Pełnomocnictwo szczególne

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
koralowapani
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 09:31

Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: koralowapani »

Co powinno być zawarte w pełnomocnictwie szczególnym w przypadku gdy chcę przedłużyć umowę w imieniu właściciela telefonu?
Czy istnieje jakaś obowiązująca forma pisma dla Polkomtel?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: Jrv »

z tego co pamiętam to jedynie upoważnienie notarialne, które i tak składane jest w punkcie przez właściciela.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
koralowapani
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 09:31

Re: Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: koralowapani »

Czy to nie jest niedorzeczne? Pełnomocnictwo chcę sporządzić własnie dlatego, że właściciel nie może pojawić się w salonie, w którym chce sfinalizować przedłużenie umowy. Gdyby mógł się pojawić to mógłby też przecież podpisać umowę. Chodzi o to, że właśnie NIE może się pojawić. Pełnomocnictwo z poświadczonym notarialnie podpisem przyniesione przeze mnie nie wystarczy?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: Jrv »

Nie, takie pełnomocnictwa składa się osobiście. I nie jest to niedorzeczne tylko takie jest prawo co jest w pełni zrozumiałe. Pomyśl, że ktoś mógłby kredyt wziąć fałszując pismo notarialne - gdyby pismo takie przyjmowane było od dowolnej osoby.
Dlatego rzeczy takie załatwia się wcześniej, na wszelki wypadek.
A jeśli właściciel nie może udać się do punktu to pozostaje załatwienie umowy kurierem. Właściciel odbiera taką umowę w miejscu wskazanym przez niego i nie ma problemu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: luki »

Nie widzę powodu by właściciel udawał się osobiście, skoro jesteś pełnomocnikiem poświadczonym notarialnie do zawarcia umowy. Co więcej, też nie widzę sensu załatwiania pełnomocnictwa notarialnego, aby potem właściciel musiał się i tak udawać do punktu czy salonu. Pismo notarialne można sfałszować zawsze jak i dowód osobisty, również przy kredycie hipotecznym, czy sprzedaży nieruchomości, gdzie też nie jest wówczas potrzebna osoba (osobiście) udzielająca pełnomocnictwa i jest to w obu wypadkach karalne. Konsekwencją mogą być o wiele poważniejsze rzeczy niż umowa u operatora, ale tak to się odbywa.

Pełnomocnictwo notarialne można szybko sprawdzić, bo znajduje się od razu w bazie.

A co tam trzeba wpisać nie musisz się martwić, notariusz to robi za właściciela. Właściciel musi tylko powiedzieć do czego jest potrzebne.

Wygląda to mniej więcej tak:

Kod: Zaznacz cały

http://umowy.wieszjak.pl/pelnomocnictwo/292936,Pelnomocnictwo-szczegolne--WZOR-PISMA.html
Potrzebny NIP, PESEL, dane adresowe itd. - obu osób. Najlepiej wysłać email do notariusza, do którego właściciel chce się udać i zapytać.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pełnomocnictwo szczególne

Post autor: Jrv »

Przepraszam za zamieszanie Luki ma rację. Nie wiem skąd miałem w głowie takie informacje. Jeszcze raz przepraszam.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