Wyłączanie usług sieciowych

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
farmeras
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 lis 2011, o 00:04

Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: farmeras »

Mam problem, mianowicie jakimś cudem mam włączone usługi których nigdy nie włączałem.

Aktywne usługi:
Niski kredyt
Roaming
Usługa lokalizacji
GPRS
SMS o koszcie
videorozmowy
Chciałbym wyłaczyć videorozmowy jak to zrobić?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: mariusz9a »

Zalogować się na Plus Online i wyłączyć lub wpisać *110# i wybierając odpowiednie odnośniki dotrzeć do danej usługi i wyłączyć.
A tak w ogóle to po co to wyłączać? Przecież to w niczym nie przeszkadza.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: luki »

A po co, przecież są płatne jak zwykłe rozmowy głosowe, gadasz czy gadasz i przesyłasz obraz to jest to samo.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: sl@w_es »

farmeras pisze:(...) Chciałbym wyłaczyć videorozmowy jak to zrobić?
Może udało Ci się już wyłączyć wspomnianymi wcześniej sposobami, ale podam jeszcze jeden, krótki kod: *101*00*03#.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: annika »

I tak w ogóle to są to usługi automatycznie aktywne na nowych kartach, ponieważ ich włączanie/wyłączanie i samo posiadanie jest bezpłatne, więc operator uznaje, że nikt nie powinien mieć nic przeciwko.
Tylko usługi lokalizacji nigdy nie miałam, więc może po prostu dlatego, że nasze karty są z innego okresu.
Oczywiście może czasem lepiej wyłączyć roaming, niektórych wkurzają SMS-y z Niskiego kredytu i SMS o koszcie, to wtedy sobie wyłączają. Dzięki temu w ogóle wiedzą, że coś takiego jest.
David20000408
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2012, o 20:01

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: David20000408 »

Witam. Od niedawna mam nowy numer telefonu i przez to mam inną kartę SIM w firmie "Plus". Mam włączoną funkcję "Niski Kredyt" i chcę ją wyłączyć. Problem w tym jak? Ponieważ kiedyś zapomniałem wyłączyć rozmowy i miałem kasę na minusie. (- 14.22 zł).
Będę wdzięczny jak ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: luki »

David20000408
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2012, o 20:01

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: David20000408 »

To jest informacja o niskim stanie konta, a ja chcę całkowicie tę usługę wyłączyć -.-
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: luki »

A co rozumiesz przez usługę niski kredyt? Kredyt to Twoje środki, niski stan to informacja o niskim stanie. Nie ma innej usługi.
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: annika »

David20000408 pisze:To jest informacja o niskim stanie konta, a ja chcę całkowicie tę usługę wyłączyć -.-
No właśnie. Jest tak jak napisał luki. Nie rozumiesz, co oznacza Niski kredyt w Plusa i wcale się nie dziwię, bo nazwa jest dziwaczna.

To nie jest limit kredytowy jak na koncie bankowym, pozwalający na wejście konta na minus. Takiej możliwości wg regulaminów nie ma i w każdym takim przypadku powinieneś napisać reklamację i poprosić o doprowadzenie konta do poziomu zero, bo po prostu usługa, na którą nie masz środków nie powinna być wykonana.
Nie wiem jak to możliwe, że stało się tak przy połączeniu głosowym, bo mi np. rozmowę rozłącza i to przy stanie grosz albo dwa (powiedzmy, że to opóźnienia w naliczaniu). Za to łączność z internetem, choć droższa, często nie jest rozłączana i właśnie tworzy się "debet" na koncie numeru. Może tak było?

Za to Niski Kredyt to SMS informujący o stanie konta, gdy spadnie poniżej 2 zł, ale raczej nie poinformuje Cię o tym w trakcie połączenia (mi się nie zdarzyło), więc Ci nie pomogła :-/
luki1221
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 22:26

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: luki1221 »

Witam ;-)
Mam problem z dezaktywacją usług "niski kredyt" i "SMS o koszcie". Moja taryfa to Mixplus III.
Pozdrawiam. :-D
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Wyłączanie usług sieciowych

Post autor: annika »

Jeśli chodzi o Niski kredyt, to możliwość dezaktywacji jest tylko poprzez Plus Online.
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... p_lva=3500#

SMS o koszcie "dezaktywowało się" aktywując usługę Infoblokada. I to już można zrobić krótkim kodem *101*11*06# albo nawet przez obsługę konta z poziomu telefonu pod kodem *110#. Jak również na Plus Online.
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3499

Używam jeszcze starej terminologii, ale po zalogowaniu do PlusOnline widzę, że właśnie zrezygnowano z tych nietrafionych nazw. Mamy po prostu: "Powiadomienie o koszcie ostatniego połączenia" (sms o koszcie) i "Informacja o niskim poziomie konta" (niski kredyt). A mogło tak być od dawna.
ODPOWIEDZ