PROMOCJA 15.03.16 dla firm bez minut odeb UE i międzynarod.

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
Awatar użytkownika
iPrzemo
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:23
Lokalizacja: ….

PROMOCJA 15.03.16 dla firm bez minut odeb UE i międzynarod.

Post autor: iPrzemo »

Nowy Pakiet dla przedłużających firm (bez telefonu - tylko sim) bez minut odebranych w UE i bez międzynarodowych 15.03.2016

Dużymi krokami zbliża się obniżka dodatkowych opłat w roamingu UE. Stąd jak można się domyślać gorączkowe i "przemyślane ruchy" ze strony działu marketingu.

Dziś w ofercie dla firm, dla stałych klientów przedłużających umowę bez telefonu, tylko z kartą SIM, pojawiła się "promocja" 15.03.2016.

http://www.plus.pl/dla-firm/abonament/przedluz-umowe

Nowa oferta, została pozbawiona pakietu minut odebranych w UE jedynie w najwyższym pakiecie za 109 zł z VAT możemy odbierać bez konsekwencji finansowych rozmowy w UE. Poprzednia promocja z 14 stycznia 2016 w pięciu z siedmiu pakietów "Ja + firma" dawała swobodę odbierania rozmów w UE, niestety ten przywilej został zabrany większości przedsiębiorców.
W promocji z 14 stycznia 2016 we wszystkich planach taryfowych można było dokupić za 20 zł 200 minut w UE / m-c. Obecna promocja nie przewiduje takiej możliwości w żadnym planie, od 15.03.2016 można sobie kupić za blisko 10 zł / m-c "dobre słowo" od doradcy biznesowego.

Nowa oferta, została całkowicie pozbawiona pakietu minut międzynarodowych. Warto podkreślić że w żadnym z planów taryfowych nawet tym najdroższych nie ma co liczyć na dodatkowe minut na ustalony kierunek międzynarodowy. Poprzednia promocja z 14 stycznia 2016 w pięciu z siedmiu pakietów "Ja + firma" dawała możliwość wyboru kierunku międzynarodowego i swobodę rozmów do limitu przyznanego pakietu. Niestety ten przywilej został całkowicie zabrany wszystkim przedsiębiorcom.

Zmniejszono także JEDYNY pakiet internetowy w UE o 400 MB w najdroższym planie taryfowym z dnia 14.01.2016 - 1,4 GB do 1,0 GB przyznawany jednorazowo na cały okres umowy.

Zmieniono nieznacznie krajowe pakiety internetowe. Z najtańszego pakietu zabrano 400 MB internetu zaś dołożono po drugiego 1,8 GB do przedostatniego 200 MB a do najdroższego 2 GB.

Zwiększenie pakietu internetowego o kilkaset MB może i niektórym zapcha usta i się skuszą. Jednak Ci którzy planują globalny rozwój swoich firm widząc taką ofertę raczej będą mieli niezły ubaw.
A może tą promocję przygotowywał dział utrzymania klienta detalicznego lub inny dział nie mający pojęcia o biznesie ?

Konkurencja już w ofertach dla klientów indywidualnych daje pakiet danych w UE oraz minuty do UE.

Wrócono jak wiele lat temu do sprawdzonego sposobu tzw. jednostek wymiennych w przypadku rozliczania "jednostek wymiennych w UE":
1 minuta = 1 sms = 1 mms
np. 1 min i 1 sekunda = 2 jednostki !!! 10 połączeń po 1:01 każde i mamy zabrane 20 jednostek
np. 10 krótkich połączeń po 15 sekund to 10 pełnych jednostek
1 SMS to 160 znaków, zaś obecne smartfony dają możliwość pisania więcej znaków co możne okazać się zgubne dla pakietu 1 długi sms-em może zabrać połowę jednostek
... czyli cofamy się o 10 lat wstecz.

W najtańszym planie taryfowym jest 100 jednostek w UE za dodatkową opłatą. W kolejnych już bez opłat otrzymujemy 100, 120, 150,180 i 1000. Poprzednia promocja z 14 stycznia 2016 zawierała 210, 280, 420, 1400 minut oraz tyle samo minut międzynarodowych na wybrany kierunek 210, 280, 420, 1400 minut.
Reasumując nową promocję z każdego pakietów do UE zabrano 90, 130, 240 i 400 minut / jednostek nie licząc całej puli minut miedzy narodowych które wykastrowano.

Oczywiście Ci którzy wysyłają sms / mms z UE będą zadowoleni, jednak lepiej i taniej zadzwonić przedsiębiorcy bo w minutę rozmowy załatwimy więcej niż jednym sms-em.

Ceny pakietów pozostały bez zmian. Więc czy to jest PROMOCJA z umową na 24 m-ce dla stałych klientów z ofertą z której wykastrowano wiele usług z których przedsiębiorcy mogli skorzystać ?

Przymierzałem się do jednego z promocyjnego pakietów z 14 stycznia 2016 obserwując także konkurencję która już na początku roku w tańszych pakietach oferowała ok. 400 MB w UE co miesiąc.

Dzisiejsza promocja na tyle mnie zirytowały że pozwoliłem sobie poświęcić czas i wykonać porównanie. A że moja promocyjna umowa kończy się za 2,5 m-ca mam nadzieję że znajdę coś znacznie korzystniejszego.

A to dowody na "przemyślane działania" działu marketingu:

NOWA PROMOCJA: „JA+ Moja Firma – tylko SIM – dla stałych klientów” od 15.03.2016:
http://www.plus.pl/documents/16/6408336 ... m_KPWA.pdf


STARA KORZYSTNIEJSZA PROMOCJA: „JA+ Firma bez końca (II) – tylko SIM – 40 proc. więcej dla stałych klientów” - od 14.01.2016

http://www.plus.pl/documents/16/2f25600 ... ientow.pdf


Pozdrawiam jak zwykle profesjonalny dział marketingu.
Tylko tak dalej ... choć zastanawiające jest czy to działanie na korzyść, czy na szkodę firmy ?


P.S.
W Olsztynie LTE na Jarotach na 2 BTS-ach (80.000 mieszkańców) nadal pokazuje down/upl = 0.03/0.04 Mb/s
ODPOWIEDZ