Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Middle_Earth
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:07

Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Middle_Earth »

Witam.
Pilnie potrzebuję wzoru podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta. Jak to mniej więcej ma wyglądać? Mogłabym napisać to sama, ale wolę się upewnić jak to ma być;)

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: sl@w_es »

W tym przypadku nie trzeba pisać żadnego podania o rozwiązanie umowy. Wystarczy akt zgonu. Pracownik Plus-a lub Przedstawiciela dopełni reszty.

Przeczytaj ten wątek:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=3668
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Middle_Earth
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:07

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Middle_Earth »

Bardzo dziękuję.

A jak będzie wyglądać sprawa cesji? Ponieważ osoba zmarła miała podpisane dwie umowy. Jeden nr używała ona a drugi ja. I ja chciałabym pozostać przy tym numerze i przepisać umowę na siebie. Czy tu też obędzie się bez podania tylko uzupełnię jakieś papierki w salonie?
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: rafal2119 »

Jeżeli jeden z tych numerów chcesz przepisać na siebie to robi się coś na wzór cesji.
Jak to będzie twoja pierwsza umowa w Plusie to standardowo potrzebne będą oprócz odpisu aktu zgonu i własnego dowodu osobistego: zaświadczenie o zatrudnieniu lub opłacony rachunek np. za czynsz, gaz, telewizje, internet, telefon w innej sieci, bądź legitymacja studencka czy legitymacja emeryta/rencisty.

Możesz zachować warunki takie jakie były na umowie lub z nich zrezygnować i wtedy po realizacji transferu na ciebie można przedłużyć umowę na nowych warunkach i z nowym telefonem (łatwiej zrobić to tym drugim sposobem).

Tylko pamiętaj wpierw przepisz umowę na siebie a potem z tego drugiego rezygnuj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Amix »

To ja mam przy okazji takie pytanie. Czy mam obowiązek powiadamiać (odpukać) o śmierci kogoś bliskiego. Mogę przecież nie wiedzieć, że ktoś z rodziny ma telefon, bo ukrył to przede mną. Druga wersja, wiem, że miał.
W umowie chyba nigdzie tego nie ma. Chyba, że mi umknęło.
Middle_Earth
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:07

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Middle_Earth »

[ad]Super. Dzięki wielkie za pomoc.

Przy okazji zapytam jeszcze o to, czy sprawę tę muszę załatwić w tym samym salonie gdzie podpisywana była umowa czy mogę w innym?
Nie chce mi się tego robić u mnie w mieście, bo kiedy byłam się dowiedzieć o w/w sprawy pani z salonu poinformowała mnie ze stu % pewnością w głosie, że nie ma możliwości abym przepisała numer na siebie. Jeśli będę chciała zlikwidować jeden numer to drugi też muszę i innej opcji nie ma. Ręce mi opadły i wyszłam...
Zadzwoniłam do BOK`u, zapytałam tutaj i teraz wiem, że jednak można. A nie chce mi się tego tłumaczyć niezorientowanej i niekompetentnej pani...[/ad]
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: rafal2119 »

Middle_Earth pisze:Przy okazji zapytam jeszcze o to, czy sprawę tę muszę załatwić w tym samym salonie gdzie podpisywana była umowa czy mogę w innym?
Możesz to zrobić w dowolnym punkcie Plusa w kraju.
Middle_Earth pisze:Nie chce mi się tego robić u mnie w mieście, bo kiedy byłam się dowiedzieć o w/w sprawy pani z salonu poinformowała mnie ze stu % pewnością w głosie, że nie ma możliwości abym przepisała numer na siebie. Jeśli będę chciała zlikwidować jeden numer to drugi też muszę i innej opcji nie ma. Ręce mi opadły i wyszłam...
No cóż nie dziwie się jej, bo z taką umową to jest trochę zachodu ze strony sprzedawcy. Ale jak ktoś jest dobrze ogarnięty w te klocki to rzeczowo podejdzie do sprawy.
Amix pisze:To ja mam przy okazji takie pytanie. Czy mam obowiązek powiadamiać (odpukać) o śmierci kogoś bliskiego. Mogę przecież nie wiedzieć, że ktoś z rodziny ma telefon, bo ukrył to przede mną. Druga wersja, wiem, że miał.
W umowie chyba nigdzie tego nie ma. Chyba, że mi umknęło.
Ty nie musisz wiedzieć, ale w spadku takie zobowiązanie to i tak dostaniesz. Wystarczy, że złoży się rezygnacje z jednej umowy z powodu zgonu to wszystkie inne umowy w Plusie tak samo przestają działać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Amix »

rafal2119 pisze: Ty nie musisz wiedzieć, ale w spadku takie zobowiązanie to i tak dostaniesz. Wystarczy, że złoży się rezygnacje z jednej umowy z powodu zgonu to wszystkie inne umowy w Plusie tak samo przestają działać.
No tak, ale są przypadki całkowitej rezygnacji notarialnej ze spadku od spadkodawcy natychmiast jak np. spadkodawca jest zadłużony w bankach, a wartość jego majątku jest niższa od zadłużeń. ( jest na to sześć miesięcy po zgonie spadkodawcy) i co wtedy? Może dziwne pytania zadaję, ale są dość istotne i przydatne dla innych.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: rafal2119 »

