zrobić?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: mariusz9a »

girl90 pisze:Co się dzieje z tym cholernym Plusem? Czemu tak jest? Co mogę z tym zrobić?
A skąd wiesz że problem leży po stronie Plusa a nie operatora roamingowego?
girl90 pisze:Gadałam z pewną dziewczyną której facet też wyjechał do Niemiec i ona nie ma takiego problemu.
To niczemu nie dowodzi.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Elaine
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2012, o 10:13

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: Elaine »

Witam...

Mam nieco inny problem.... Wysyłanie smsów poza Polskę... Dochodziły do Turcji, na Sri Lankę, do Indii.. natomiast żaden nie doszedł do Nepalu... Zaznaczam, że ja otrzymuję smsy stamtąd... No coś mnie trafia, jak czytam "Co się dzieje, dlaczego nie odpowiadasz, coś się stało, co.." - a ja odpowiadam i nic nie dochodzi :(
Dodam, że bliska nam osoba ciężko choruje i mój rozmówca myśli, że umarła, a ja jestem zbyt zdołowana, by do niego pisać... nawet nie mam jak go uspokoić :( Tam gdzie jest, netu nie ma :(
Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego te smsy nie dochodzą?
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: girl90 »

mariusz9a pisze:
girl90 pisze:Co się dzieje z tym cholernym Plusem? Czemu tak jest? Co mogę z tym zrobić?
A skąd wiesz że problem leży po stronie Plusa a nie operatora roamingowego?
girl90 pisze:Gadałam z pewną dziewczyną której facet też wyjechał do Niemiec i ona nie ma takiego problemu.
To niczemu nie dowodzi.
Tego nie wiem, ale spróbuje zmienić tego operatora roamingowego... tzn. moj facet. Wyłączył i wlaczyl tel, bo slyszlam ze to moze pomoc przy duzym szczesciu ale nie pomoglo
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: asandrzej »

może celowo używa innego numeru? Ma kochankę albo kochanka? Niczego nie można wykluczyć :)
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: girl90 »

asandrzej pisze:może celowo używa innego numeru? Ma kochankę albo kochanka? Niczego nie można wykluczyć :)

Człowieku, daj sobie siana, bo jesteś żałosny. To forum do udzielania rad, a nie jakichś głupich i durnych docinek. Zapewne jesteś jakimś durnym małolatem... tak można wnioskować z Twojej wypowiedzi.
kasia_babin
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 17:42

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: kasia_babin »

Mam pytanie w związku z wysyłaniem sms za granicę. Mój przyjaciel wyjechał do Tunezji, nie mam aktywnego roamingu ani innej podobnej usługi i czy możliwe jest żeby mój sms do niego dotarł i ile będzie mnie to kosztować (on ma numer w Orange)?
Proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: pepcia2 »

neurito
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2013, o 13:50

Re: Koszty połączeń i sms za granicę

Post autor: neurito »

Witam serdecznie.

Orientuje się może ktoś jak wyglądają opłaty za sms z 36i6 do 36i6 osoby będącej na Ukrainie?
Mam darmowe sms do 36i6 jednak nie wiem czy one sa ważne tylko w Polsce czy poza granicami naszego pięknego kraju także? Jak wygląda to w druga stronę, czyli sms Ukraina - Polska?
ODPOWIEDZ