Jak zablokować dziwne i niechciane smsy?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Partyzant
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 maja 2012, o 07:09
Lokalizacja: Maniowy

Jak zablokować dziwne i niechciane smsy?

Post autor: Partyzant »

Od pewnego czasu tj. około miesiąca dostaje smsy o treści "STOP TAK" takie same od numerów: +48726251413 oraz +48697312322, o różnych porach dnia i nocy. Nie chcę na nie odpisywać, czy też dzwonić, gdyż może jest to jakaś podpucha żeby tak zrobić, a połączenie może być o podwyższonej opłacie.
Napiszę jeszcze do BOK może będą coś wiedzieć na ten temat.
Abusz2
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:17

Dziwne niechciane sms-y

Post autor: Abusz2 »

Witam.
Mam małe pytanko: czy ktoś zna jakikolwiek kod blokujący smsy z nr 71826?

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak zablokować dziwne i niechciane smsy?

Post autor: sl@w_es »

"Abusz2",
jak dokładnie zapoznasz się z wpisami w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=33&t=7838 to powinieneś znaleźć sposób na zablokowanie SMS-ów.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
reeds151
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:57

Niechciane smsy od nr 73876

Post autor: reeds151 »

witam dostaje smsy od nr 73876 z ogloszeniami i prosza o odeslanie. Takie smsy przychodza mi 3 razy dziennie i mam problem z usunieciem tego.. Prosze o wasza pomoc z usunieciem tego:d dzieki
obcypowraca

Re: Niechciane smsy od nr 73876

Post autor: obcypowraca »

Kod: Zaznacz cały

tel:222444022 reklamacje@teleaudio.pl 
Teleaudio Sp. z o.o.
Abusz2 pisze:... czy ktoś zna jakikolwiek kod blokujący smsy z nr 71826?
Ten sam dostawca co tutaj http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=33&t=5786#p57801

Wyślij do nich email.
reeds151
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:57

Re: Niechciane smsy od nr 73876

Post autor: reeds151 »

za duzo mi to nie mowi;/ a nie ma jakiejs komendy by usunac? sprzykladowo stopn na ten nr????
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Niechciane smsy od nr 73876

Post autor: poltergeist »

Możesz napisać maila lub zadzwonić na podany powyżej numer z prośbą o wykreślenie Twojego telefonu i nie przysyłanie ofert. Możesz też zablokować taki numer. Dodaj ten nr do kontaktów i w opcjach kontaktu dokonujesz blokady.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
folxu12
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2015, o 20:07

Nieznajoma subskrypcja z numeru 60596

Post autor: folxu12 »

Witam.
Jakieś 15minut temu otrzymałem smsa od numeru 60596 o treści: "Token aktywacyjny serwisu POBIERZ na numerze 60596 to 608308. Nie wiem o co chodzi ale czytałem w internecie że ten sms pochodzi że strony http://tapet0wo.pl/ a w regulaminie przeczytałem że ten sms będzie przychodził 3 razy w tygodniu i będzie mi zabierał 6.15zł. Nie rozumiem z jakiego powodu otrzymałem tego smsa jak nic nie aktywowałem i nie wysyłałem żadnych smsów. Czy da się to jakoś wyłączyć ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nieznajoma subskrypcja z numeru 60596

Post autor: sl@w_es »

Wyślij SMS o treści LISTA na nr 8888.
Jeśli usługa na Twoim numerze została aktywowana otrzymasz stosowną informację w formie SMS-a.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
folxu12
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2015, o 20:07

Re: Nieznajoma subskrypcja z numeru 60596

Post autor: folxu12 »

Otrzymalem smsa "Aktualnie posiadasz 0 aktywnych subskrypcji: oraz za pomoca wiadomosci platnych przy odbiorze oplacasz dostep do 0 uslug" czyli wychodzi na to ze to byl "fake" sms i nie pobral mi ( i nigdy nie pobierze) pieniedzy z konta ? Mozliwe jest ze jakis znajomy lub osoba ktora ma moj nr mogla sobie zrobic ze mnie żarty i wpisac moj nr na jakies stronie ale do aktywacji tej subskrypcji potrzebowal tego kodu ktory mi przyszedl ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nieznajoma subskrypcja z numeru 60596

Post autor: sl@w_es »

Jeśli nie wyślesz wiadomości aktywującej subskrypcję to sama się nie uruchomi, przynajmniej nie powinna.
Nie wnikam, kto i co wysyłał, bo być może sam się do tego przyczyniłeś, ale radzę szerokim łukiem omijać w necie wszelkiego rodzaju podejrzane strony z testami, darmowymi doładowaniami itp., które żądają podania nr tel.
Za darmo nic nie dają.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