Pytanie o pakiety.

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: sl@w_es »

onaeb pisze:(...) na jednej ze stron było napisane iż obejmuje nr Plusa, polskie sieci czy numery stacjonarne oraz 36.6. No więc zdziwiło mnie, że nie można ustawić np. kodem - *104*11*48226662244#. Przecież jest to Polska siec stacjonarna. (...)
Szanowni Użytkownicy PlusForum - zwracam się tu do tych mających pretensjonalne podejście do wszystkich i o wszystko - jeśli kiedyś uda Wam się znaleźć jakąś stronę to czytajcie nie wybiórczo, a ze zrozumieniem czego dotyczy treść. Czy naprawdę to takie trudne?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
onaeb
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2012, o 16:13

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: onaeb »

No to szkoda ze pakiet sie aktywował bez smsa "usługa niedostępna" lipa ;/
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: sl@w_es »

onaeb pisze:No to szkoda ze pakiet sie aktywował bez smsa "usługa niedostępna" lipa ;/
Widzę, że podjęta przeze mnie i innych Użytkowników FORUM próba wytłumaczenia w czym tkwi problem trafiła na twardą skałę.
Pakiet, a właściwie usługa stała się aktywna z chwilą wprowadzenia pierwszego numeru należącego do Plusa o czym pisałaś wcześniej:
(...) nie miałam problemu z włączeniem pakietu na komórkowe (...)
dlaczego więc miałabyś otrzymać SMS-a USŁUGA NIEDOSTĘPNA?

Ech, szkoda słów, ręce opadają.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
onaeb
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2012, o 16:13

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: onaeb »

Wczesniej bylo napisane "To oferta z Plus Mix - nie obowiązuję w Plus Na Kartę niestety :)"

wiec odpowiadam na pytanie "dlaczego więc miałabyś otrzymać SMS-a USŁUGA NIEDOSTĘPNA?:

Bo jestem w plusie na karte! a podobno - "nie obowiązuję w Plus Na Kartę niestety"

Wiec zmierzajac ta droga skoro nie jest dostępne w plusie na karte to dlaczego pakiet się pobral chociazby na komorkowe? Pod tym samym kodem (*104*11*48...#) jest kilka ofert i to zalezy czy jestes w mixie, na karte, simplusie to wlaczaja sie inne usługi? Dobra ok dzieki za info. Widze ze sie nie rozumiemy...
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Jrv »

onaeb do Ciebie jak grochem o ścianę. Przeczytaj jaki jest kod na usługę w taryfie jaką posiadasz i w taryfie mix. Tak kod jest identyczny usługa już nie. Znalazłaś sobie usługę która podobała Ci się najbardziej i wpisałaś kod. Coś się udało włączyć to dalej pretensje, że nie do końca to co Ty włączyć chciałaś. Pretensje do siebie i jak już powiedziano czytaj ze zrozumieniem.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: mariusz9a »

onaeb pisze:Pod tym samym kodem (*104*11*48...#) jest kilka ofert i to zalezy czy jestes w mixie, na karte, simplusie to wlaczaja sie inne usługi? Dobra ok dzieki za info.
jakby to powiedzieć... tak :-]

Mając ofertę Plus Na Kartę po kiego wchodzisz w promocje dla mixa i je aktywujesz? Jak masz samochód i wchodzisz do sklepu z częściami to tez kupujesz obojętnie jakie części bo np silnik to przecież silnik więc co za różnica? Czy jednak podajesz markę i model i kupujesz do konkretnego samochodu? Tu jest to samo.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
onaeb
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2012, o 16:13

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: onaeb »

Dobra dzieki :-D

Wiem porąbało mi sie "wybrane numery w plusie" z " Nielimitowane rozmowy z 5 wybranymi numerami w Plusie i na stacjonarne" wszystko przez ten cholerny kod, który jest taki sam na obie te promocje.
Wiec szukajac na stronie po kodzie *104*11.. znalazłam w regulaminie nie tej promocji ze jest dla tego plusa na karte.

Te cholerne kody kto wpadl na to zeby byly takie same <załamka> :roll:

Ja jestem w mix6 mam wszystko jak trzeba - wiem uwazacie to za cud ale nie jestem az tak glupia :lol:

Ale potrzebuje mamie, ktora ma plusa na karte ustawic darmowe nr w tym stacjonarne pomozecie?? ;-)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Jrv »

