Muzodajnia - kilka pytań

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
dziadzio
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 20:35

Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: dziadzio »

Czy ktoś może wie, jak można skontaktować się z serwisem klienta w Muzodajni? Adres podany na stronie (muzodajnia@e-muzyka.pl) chyba nie jest pożyteczny - wysłana przeze mnie wiadomość nie doczekała się odpowiedzi, nawet po długim czasie.

A może ktoś wie, dlaczego z Muzodajni znikają płyty niektórych artystów? Jakiś czas temu udało mi się ściągnąć piosenkę z jakiejś płyty, a teraz chcę pobrać ten album w całości, ale go nie ma. Wiem, że wyszukiwarka w serwisie nie jest rewelacyjna, ale mimo różnych opcji szukania nic nie udało mi się znaleźć.

Jeśli ktoś może coś mi doradzić, to z wdzięcznością przyjmę każdą wypowiedź :-)
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: annika »

Mogę powiedzieć tyle, że ja doczekałam się odpowiedzi z podanego adresu e-mail. Po 3 dniach, więc daje on możliwość korespondencji z obsługą Muzodajni i raczej nie jest taki niepożyteczny. Wprawdzie to było daaaawno... czyli prawie rok temu, ale chyba nie zawiesili działalności tego kanału informacyjnego ;-)
Może po prostu zadałeś tak trudne pytania, że jeszcze myślą nad odpowiedzią. ;-) A może trzeba im o sobie przypomnieć.
Co do znikania utworów czy całych albumów z bazy serwisu, to ja nie spostrzegłam takiego przypadku, ale nie wykluczam, że to prawda. Przecież chyba mają umowy na jakiś czas na sprzedawanie tych utworów i może potem nie być przedłużona... tak to sobie wyobrażam. Zresztą zrzuciłabym winę na wyszukiwarkę serwisu.
dziadzio
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 20:35

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: dziadzio »

Dzięki za odpowiedź :-)

Nie sądzę, żeby moje pytanie było naprawdę niezwykle trudne, więc może jeszcze ktoś odpowie. Jeśli nie, to chyba im się przypomnę. Pytam o ten adres, bo wydawało mi się, że może być podobnie jak z BOK-iem na stronie sieci Plus - na wysyłane kilkakrotnie wiadomości nie było żadnej odpowiedzi.

Co do tych płyt, które zniknęły, to też nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Tym bardziej, że inne płyty konkretnego artysty są - dla przykładu podam Michaela Buble: jego kilka albumów jest na Muzodajni, ale płyta ,,Call me irresponsible" zniknęła (a była).
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: gatuso_18 »

Jeśli już mowa o muzodajni, to jak się ma pobieranie muzyki? Transfer jest wliczony w opłatę czy dodatkowo się nalicza? Po drugie, jak się ma ściąganie muzki z muzodajni, a iTunes w iPhonie? Nie ukrywam, że chętnie posłuchałbym muzyki, a jak patrzę na iTunes na ceny niektórych utworów to masakra w porównaniu do ceny podanej przez Plusa. Jesli kupię jedną piosenkę na iTunes za 0,99 E albo 1,49 E to ja za 10 zł mam 100 utworów w muzodajni, stąd moje pytanie, czy działa to w połączeniu ze sobą. Jeśli tak, to czy trzeba zrobić jakiś myk? :D. Jak to działa, czy pobrana muzyka jest dostępna dla nas cały czas? Czy musimy ją opłacać co chwilę? Jeśli możecie w paru zdaniach określić jak to funkcjonuje to będę bardzo wdzięczny ;-)
dziadzio
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 20:35

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: dziadzio »

