Roaming nie działa

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
WujekGreg
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 mar 2011, o 21:16

Roaming nie działa

Post autor: WujekGreg »

Witam.

Mam następujący problem; jestem w Szwecji i nie działa mi roaming, tzn. nie mogę się do nikogo dodzwonić, gdyż dostaję informację, że numer na który dzwonię jest niedostępny. Wchodząc na ebok mam odznaczone, że roaming i rozmowy międzynarodowe są włączone, więc nie wiem w czym problem. Możliwe, że coś w telefonie jest nie tak. Muszę mieć włączony transfer danych w roamingu? Włączyłem to, ale nie działało. Może muszę poczekać trochę? Proszę o pomoc.
Telefon to xperia x8 i mam umowę na abonament.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Roaming nie działa

Post autor: luki »

Dodajesz +48 przed numerem czy tam innego kraju? Jeśli masz zasięg to masz roaming włączony. Ewentualnie połączenia międzynarodowe mogą być zablokowane, ale z tego co piszesz nie są. Transfer danych jeśli nie chcesz korzystać z internetu nie jest do niczego potrzebny.
Karola
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2012, o 22:50

Re: Roaming nie działa

Post autor: Karola »

No właśnie miałam tak samo więc wyłączyłam roaming by włączyć raz jeszcze, myślałam ze może coś im się zawiesiło ....
A teraz nie mam zasięgu wcale. Jak z powrotem włączyć roaming? Da się to zrobić w ustawieniach czy telefonicznie się skontaktować z plusem?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Roaming nie działa

Post autor: luki »

Zadzwoń do BOK na +48601102601 lub +48601102555 jeśli to nr na doładowania, bo nie wiem co tam namieszałaś z usługą. Jeśli nie masz zasięgu to nic nie włączysz w telefonie.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Roaming nie działa

Post autor: Jrv »

Tylko BOK.
Ludzie gdzie tu logika. Po wyłączeniu roamingu telefon nie zaloguje się do sieci obcego operatora, a później chcecie wysyłając kos włączyć ponownie roaming.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
tomektj
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2014, o 10:15

Mam roaming a nie mogę dzwonić

Post autor: tomektj »

Witam,

jestem w Hiszpanii i mam aktywny roaming, a mimo to nie mogę dzwonić. Gdy wybieram numer od razu mnie rozłącza, nie ważne na jaki numer dzwonię, czy jest +48 czy go nie ma. Wcześniej miałem ten sam problem na Węgrzech. Proszę o pomoc :)
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Mam roaming a nie mogę dzwonić

Post autor: niko10 »

taba1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, o 19:49

Re: Mam roaming a nie mogę dzwonić

Post autor: taba1 »

Witam, ja również nie mogę dzwonić.
W Niemczech jestem już dlugi czas i nigdy tak nie miałem. Na początku stycznia miałem problemy z smsami; raz dochodziły, a raz nie, tak samo do mnie jak i ode mnie. Teraz tzn. gdzieś od tygodnia nie mogę dzwonić. Przy probie kontaktu zawsze mam sygnał zajęte. Do mnie raz się da dodzwonić, raz nie. Próbowałem już wkładać kartę do innych telefonów, ale nic to nie daje.
Proszę o pomoc.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Mam roaming a nie mogę dzwonić

Post autor: niko10 »

Wybierz innego operatora w telefonie.
taba1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, o 19:49

Re: Mam roaming a nie mogę dzwonić

Post autor: taba1 »

Juz to robilem. W wiekszosci prob pokazywalo mi inne dostepne sieci ale jak daje polacz to po chwili wyswietla brak sieci i wraca do automatycznego wybierania. Dzieje sie tak rowniez na innych telefonach. Tylko ciekawe jest to ze do mnie da sie dodzwonic, tylko ja nie moge i z smsami tez jest roznie

Wczoraj rano raz udalo mi sie zadzwonic ale jak probowalem drugi raz to juz sie nie dalo
GandziaTPS
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 17 lut 2014, o 17:30

Jak włączyć roaming będąc za granicą?

Post autor: GandziaTPS »

Jak mam włączyć roaming za granicą? Nie zrobiłam tego w Polsce i teraz kod nie wchodzi.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2015, o 20:39 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków poruszających ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak włączyć roaming będąc za granicą?

Post autor: sl@w_es »

@ „GandziaTPS”,

bardzo proszę o zapoznanie się Regulaminem PlusForum, a w szczególności pkt: 1, 11, 16.

Odpowiedź we wcześniejszych postach tego tematu, a także m.in. w poniższych wątkach:

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=9269
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=10828
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
constantin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:38

Brak zasięgu za granicą

Post autor: constantin »

Posiadam telefon Nokia Lumia 625 w abonamencie. Ostatnio byłem za granicą (Czechy, Słowacja) i nie miałem zasięgu. Opcje jakie mam ustawione w telefonie są następujące: Transmisja danych: włączona; Opcje roamingu danych: korzystaj z roamingu; Największa prędkość połączenia: 4G; Wybór sieci: automatycznie.

Co może być powodem braku zasięgu?
ODPOWIEDZ