E- rachunek

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: E- rachunek

Post autor: luki »

Bywa. Cieszę się, że działa. :mrgreen:
Ewciaaa88
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 6 paź 2012, o 11:11

Re: E- rachunek

Post autor: Ewciaaa88 »

Dziękuję za pomoc :-)
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: E- rachunek

Post autor: eciu »

również istnieje opcja bezpłatnej faktury ale jako faktura ogólna zamiast szczegółowej i nadal będzie przychodzić do domu jak to miało miejsce teraz.
GG: 1546357

POMOGŁEM , podziękuj to zawsze motywuje :)
Ewciaaa88
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 6 paź 2012, o 11:11

Re: E- rachunek

Post autor: Ewciaaa88 »

eciu, a mnie poinformowano, że jeśli całkowicie nie zrezygnuję z papierowej faktury przychodzącej do domu to do abonamentu doliczać będą 5 zł, a dla mnie to dużo przy abonamencie za 59 zł.
Po włączeniu e-rachunku muszę stwierdzić, że to naprawdę fajne ;-)
Pavel

e-rachunek

Post autor: Pavel »

Witam.
Pytanie raczej do pracowników Plusa - czy wiadomo kiedy będzie dostępne włączenie e-rachunku w Plus Online? Od wczoraj próbuję i ciągle jest taka informacja:
Przepraszamy, chwilowo nie można wysłać zlecenia aktywacji e-rachunku. Prosimy spróbować później.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: e-rachunek

Post autor: Hunter »

Może akurat jest Twój okres rozliczeniowy - w trakcie nie można takich rzeczy wykonywać :)
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Odp: e-rachunek

Post autor: luki »

Przez Plus Online też możesz włączyć, ale musisz mieć e-hasło lub pluskod.

Wysłane z Samsung za pomocą Tapatalk 2.
Pavel

Re: e-rachunek

Post autor: Pavel »

Mam e-hasło.
Hunter - okres rozliczeniowy rozumiem jako okres między wystawianiem kolejnych rachunków. U mnie bodaj od 8 każdego miesiąca. To kiedy będę mógł to włączyć?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Odp: e-rachunek

Post autor: luki »

To spróbuj włączyć http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3332

Wysłane z Samsung za pomocą Tapatalk 2.
Pavel

Re: e-rachunek

Post autor: Pavel »

Od wczoraj robię to właśnie w ten sposób i ciągle się nie da.
Pavel

Re: E- rachunek

Post autor: Pavel »

Rozumiem że niepotrzebne zakładałem drugi temat, ale jest w stanie ktoś coś pomóc? Ciągle przy próbie włączenia e-rachunku mam ten sam komunikat. Wprawdzie teraz już przy tabeli z danymi o zużyciu minut/SMSów/innych z konta jest napisane żeby aktywować e-fakturę, ale dalej mam tam tylko informację o MMS-ach (e-faktura jest aktywna, inne warunki również spełniam), a e-rachunku dalej nie można włączyć :/
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: E- rachunek

Post autor: luki »

Skoro masz e-fakturę to e-rachunku nie włączysz, bo to jest to samo, tylko e-faktura jest honorowana w urzędach. Jedno musisz wyłączyć, by włączyć drugie. Chcesz billing? Czy chcesz mieć szczegółowe bieżące zużycie?

Pavel pisze: teraz już przy tabeli z danymi o zużyciu minut/SMSów/innych z konta jest napisane żeby aktywować e-fakturę, ale dalej mam tam tylko informację o MMS-ach (e-faktura jest aktywna, inne warunki również spełniam), a e-rachunku dalej nie można włączyć :/
Wykaz też trzeba włączyć.

Billing dla przyszłych faktur również.

Obie te opcje nie działają wstecz.



