Plus dogania Orange

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Plus dogania Orange

Post autor: Garjusz »

Plus Coraz lepiej - pozyskuje najwięcej nowych klientów.

Info z media2.pl

Poznaliśmy dane trzech największych polskich operatorów komórkowych - sieci Orange, Plus i Era - za trzeci kwartał 2008 roku. Najwięcej użytkowników posiada sieć Orange. Jednak trzeci kwartał, zgodnie z przewidywaniami mediów, należał do Plusa, który pozyskał najwięcej nowych klientów.
Po trzech kwartałach 2008 roku liderem pod względem liczby użytkowników pozostaje komórkowa sieć Orange , z której usług korzysta 14,054 mln użytkowników. Pomarańczową sieć goni Plus - ponad 14,023 mln użytkowników. W tyle pozostaje sieć Era - 13,013 mln użytkowników. Łącznie "wielka trójka" obsługuje ponad 41 mln użytkowników telefonów komórkowych.

Od lipca do września 2008 roku najwięcej nowych klientów pozyskała sieć Plus, w porównaniu z poprzednim kwartałem liczba użytkowników sieci powiększyła się o 550 tys. nowych klientów. Sieć Era pozyskała 183 tys. nowych klientów, a Orange - 154 tysięcy. Łącznie trzem największym operatorom przybyło 887 tys. użytkowników.

Komórkowa sieć Plus na w trzecim kwartale 2008 roku posiadała także największą liczbę klientów abonamentowych - ponad 6,394 mln (wzrost o 183 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem) , Era - 6,044 mln (wzrost o 237 tys.), a Orange - 5,963 mln abonentów (wzrost o 149 tys.). Łącznie z kontraktów abonamentowych korzysta ponad 18,4 mln Polaków.

Najwięcej użytkowników pre-paid posiadała sieć Orange - 8,091 mln użytkowników (wzrost o 5 tys.). Z usług "na kartę" w sieci Plus korzystało ponad 7,628 mln użytkowników (wzrost o 366 tys.), a w sieci Era - 6,969 mln (spadek o 54 tys.). Łącznie z telefonów pre-paid korzysta ponad 22,68 mln użytkowników.

Na początku września przedstawiciele sieci Play informowali, że z jej usług korzysta 1,6 mln użytkowników.

Końcówka roku zapowiada się ciekawie dla sieci Plus, która pod względem liczby użytkowników sieci może wyprzedzić dotychczasowego lidera - sieć Orange. Czy tak się stanie? W trzecim kwartale Orange wyprzedzał Plusa już tylko o 34 tys. użytkowników sieci.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Dla mnie najwazniejsze jest to:
Garjusz pisze:Komórkowa sieć Plus na w trzecim kwartale 2008 roku posiadała także największą liczbę klientów abonamentowych - ponad 6,394 mln (wzrost o 183 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem) , Era - 6,044 mln (wzrost o 237 tys.), a Orange - 5,963 mln abonentów (wzrost o 149 tys.).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Nie myślałem, że Era tak ładnie (jeśli chodzi o abo) :-) i jestem pewien, że Plus będzie pierwszy, i prześcignie Orange. :-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Plus zarabia najwięcej
Michał Rogowicz, 18 listopada 2008, godz. 6:36

Orange i Plus idą już prawie łeb w łeb jeśli chodzi o wyniki finansowe. Po trzech kwartałach Plus mial przychodzy niższe jedynie o 144 mln zł (Orange miał 6,4 mld zł przychodów, a rentowność EBIDA - jedynie o 440 tys. (Orange miał 2,5 ,ld zł GOM po trzech kwartałach). Era znów odstaje w tyle, pisze Puls Biznesu.
Wyniki są proporcjonalne do liczby klientów, których posiadają trzej operatorzy, czytamy w Pulsie Biznesu. Orange ma ich najwięcej (14,05 mln), ale Plus bardzo się do niego zbliżył ( z 14,02 mln). Trzeci kwartał był dla Plusa bardzo dobry, bo zdobył dwa razy więcej niż udało się w tym okresie pozyskać łącznie operatorom sieci Orange i Era. Plus ma też największą ilość abonentów. Na koniec września mial ich 6,28 mln podczas gdy Orange 5,96 mln. To Ci klienci przynoszą operatorom największe dochody i pomagają im zwiększać ARPU - konkluduje dziennik.

Rentowność liczona, jako marża EBITDA jest minimalnie wyższa w Polkomtelu, operatorze sieci Plus i Sami Swoi. W trzech kwartałach tego roku miał on 39,2-procentową marżę EBITDA, a Orange - 39,0 proc.. Na tym tle dość słabo wypada PTC, operator sieci Era i Heyah - z 36-procentową marżą EBITDA.
Źródło: media2.pl
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Sonik22

Post autor: Sonik22 »

plus the best xD
ODPOWIEDZ