Amix pisze: No tak, ale są przypadki całkowitej rezygnacji notarialnej ze spadku od spadkodawcy natychmiast jak np. spadkodawca jest zadłużony w bankach, a wartość jego majątku jest niższa od zadłużeń. ( jest na to sześć miesięcy po zgonie spadkodawcy) i co wtedy? Może dziwne pytania zadaję, ale są dość istotne i przydatne dla innych.
Ze spadkami jest różnie. Nie dawno była nowelizacja prawa. Jak dobrze pamiętam to spadkobiercy mają trzy różne wyjścia:
1. Nie przyjąć spadku.
2. Przyjąć cały spadek wraz ze wszystkimi zobowiązaniami.
3. Przyjąć spadek do wysokości zobowiązań spadkodawcy, czy jakoś tak.
Po nowelizacji chyba jest jeszcze coś takiego, że jak udowodnisz w sądzie, że o konkretnych długach spadkodawcy dowiedziałeś się dopiero po śmierci spadkodawcy to nie jesteś zobowiązany ich uregulować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Amix »

Czyli ja rozumiem tak, odrzucam spadek w całości, oczywiście przez notariusza, wtedy na 100% nie mam obowiązku powiadamiać operatora sieci GSM o zgonie.
To jest chyba tak:

1. Przyjęcie proste (odpowiadamy za ewentualne długi całym swoim majątkiem, do wysokości długów, nawet jeśli są one większe od majątku.)

2. Przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza ( czyli przejmujemy długi tylko do wysokości spadku)

3. Odrzucamy spadek (nie odziedziczymy żadnego majątku, ale tez żadnych długów)
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: rafal2119 »

Amix pisze:Czyli ja rozumiem tak, odrzucam spadek w całości, oczywiście przez notariusza, wtedy na 100% nie mam obowiązku powiadamiać operatora sieci GSM o zgonie
Spadek i zobowiązania swoją drogą, a powiadomienie o zgonie członka rodziny to już inna sprawa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: gatuso_18 »

Middle_Earth pisze:[ad]Super. Dzięki wielkie za pomoc.

Przy okazji zapytam jeszcze o to, czy sprawę tę muszę załatwić w tym samym salonie gdzie podpisywana była umowa czy mogę w innym?
Nie chce mi się tego robić u mnie w mieście, bo kiedy byłam się dowiedzieć o w/w sprawy pani z salonu poinformowała mnie ze stu % pewnością w głosie, że nie ma możliwości abym przepisała numer na siebie. Jeśli będę chciała zlikwidować jeden numer to drugi też muszę i innej opcji nie ma. Ręce mi opadły i wyszłam...
Zadzwoniłam do BOK`u, zapytałam tutaj i teraz wiem, że jednak można. A nie chce mi się tego tłumaczyć niezorientowanej i niekompetentnej pani...[/ad]

Numery są na abonament czy w mixie ?? Bo to jest stanowcza różnica. Jeśli są na Mixa to nie możliwości cesji, tylko numery abonamentowe posiadaja taka możliwość.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: kosa1127 »

Jaka cesja znowu? To robi się tarnsferem. Cesja(abonamentowa bo w mix-ie cesja nie jest dostępna) jest w przypadku kiedy obydwie osoby właściciel dotychczasowy oraz nowy właściciel są w punkcie a transfer gdy właściciel numeru zmarł.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: XYZ »

Amix pisze:To ja mam przy okazji takie pytanie. Czy mam obowiązek powiadamiać (odpukać) o śmierci kogoś bliskiego. Mogę przecież nie wiedzieć, że ktoś z rodziny ma telefon, bo ukrył to przede mną. Druga wersja, wiem, że miał.
W umowie chyba nigdzie tego nie ma. Chyba, że mi umknęło.

Umowa jest zawarta pomiędzy operatorem a klientem - w przypadku śmierci umowa jest automatycznie rozwiązywana. Tak w przypadku śmierci powinieneś poinformować drugą stronę o tym fakcie, aby została umowa rozwiązana. W między czasie ktoś wspomniał o przejęciu lub odrzuceniu spadku, ale zapomnieliście jeszcze o jednej kwestii.

Podam przykład:
Mój dziadek zmarł, miał telefon w Plusie, nie poinformowałem operatora o jego śmierci a ja korzystam z telefonu i ... operator może zrobić jeszcze jedną rzecz. Złożyć sprawę w sądzie chociażby o wyłudzenie.

Jeśli chodzi o Plusa można wysłać akt zgonu faxem pod numer 601102602. Cesja (tak naprawdę transfer) jest bezpłatna.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że:
- zdarzyło mi się zablokować firmę z adnotacją właściciel zmarł, później klient musiał pofatygować się do punktu by udowodnić że żyje - była żona zrobiła mu taki numer :)
- raz zdarzyło mi się do klienta zadzwonić w dniu pogrzebu (kilka tygodni temu), złożyłem kondolencje i po tygodniu skontaktowałem się ze szwagierką;
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Wzór podania o rozwiązanie umowy po śmierci abonenta.

Post autor: Amix »

Ale ja będę się upierał dalej. ja nie wiem i nie wiedziałem, że mój powiedzmy dziadek miał kiedykolwiek telefon. Ja nie muszę tego wiedzieć. I to mnie intryguje, a dziadka, matki, brata mogłem nie widzieć 30 lat.
Mieszkam w Bieszczadach i nie utrzymuje z rodzina kontaktów. Przecież może być taki przypadek i nie korzystam nielegalnie z nie mojego telefonu po śmierci kogoś z mojej rodziny.
Nikt jakoś nie umie realnie odpowiedzieć na moje pytanie.
Ja nie widziałem żadnego nigdzie zapisu, że muszę kogokolwiek powiadamiać.
ODPOWIEDZ