E-faktura:

*Nie będziesz już otrzymywać papierowych faktur, a rachunki za telefon sprawdzisz wchodząc na Plus online.
*Zobaczysz tam w formie plików PDF swój rachunek telefoniczny oraz szczegółowy wykaz usług (w tym biling SMS) z 3 ostatnich miesięcy.
*Pliki możesz zapisać na dysku.
*Powiadomienie o wystawieniu każdej nowej e-fakturze otrzymasz SMS-em.

To elektroniczna forma rachunku za usługi telekomunikacyjne świadczone przez Polkomtel Sp. z o.o. E-faktura ma taką samą wartość prawną i zawiera identyczne dane, co faktura w formie papierowej. Jest dokumentem akceptowanym przez organy podatkowe ( w tym urzędy skarbowe) i nie wymaga podpisu elektronicznego.


E-rachunek:

*Nie będziesz już otrzymywać papierowych faktur, a rachunki za telefon sprawdzisz wchodząc na Plus online.
*Zobaczysz tam w formie plików PDF swój rachunek telefoniczny oraz szczegółowy wykaz usług (w tym biling SMS) z 3 ostatnich miesięcy.
*Pliki możesz zapisać na dysku.
*Powiadomienie o wystawieniu każdego nowego e-rachunku otrzymasz SMS-em lub poprzez e-mail.

Obrazy faktur prezentowane w aplikacji Plus online nie są fakturami elektronicznymi w rozumieniu rozporządzenia ministra finansów z dnia 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. 2005 ., nr 133 poz. 1119). Fakt ten nie ma znaczenia dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą otrzymają pocztą dodatkową fakturę (bez billingu), uznawaną za podstawę do rozliczeń wydatków firmowych.

Jeśli klikniesz e-faktura - Zmień - Informacja o zgodzie - to możesz zobaczyć kiedy została włączona.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. ;-)
Pavel

Re: E- rachunek

Post autor: Pavel »

Już jasne, dzięki wielkie.
sajmon8526
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 20:08

Re: E- rachunek - Jak się rozliczać?

Post autor: sajmon8526 »

Witam wszystkich.
Przepraszam jeśli w nieodpowiednim dziale założyłem wątek - czytałem inne wątki, ale nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi:p. Wczoraj zmieniłem taryfę w iPlus internet z 3 GB na 20GB i wraz z tym dostałem nowy modem oraz nową umowę na okres 12 miesięcy. Jako że kolejki były zostałem bardzo szybko obsłużony, ale niedoinformowany:D heh. Do tej pory dostawałem faktury vat do domu i dzięki temu mogłem zapłacić rachunek na poczcie w banku itp. Jak to teraz będzie wyglądało? Czy po zawarciu tej umowy też będę dostawał faktury do domu czy też na konto internetowe? Szczerze powiem, że wygodniej było dla mnie dostawanie FV do domu, a teraz to trochę się zamotałem. Czy e-faktura jest przymusowa? Dziś rano dostałem sms o jakimś jednorazowym haśle, ale nie wiem co z tym zrobić i w jakim celu:
Twoje jednorazowe hasło do e-faktury i aplikacji Plus online dostępnej pod adresem http://www.online.plus.pl: HMs77Ul4:)5 Pozdrawiamy, Plus.

Wpisywałem nr telefonu z modemu internet i to niby hasło tam na stronie, ale nie pasowało dlatego postanowiłem napisać, żeby się dowiedzieć, bo człowiek widocznie troche zacofany jest :D heh
Niech mi ktoś zyczliwy wyjasni co i jak :D
Czekam na odpowiedzi z niecierpliwoscia :D
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2013, o 07:35 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E- rachunek

Post autor: sl@w_es »

sajmon8526,
zapoznaj się proszę z wcześniejszymi wpisami w tym wątku.

Podpowiedzią będą też następujące wątki:
- e-hasło
- e-hasło do e-rachunku

a standardowo: Regulamin PlusForum pkt 11:
Przed założeniem tematu należy użyć opcji Szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
No to zapoznaj się jak działa ta opcja; wystarczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednie słowo/a.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