Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

Mam problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów. Praktycznie w ogóle nie mogę ich odbierać, a jeśli przyjdzie to już przychodzi pusty. Bez treści. Z SMS-ami wszystko jest w porządku. Mam telefon LG GT 505i.
obcypowraca

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: obcypowraca »

Po pierwsze musisz mieć aktywny GPRS, nie wiem czy to na kartę czy na abonament. Na kartę - kod na włączenie *101*11*02# (automatycznie włącza dostęp do internetu i MMS)

Po drugie musisz mieć skonfigurowany telefon. http://plus.pl/indywidualna/Pomoc/KonfigurujTelefon/ stąd możesz sobie wysłać konfigurację. Po instalacji wyłącz i włącz telefon.

Po trzecie, w zależności od powyższych, może się pojawić po czwarte i po piąte. :-)
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

Mam na kartę. Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i nic :( Próbowałam nawet wysłać MMS-a od mamy do taty i odwrotnie (oboje są w Plusie i mają na kartę) i też pokazał się u nich problem z wysłaniem :( byłam w Plusie i powiedziano mi żebym skonfigurowała telefon, jak Wy mi poradziliście w drugim punkcie i nic nie pomogło. Moja taryfa to PNK SMS-y i Internet. A stan konta na pewno dodatni.
A kartę swoją przełożyłam na próbę do innego telefonu, dla sprawdzenia czy to wina telefonu czy może sieci. I w drugim telefonie także nie działa :(
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: mariusz9a »

Działa internet w telefonie?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

nie działa też. Teraz zauważyłam. Wcześniej działał doskonale.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: mariusz9a »

Sprawdź w takim razie czy masz aktywną transmisję danych kodem *101#. Jeśli jest aktywne GPRS a nie dział, to musisz to zgłosić do BOK albo poprzez nasze forum (dział oficjalny Plusa na samej górze forum) lub telefonicznie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

Mam aktywne usługi GPRS oraz wideorozmowy, Roaming, Niski kredyt. ale nadal nie działa :(
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: mariusz9a »

Nie pozostaje nic innego jak zgłosić problem techniczny. Być może jest przeprowadzana jakaś konfiguracja sieci i dlatego nie działa, ale to już trzeba się dowiadywać w BOK.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

A gdzie mogę zgłosić do BOK? Bo szukam i nie mogę znaleźć :(
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: mariusz9a »

Załóż temat w oficjalnym dziale Plusa i podaj w nim link do tego tematu albo telefonicznie skontaktuj się z BOK.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
aniaj0
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:28

Re: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów

Post autor: aniaj0 »

Dziękuję za informacje i pomoc :)
przeme2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2014, o 18:12

Brak możliwości odbierania MMS

Post autor: przeme2 »

Otóż jest taki problem, że mama mojej dziewczyny niedawno kupiła sobie w Plusie na abonament telefon Samsung Galaxy Core +, ale mniejsza o telefon i tu następuje problem: wszedłem w ustawienia, ale nic nie znalazłem... próbowałem uaktywnić usługę mms kodem: *101*11*02#, ale wyskakuje błąd.. u siebie na telefonie, mam normalną kartę, bez żadnej umowy i od razu po wpisaniu tego kodu normalnie się uaktywnia.
Problem jest taki, że nie może odbierać wiadomości mms.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, o 19:26 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie posta
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak możliwości odbierania MMS

Post autor: sl@w_es »

przeme2 pisze:(...) kupiła sobie w Plusie na abonament telefon (...)
próbowałem uaktywnić usługę mms kodem: *101*11*02#, ale wyskakuje błąd.. u siebie na telefonie, mam normalną kartę, bez żadnej umowy i od razu po wpisaniu tego kodu normalnie się uaktywnia. (...)
W abonamencie usługi GPRS nie włącza się kodem; w jaki sposób to zrobić dowiesz się po zapoznaniu się z treścią tej strony:
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3054
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
baas

Może ktoś wie jak uruchomić odbieranie i wysyłanie mms

Post autor: baas »

Jestem w plusie od początku jego istnienia i muszę powiedzieć, że nie jest to przyjazna firma. Chciałem przejść z abonamentu na kartę i zachować nr.telefonu - operator nie zgodził się.Kupiłem starter na kartę - niestety nie mogę uruchomić funkcji odbierania i wysyłania mms.Powiedzcie jak to zrobić.Może czegoś nie umiem zrobić. Wstukałem kod aktywacyjny gprs/mms - również porażka.
kuba1523
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2014, o 23:29

MMS nie działa

Post autor: kuba1523 »

Witam serdecznie.
Chciałem zapytać czy możecie sprawdzic w systemie czy mam wszystko włączone dotyczące MMS, bo sytuacja jest następująca... Posiadam Sony Xperia SP, mms działały tzn, wysyłały się i odbierały, a od pewnego czasu nie działają. ;/
APN wszystko jest dobrze, transmisje włączone, GPRS włączony i totalnie już nie wiem co może być winą.

Kolejny plusowy klops, nie mówiąc o częstych sms które się nie wysyłają lub nie dochodzą.

Proszę o pomoc, dziękuję ;)
ODPOWIEDZ