Awaria Polkomtela

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Awaria Polkomtela

Post autor: mariusz9a »

Jak donoszą użytkownicy innego forum, wczoraj nastąpiła nietypowa awaria w sieci Plusa. Polegała ona na błędnym zestawianiu połączeń. Np. dzwoniąc pod numer X operator łączył nas z przypadkowym numerem Y.
Awaria taka mogła nastąpić w skutek przeciążenia "serwerów" operatora.

Czy ktoś spotkał się z takim czymś? Komuś zestawiło błędnie połączenie?

U mnie wszystko wczoraj działało normalnie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Sylwia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2008, o 12:02

Post autor: Sylwia »

Witam
tak awaria taka związana jest z przeciązeniem sieci, pojawiły si e takie zgłoszenia oczywiście jak Twoje Wynika to z tego że np. dzwoniąc na numer np. 601 222 333 raz na ogromna ilośc przypadków operator połaczy z numerem z taką samą końcówka a o innym początku np. 605 222 333 lub założmy 697 222 333

pozdrawiam
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Sylwia pisze:Wynika to z tego że np. dzwoniąc na numer np. 601 222 333 raz na ogromna ilośc przypadków operator połaczy z numerem z taką samą końcówka a o innym początku np. 605 222 333 lub założmy 697 222 333
Widać duże obciążenie serwerów + nie do końca idealny soft, robią swoje ;-)


Ja osobiście dwa razy spotkałem się z takim zjawiskiem we wrześniu tego roku. Operator dwa razy pod rząd błędnie zestawił połączenie. Co ciekawe przełączenie na rozmowę do innej osoby nastąpiło dopiero po kilku sekundach poprawnie zrealizowanego połączenia.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Wczoraj przez kilka wieczornych godzin abonenci Plusa w Katowicach i Krakowie nie mogli dodzwonić się do wybranych przez siebie osób. Łączyli się z przypadkowymi ludźmi, skutecznie i poprawnie udawało się połączyć raz na kilkadziesiąt prób - pisze serwis Alert24.pl.

Polkomtel potwierdza, że do awarii doszło. Problemy z dodzwonieniem mieli klienci tej sieci przez dobre pięć godzin. Pierwsze zgłoszenia konsultanci mieli już około 16:30. Usterkę udało się usunąć dopiero o 21:30. Problemy mieli mieszkańcy Krakowa i okolic Katowic.

Nastąpił problem z przekazywaniem połączeń w naszej centrali w tych dwóch miastach. Nie mamy jeszcze szczegółowego raportu na ten temat. Nie wiemy, czy dotyczyło to określonych numerów (np. zaczynających się od określonych cyfr). Problemy mieli tylko niektórzy nasi abonenci. Pewnie zależało to od tego, w którym miejscu ktoś się znajdował - mówi Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, rzeczniczka Polkomtela dodając, że to technika i usterki się zdarzają.

Jaką radę ma pani rzecznik dla osób, które będą miały podobny problem w przyszłości? Trzeba próbować się dodzwonić. Do skutku - mówi Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska.
Źródło: telepolis.pl

Ja jestem z okolic Katowic i u mnie wszystko działało.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Ja tam niczego podejrzanego nie zauważyłem. Może dlatego, że mało dzwonię ;) ale smsy dochodziły na szczęście tam, gdzie trzeba.
And remember: respect is everything…
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Post autor: ManMoon »

ja miałem kiedyś takie akcje z Pay 4 Me, dzwoniłem do osoby na Pay 4 Me i ona akceptowała podobno moje połączenie, rozmawialem z kimś innym zupełnie niż z tą osobą, system źle łączył.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
ODPOWIEDZ