sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
puma00
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sie 2011, o 18:43

sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: puma00 »

jakies 2 tygodnie temu dostałam sms(napisze w skrocie poniewaz nie mam go juz na skrzynce) ,ze jest do mnie wiadomosc i mam wysłac BEZPLATNEGO sms,a okazalo sie ze sa to jakies sms o tresci erotycznej wiec odrazu wiedzialam,ze dalam sie nabrac.. i wszystko byloby ok,ale odziennie przychodza do mnie sms z nr 60228 typu"proponuje spotkanie przy kawie ,lub w parku....itp" i za kazdy sms z konta znika mi kasa! dodatkowo przychodza do mnie mms,ktore odrzucam z nr 902028. jak moge to zablokowac? prosze o pomoc zostalo mi tylko 88gr na koncie.....
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: cezarex »

[ad]Tym bezpłatnym smsem uaktywniłaś płatną subskrypcję (2zł netto za każdy otrzymany sms). Żeby ustalić jaki to jest serwis wyślij bezpłatnego smsa na numer 8888 o treści LISTA Żeby wyłączyć tą subskrypcje wyślij na ten numer 60228 (na ten, z którego dostajesz wiadomości - będzie tez podany w tym smsie zwrotnym) smsa o treści STOP NAZWA_SERWISU (nazwa, którą otrzymasz w w odpowiedzi na wcześniejszego smsa).


p.s. Obydwa te numery należą do firmy CT Creative Team S.A. czyli nasz "kochany" wapster.pl Na tej stronie znajdziesz też sposób jak zablokować otrzymywanie tych mmsów.[/ad]

edit: dodane: (na ten, z którego dostajesz wiadomości - będzie tez podany w tym smsie zwrotnym)
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2011, o 22:11 przez cezarex, łącznie zmieniany 1 raz.
puma00
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2011, o 18:43

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: puma00 »

bardzo,bardzo dziekuje!!!
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: rafal2119 »

Warto jeszcze dodatkowo włączyć blokadę na tego typu serwisy. Wystarczy wysłać sms-a o treści: START BLOKADA na numer 8888.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tomassen
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 17:32

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: Tomassen »

Moja dziewczyna ma podobny problem. Otóż również przychodzą jej smsy pobierające jej pieniądze z konta. Dotyczą jakichś gier bodajże, trudno mi powiedzieć, bo wszystkie na bieżąco usuwa. Smsy te przychodzą z numeru 6023. Jej taryfa to Nowa taryfa Simplus :)

Bardzo gorąco proszę o pomoc
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: kosa1127 »

@Tomassen wystarczy że przeczytasz dokładnie tego posta i będziesz wiedzieć wszystko jak wyłączyć i zablokować na przyszłość tego typu serwisy informacyjne.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Tomassen
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 17:32

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: Tomassen »

Po wysłaniu "LISTA" na 8888 przyszedł sms o treści "Aktualnie posiadasz 1 aktywnych subskrypcji: PREZENT (60128) oraz za pomocą wiadomości płatnych przy odbiorze opłacasz dostęp do 0 usług". Wobec tego wysłałem "STOP PREZENT" na 60228 i w odpowiedzi przyszło "Nieprawidłowa komenda"

Natomiast zadziałało "START BLOKADA" na 8888. Dzięki :)
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: cezarex »

Tomassen pisze:Po wysłaniu "LISTA" na 8888 przyszedł sms o treści "Aktualnie posiadasz 1 aktywnych subskrypcji: PREZENT (60128) oraz za pomocą wiadomości płatnych przy odbiorze opłacasz dostęp do 0 usług". Wobec tego wysłałem "STOP PREZENT" na 60228 i w odpowiedzi przyszło "Nieprawidłowa komenda"

Natomiast zadziałało "START BLOKADA" na 8888. Dzięki :)
W Twoim przypadku należało wysłać na 60128 - zeedytowałem przy okazji wcześniejszy post żeby to było jaśniejsze.
trolisko1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2012, o 19:26

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: trolisko1 »

Witam

Mam problem ...
Od jakiegoś czasu po przyjściu SMS z nr 6O328 giną pieniądze na karcie.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: sl@w_es »

"trolisko1", myślę, że przeniesienie Twojego postu do tego wątku i jego lektura pomogą Ci rozwiązać problem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: annika »

trolisko1 pisze:Od jakiegoś czasu po przyjściu SMS z nr 6O328 giną pieniądze na karcie.
Skoro orientujesz się, który numer jest "winowajcą", to naprawdę nietrudno znaleźć rozwiązanie problemu.
1. Wchodzisz na stronę UKE z wykazem numerów usług o podwyższonej płatności. http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo- ... ution=e1s1 i wyszukujesz tam ten numer. Podaje informację, że numer należy do spółki CT Creative Team S.A., czyli marki WapSter. I już wiemy, z kim mamy do czynienia.
2. Wpisujesz numer w wyszukiwarkę internetową i w wynikach wyszukujesz regulamin, w którym numer występuje. http://www.wapster.pl/Regulamin_Program_Joker_Extra.pdf
3. W regulaminie wyszukujesz słowa "dezaktywacja" lub "rezygnacja" i postępujesz wg wskazówek tam zamieszczonych. Musi zadziałać, chyba że na tym samym numerze są jeszcze inne subskrypcje, ale po tytule od razu można się zorientować, czy to nasz serwis.
Oczywiście można tez pominąć punkt pierwszy, albo od razu skorzystać z blokady wszystkich tego typu serwisów. Jak kto woli. Ja lubię robić takie dochodzenia ;-)
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: HaPe »

Tutaj mamy także info jak zablokować takie serwisy.
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4122
Oto screen z efektem:
Załączniki
Bez tytułu.png
Julciaczek :3
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2015, o 14:19

Re: sms-y przychodzące pobieraja mi pieniądze!!

Post autor: Julciaczek :3 »

Witam!
Ja też coś takiego miałam. Pisało, że dostanę doładowanie i wysłałam. Jednak potem było coś innego i masz. Wysłałam mnóstwo SMS-ów i nic nie działało. Gdy dochodziły do mnie to pisało "Niewłaściwa komenda" itp. :-/ Aż w końcu trafiłam tu! I pozbyłam się tego - blokując. Wysłałam SMS-a o treści START BLOKADA na numer 8888. ;-) Potem koniec był dla mnie dobry i przyszedł SMS o treści "Blokada usług została aktywowana". :-D Pozdrawiam wszystkich gorąco.
ODPOWIEDZ