Niestety w żadnej taryfie na kartę - nie MIX - nie ustawisz numerów stacjonarnych.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: sl@w_es »

onaeb pisze:(...) potrzebuję mamie - ma Plus na kartę - ustawić darmowe nr w tym stacjonarne, pomożecie? ;-)
Jrv pisze:Niestety w żadnej taryfie na kartę - nie MIX - nie ustawisz numerów stacjonarnych.
O ile mnie pamięć nie myli nigdy nie było takiej możliwości, poza TAŃSZYMI NUMERAMI (5 numerów x 2,50 zł/30 dni za każdy wprowadzony numer + 5 gr za minutę połączenia) w taryfie NOWY SIMPLUS.
"onaeb", moim zdaniem to byłby strzał w "10" dla potrzeb Twojej mamy. Byłby, bo jest mały problem - obecnie nie ma możliwości uruchomienia tej taryfy, ale można... odkupić używaną kartę SIM z tą taryfą, jednak to wiąże się z różnymi niedogodnościami m.in. zmianą numeru, połączeniami od osób, które dzwonią do... poprzedniego właściciela numeru, choć niekoniecznie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Jrv »

Tak w nowym Simplusie była taka usługa ale wspominać o niej... uznałem za niepotrzebne skoro jej dostać nie można. Lepiej byłoby już wspomnieć o taryfie Twój Profil i pakiecie minut na stacjonarne. Ale żebym to ja pamiętał jaki to dokładnie pakiet... Wychodziło coś 10gr za min.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Frogsia
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:07

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Frogsia »

A może mi ktoś napisać, powiedzieć od kiedy są te nowe inteligentne promocje w plusie? Jeszcze dokładnie na początku listopada kupowałam nielimitowane smsy na cały miesiąc za 8 zł... krew mnie zalewa i naprawdę nie wiem co mam myśleć :evil: Pozmieniano sobie numery i co teraz będzie... :cry:

Podałam kuzynce i aktywowały się jej nielimitowane rozmowy i za 10 zł. A plus żeby było śmieszne wprowadził nielimitowane smsy tak na cały miesiąc - 10 zł! I dodatkowo raz dziennie za wysłanego smsa 0,39 zł x 30 dni to mamy wynik, że wcale się nie opłaca, wcale a wcale. A tak lubiłam plusa...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: sl@w_es »

"Frogsia", zapytam czy kuzynka również korzysta z taryfy MIX IV, bo z tego co czytam to nie bezpośrednio Ciebie dotknął "problem"?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Jrv »

Poza tym nie 10zł/ miesiąc tylko jednorazowa opłata a później już free. Jeden SMS dziennie 49 gr x 30 dni = 14.70 zł, ale można też zrobić tak:
jeden SMS dziennie za 0,03 zł x 30 dni = 0,90 zł + 5 zł usługa co daje 5.90 za cały miesiąc SMS-owania. Można też narzekać nie zapoznając się z ofertami i podawać komuś kody ze swojej taryfy do innych.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Frogsia
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:07

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: Frogsia »

Jakiś żart chyba nie znacie pakietów z plusa... wczoraj byłam się zapytać do punktu i babka w ogóle nie wiedziała jakie były pakiety i jakie są. Ja mam IV duo i niestety ale dotyczy mnie problem, bo od pół roku kupowałam smsy za 8 zł nielimitowane wysyłałam w ch*** no i poza tym nielimitowane rozmowy kosztowały 5 zł. A teraz się zmieniło i nikt mnie nie wmówi, że na lepiej - lepiej że 10 zł? Czy pomiędzy 5 zł, a 10 zł nie ma różnicy? Albo pomiędzy 8 zł miesięcznie, a 10 zł aktywacja + za jeden sms 0,39 gr dziennie za smsa?

Nie nie mogę aktywować smsów po 0,03 zł, bo mam taką taryfę. Poza tym jedynym rozwiązaniem są tylko smsy 600 za 6 zł. Aktywuje sobie 2 razy pakiet i tyle i spindzialać z plusa jak najszybciej bo coraz gorzej... :evil:

Kuzynka też ma z mixa i ją dotyczył problem jak i mnie, bo zmienili kod numeru na nielimitowane smsy i nielimitowane rozmowy.
Wcześniej kod z końcówką 01 - nielimitowane smsy, a teraz nielimitowane rozmowy
02 - nielimitowane rozmowy, a teraz nielimitowane smsy (w ogóle nie opłacające się)

Wiem bo korzystałam i orientuje się jakie mogę aktywować czy nie... widziałam na stronie plusa i byłam w punkcie więc nikt mi nie wmówi że się nie orientuje... :cry:
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Pytanie o pakiety.

Post autor: annika »

@Frogsia
czy ty na prawdę nie widzisz różnicy między cyfrą 4 (pisaną numeracją rzymską i z dopiskiem "duo"), a cyfrą 6?
Jak skończyłaś już umowę to owszem, możesz udać się do innego operatora, ale kuzynka jest dopiero co po podpisaniu nowej i tak szybko się nie wywinie. :->
I nadal używajcie kodów od ciotek, kumpli i koleżanek z pracy to daleko na tym zajdziecie. Bo przecież Plus to Plus, Simplus to Simplus, a w ogóle komórka to komórka, żadna różnica. :mrgreen:
ODPOWIEDZ