Karta micro SIM

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
aqua
PlusManiak
Posty: 102
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 mar 2011, o 13:17

Karta micro SIM

Post autor: aqua »

Przedłużyłem umowę z wymianą aparatu.Nowy tel. jest na kartę micro sim.Podobno bezpłatnie w punkcie plusa można przekopiować kontakty i dostać kartę micro sim.Co zrobić kiedy zechcę wrócić do starego telefonu ze zwykłą kartą?
Kriss
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:42

Re: Karta micro SIM

Post autor: Kriss »

Najlepiej dokupić coś takiego:
http://allegro.pl/super-adapter-kart-mi ... 52564.html
i problem z głowy.
szymon.knobel
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 21:26
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Karta micro SIM

Post autor: szymon.knobel »

Adaptery są do kitu. Najwyżej zabulisz 50zł za tzw zgubienie karty i wymienisz z powrotem na zwykły SIM. Micro Sim prędzej czy później stanie się standardem.
Pozdrawiam
Szymon Knobel Plus Starogard Gdański, Cyfrowy Polsat.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta micro SIM

Post autor: luki »

Skoro micro bedzie standardem to co z nano sim, ktore wlasnie jest wprowadzane? Niedługo poza Nano-Sim, znowu wymyślą coś innego. Proponuję skorzystać z adaptera. Spełnia swoje zadania, o ile nie kupisz jakiejś tandety.
Kriss
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:42

Re: Karta micro SIM

Post autor: Kriss »

Dokładnie, słyszałem, że właśnie nano-sim ma być nowym standardem, jeżeli to jest abonament, to w ciągu miesiąca masz wymiane za darmo, a poźniej każda kolejna 61,50zł
jozekldz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2013, o 10:24

Re: Karta micro SIM

Post autor: jozekldz »

Witam.

Mam pytanie odnośnie zmiany karty standardowej sim na micro sim. Telefon mam w mix plusie ale umowa jest na mojego ojca i mam dwa pytania.

1. Jaki jest koszt wymiany karty sim na micro sim w salonie plusa
2. Czy obecność osoby , na którą jest umowa jest wymagana jeśli chciałbym zmienić kartę sim na micro sim w salonie

Widziałem jakieś sposoby żeby samemu zmniejszyć tą kartę do rozmiarów micro sim ale nie chcę niczego popsuć jak to często bywa więc niech to zrobi ktoś w salonie :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Karta micro SIM

Post autor: Krzysiek_Plus »

1. http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=46&t=7877
2. Wymiana karty SIM następuje na zlecenie właściciela lub osoby pisemnie upoważnionej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
elmo
PlusManiak
Posty: 139
Rejestracja: 7 lut 2013, o 20:08

Re: Karta micro SIM

Post autor: elmo »

Ja proponowałbym zaopatrzenie się w czytnik kart SIM i Micro SIM, który bez większych kosztów można kupić na Allegro czy tez zamówić w serwisie z komórkami, tam też mogą Panu zrobić kopię karty jak i przenieść dane na drugi jej odpowiednik SIM<->Micro

Obrazek
Prawo Murphy'ego "Każdy telefon lub modem w PLUSie spada tak, aby spowodować jak największe szkody".
neurito
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2013, o 13:50

Micro SIM

Post autor: neurito »

Witam chciałbym się dowiedzieć czy można wymienić kartę SIM na kartę Micro SIM?
obcypowraca

Re: Micro SIM

Post autor: obcypowraca »

Tak, w punkcie. Koszt 12.30.
rykos6
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, o 19:52

Karta sim na micro sim

Post autor: rykos6 »

Wiem, było już wiele takich tematów, ale nigdzie nie było dokładnie powiedziane to o co chcę spytać. Czy w każdym salonie plusa przytną mi kartę sim do rozmiarów micro sim? Czy potrzebny jest do tego właściciel telefonu, czy mogę iść ja czyli tylko użytkownik? Liczę na pomoc
obcypowraca

Re: Karta sim na micro sim

Post autor: obcypowraca »

Jest dostępna w każdym punkcie, nie przycinają tylko dają ci nową. Teraz te karty są uniwersalne micro sim z adapterem. Musi być właściciel bądź osoba upoważniona pisemnie.
rykos6
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, o 19:52

Re: Karta sim na micro sim

Post autor: rykos6 »

Czyli, wystarczy, że napiszę upoważnienie, że mogę odebrać nową kartę, a moja babcia(jest właścicielem) to podpiszę? Czy musi być to od notariusza ?
obcypowraca

Re: Karta sim na micro sim

Post autor: obcypowraca »

Proszę http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... 921#p68921

Najprościej to chyba wysłać mailem skan upoważnienia podpisany przez właściciela (bez udziału notariusza) i poczekać aż się dopiszą do konta. Można wniosek też złożyć w punkcie.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, o 20:45 przez obcypowraca, łącznie zmieniany 1 raz.
rykos6
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, o 19:52

Re: Karta sim na micro sim

Post autor: rykos6 »

Zależy mi na czasie. Napiszę zwykłe upoważnienie i pójdę do nich. Jeśli będą chcieli to nawet niech dzwonią. A jak nie da nic się zrobić to pójdę do jakiegoś serwisu z telefonami i niech przytną to. Dzięki wielkie za pomoc i link.
ODPOWIEDZ