Jeśli jesteś w Plusie, to za transfer nie ma dodatkowej opłaty (gdy ściągasz w kraju). Za ściągnięcie każdego utworu płacisz tylko raz - chyba, że pobierasz piosenkę z dwóch albumów (np. z singla i z właściwego albumu), to tak jakbyś pobierał dwa utwory. Pobrana muzyka jest dostępna cały czas, możesz też pobierać ją ponownie ze strony Muzodajni. Nie mam pojęcia, czy iTunes też odtwarza te piosenki, ale biorąc pod uwagę informacje podane na stronie Muzodajnia.pl (http://www1.plus.pl/muzodajnia/main/faq.html), to raczej tak.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 17:28 przez dziadzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: gatuso_18 »

Własnie chcę przejść na mixa a 16 za 100 piosenek to dobra cena. Muszę się upewnić, że będę mógł je zessać w formacie MP3 np. na kompa, a później przez iTunesa wrzucić na telefon :D Chcę wykorzystać w pełni swoje ugryzione jabłko :D
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: annika »

Może być problem, bo utwory pobierane na komputer są zabezpieczane przed dalszym kopiowaniem, a nawet w niektórych regulaminach są zapisy o wygasaniu licencji na nie - nie można ich nadal słuchać. Za to przy bezpośrednim pobieraniu na komórkę tego nie ma.
Jeszcze mnie rozbawiło to, że komputer na który mają być pobrane utwory musi działać na Windowsie. Oficjalnym, legalnym itd. itp. Aby zapewnić kompatybilność z technologią Microsoft DRM. http://www1.plus.pl/muzodajnia/main/comp.html
Zawsze można puścić do nich jakieś małe pytanko, może tym razem odpiszą. :-P
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: luki »

annika,

Zabezpiecznie DRM jest TYLKO w dwóch przypadkach:
- 10 promocyjnych (darmowych) utworów dla nowego konta w Muzodajnia.pl
- Wypożyczalnia tzw. Music Rent, czyli usługa dla wszystkich użytkowników Polkomtela (także Simplus, Sami Swoi, 36.6) bez konieczności zobowiązania. Skoro jest to wypożyczalnia, to po pewnym czasie to coś oddajesz, tj. traci ważność, stąd DRM. DRM jest zabezpieczeniem Microsoftu, więc niezbędna kompatybilność. Tak jak wiele serwisów video jest na Silverlightcie od Microsoftu.

Z kolei brak DRM w:
każdym innym przypadku.

W przypadku ofert Muzodajnia na próbę i Muzodajnia dla wszystkich przy ściąganiu na komputer w zależności od dostawcy muzyki do wyboru są pliki w jednym lub kilku formatach mp3, mp4 (AAC+), wma oraz jakości od 128 kb/s do 256 kb/s. Są to pliki otwarte, pozbawione zabezpieczeń DRM. W przypadku oferty MusicRent - Muzodajni bez zobowiązań pliki dostępne są w formacie WMA zabezpieczonym DRM. W przypadku plików ściąganych na telefon komórkowy format jest dostosowany do możliwości konkretnego modelu telefonu – standardowo jest to mp3 128 kb/s.
dziadzio
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 20:35

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: dziadzio »

Co do iTunes, to tu http://itunes.apple.com/pl/app/muzodajn ... 36092?mt=8 jest aplikacja, pozwalająca odtwarzać pliki z Muzodajni na iPhonie.
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: annika »

Hehe, nie wiadomo, jak tam sobie radzi dziadzio, ale ja po jego pytaniu uznałam, że też mam do pogadania z obsługa Muzodajni (no i przy okazji sprawdzę, czy odpisują).
Już myślałam, że zamknęli swoje bok, ale nie!
Doczekałam się odpowiedzi po 12 dniach. Sukces.
Niestety, teraz poczekam jeszcze. Odpowiedź standardowa - jakiego numeru to ma dotyczyć?
No bo każdy klient jest inny i jest traktowany indywidualnie :-P
Tak ogólnie bez wglądu na konkretne konto to się nic od nich nie da dowiedzieć, oczywiście zapomniałam o tym.
Więc przestrzegam innych. Oszczędzicie sobie czasu.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: Jrv »

luki pisze:annika,

Zabezpiecznie DRM jest TYLKO w dwóch przypadkach:
- 10 promocyjnych (darmowych) utworów dla nowego konta w Muzodajnia.pl
- Wypożyczalnia tzw. Music Rent, czyli usługa dla wszystkich użytkowników Polkomtela (także Simplus, Sami Swoi, 36.6) bez konieczności zobowiązania. Skoro jest to wypożyczalnia, to po pewnym czasie to coś oddajesz, tj. traci ważność, stąd DRM. DRM jest zabezpieczeniem Microsoftu, więc niezbędna kompatybilność. Tak jak wiele serwisów video jest na Silverlightcie od Microsoftu.

Z kolei brak DRM w:
każdym innym przypadku.

W przypadku ofert Muzodajnia na próbę i Muzodajnia dla wszystkich przy ściąganiu na komputer w zależności od dostawcy muzyki do wyboru są pliki w jednym lub kilku formatach mp3, mp4 (AAC+), wma oraz jakości od 128 kb/s do 256 kb/s. Są to pliki otwarte, pozbawione zabezpieczeń DRM. W przypadku oferty MusicRent - Muzodajni bez zobowiązań pliki dostępne są w formacie WMA zabezpieczonym DRM. W przypadku plików ściąganych na telefon komórkowy format jest dostosowany do możliwości konkretnego modelu telefonu – standardowo jest to mp3 128 kb/s.
Ale jak sam też piszesz pobierając na telefon standardowo mamy mp3, które zabezpieczane nie jest i nie ma na to wpływu oferta muzodajni z jakiej korzystamy.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: luki »

Hehe, nie wiadomo, jak tam sobie radzi dziadzio, ale ja po jego pytaniu uznałam, że też mam do pogadania z obsługa Muzodajni (no i przy okazji sprawdzę, czy odpisują).
Już myślałam, że zamknęli swoje bok, ale nie!
Doczekałam się odpowiedzi po 12 dniach. Sukces.
Niestety, teraz poczekam jeszcze. Odpowiedź standardowa - jakiego numeru to ma dotyczyć?
No bo każdy klient jest inny i jest traktowany indywidualnie
Tak ogólnie bez wglądu na konkretne konto to się nic od nich nie da dowiedzieć, oczywiście zapomniałam o tym.
Więc przestrzegam innych. Oszczędzicie sobie czasu.
Powoływałaś się w pytaniu na konkretny przypadek, problem? Czy problem, pytanie dotyczyły wszystkich użytkowników?


Ale jak sam też piszesz pobierając na telefon standardowo mamy mp3, które zabezpieczane nie jest i nie ma na to wpływu oferta muzodajni z jakiej korzystamy.
A ściągniesz format mp3 w opcji wypożyczalni?
dziadzio
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 20:35

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: dziadzio »

Annika, już mam odpowiedź z BOK-u Muzodajni. Co prawda trzeba było zaczekać kilka dni, ale odpisali rzeczowo, z podaniem linków do poszukiwanych płyt, więc sądzę, że nikogo nie lekceważą i Tobie też pewnie odpowiedzą.
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: annika »

luki, teraz to ja już nie potrafię tego ocenić, widać jednak wgląd na konkretne konto jest im potrzebny, żeby wydać opinię, inaczej by nie pytali o numer. Tyle że mi się to z nimi już drugi raz zdarza. Myślę, że ludzie mylą oferty, które mają, więc od razu pytają o numer telefonu, żeby sprawdzić dokładnie, co tam kto ma włączone. Albo miał w moim przypadku. Odpisali raz to i drugi odpiszą, mi się nie spieszy.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Muzodajnia - kilka pytań

Post autor: luki »

Proszą o numer pewnie by zdiagnozować problem na konkretnym przypadku. Nie wydaje mi się by prosili o coś co im niepotrzebne.
ODPOWIEDZ