Błąd plusa?

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Błąd plusa?

Post autor: asotek »

Witam.

W końcu zdecydowałem się na zakup telefonu na plus.pl

Cena telefonu LG SWIFT L7 to 269 zł (przy doładowaniu 42 x 50zł),
ale cena tego samego telefonu w przy ilości 36 x 40zł wynosi 1zł.

Chwyciłem tę okazję i złożyłem zamówienie - nie oszukujmy się, ten telefon, nowy, kosztuje 1000/1100zł,
a tu mamy na tak korzystnych warunkach? Nie wiem czy mi wyślą ten telefon po zweryfikowaniu najprawdopodobniej swojego błędu.

:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dev
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 7 lip 2011, o 23:08
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Błąd plusa?

Post autor: Dev »

Opierając się na regulaminie oferty smartfonowej sklepu internetowego ceny są całkiem inne niż podajesz (prawdopodobnie nie popatrzyłeś do regulaminu).

Cena telefonu LG L7 przy 42/50 - 119zł, a przy 36/40 - 319zł.
Patrząc przy doładowaniach po 40zł przy ilości 42 karty to ten telefon jest za 1zł :)

Link : https://www1.plus.pl/si2/wcsstore/Si/At ... 7_2012.pdf
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

Zawartość zamówienia:
36 doładowań po 40 zł | numer: 693560xxx | promocja: dodatkowo 60 minut
LG Swift L7 Black

Do zapłaty za zamówienie: 11.00 zł
Opłaty miesięczne: 0.00 zł
Opłata za dostawę: 0.00 zł
Czas dostawy: 7 sierpień 2012 11:00 - 13:00
Tak, że regulamin regulaminem, a ceny podczas zakupów na plus.pl są jakby nieco inne ;)
Dla mnie jest ok ;)
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Siema! I jak tam, dotarł do Ciebie ten telefon ? Faktycznie za 1 zł ? Tak jak się przyjrzałem ceną w regulaminie, a ceną w sklepie internetowym to faktycznie są trochę inne :D W sklepie promocja 42/40 zł jest zamieniona z 36/40 zł, tj. kupując telefon na 36 doładowań po 40 zł, płacimy za niego tyle ile kosztuje on w regulaminowym cenniku przy 42 doładowaniach :D Promocja Plusa, czy też nieświadomy błąd?
Ostatnio zmieniony 7 sie 2012, o 10:18 przez cesarz87, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 sie 2012, o 18:11

Re: Błąd plusa?

Post autor: Dawko »

Ja znalazłem kolejny (chyba) błąd. LG Swift L7 przy 42 doładowaniach po 30 zł w Mixie kosztuje 239zł, natomiast przy 48 doładowaniach po 30 zł kosztuje... 619 zł ;-)
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Nie wiadomo czy korzystać z "promocji" czy też nie :D, bo jak kupię jakiś telefon za 1 zł, a później karzą mi dopłacić za niego 300 zł, bo w regulaminie tyle kosztuje to będzie lipa ;d
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: luki »

W regulaminach macie wiążące i aktualne cenniki http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Now ... TaniejWSi/
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Co w regulaminach mamy to widzimy! Ale też widzimy jakie są ceny w sklepie internetowym ! Kupię Xperia P Sony na 42 doładowania po 40 zł za 499 zł , a w regulaminowym cenniku ten fon przy tej opcji widnieje za 389 zł ?? Odda mi ktoś tą różnicę ?? Albo jak kupię na 36 doładowań po 40 zł za 389 zł będę musiał dopłacić do 499 zł ??? Trzeba poczekać na kolegę asotek co to wyszło z jego LG :)
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

cesarz87 pisze:Nie wiadomo czy korzystać z "promocji" czy też nie :D, bo jak kupię jakiś telefon za 1 zł, a później karzą mi dopłacić za niego 300 zł, bo w regulaminie tyle kosztuje to będzie lipa ;d
tak jak Ci pisałem na PW .
Kształt umowy (przynajmniej według zamówienia internetowego) wygląda następująco przy 36 na 40zł koszt telefonu 1zł + aktywacja 10 (biorę nowy numer) do zapłaty przy odbiorze mam 11zł i nie zapłacę ani grosza więcej ... chyba plusa zobowiązuję to co mają na swojej stronie internetowej ? ja mam potwierdzenie zamówienia jak i koszt owego zamówienia .

Drugą sprawą jest to, że plus przesunął mi datę dostarczenia telefonu jako powód podając to, że musi się ze mną skontaktować konsultant - który nie dzwoni już drugi dzień ;) (uprzedzam pytanie numer kontaktowy podałem dobry) Przypuszczam, że jeśli w najbliższych 2-3h nie zadzwoni to termin dostawy również ulegnie zmianie ...

P.S

Próbowałem sam zadzwonić do sklepu internetowego : "proszę czekać na kontakt z kimś z działu aktywacji , niestety ja nie mogę teraz Panu pomóc"
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: luki »

cesarz87 pisze:Co w regulaminach mamy to widzimy! Ale też widzimy jakie są ceny w sklepie internetowym ! Kupię Xperia P Sony na 42 doładowania po 40 zł za 499 zł , a w regulaminowym cenniku ten fon przy tej opcji widnieje za 389 zł ?? Odda mi ktoś tą różnicę ?? Albo jak kupię na 36 doładowań po 40 zł za 389 zł będę musiał dopłacić do 499 zł ??? Trzeba poczekać na kolegę asotek co to wyszło z jego LG :)
Chyba napisałem wiążące. Pod regulaminem się podpisujesz, a nie na monitorze pod "Kup". A że są błędy na stronie, to inna sprawa.

A link co podałem prowadzi do regulaminów i cenników w sklepie internetowym, a nie w salonie.

"Regulamin promocji "Oferta Smartfonowa w Plusie Mix w Sklepie Internetowym"
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

luki pisze: Chyba napisałem wiążące. Pod regulaminem się podpisujesz, a nie na monitorze pod "Kup". A że są błędy na stronie, to inna sprawa.

A link co podałem prowadzi do regulaminów i cenników w sklepie internetowym, a nie w salonie.

"Regulamin promocji "Oferta Smartfonowa w Plusie Mix w Sklepie Internetowym"
Dyskusja z Tobą jest bezsensowna! A Twe odpowiedzi mało konkretne! Wiem co oznacza słowo wiążące , i do czego służą regulaminy oraz gdzie je znaleźć. Tak samo jak inni zapewne nie jesteś pewien co z tych błędów na stronie wyniknie i w jakich cenach będą zakupione telefony wysyłać dlatego czepiłeś się tych regulaminów :P Napisz raz konkretnie :

Ludzie nie oszukujcie się , jestem na 100 % pewien , że nikt Wam w niższej cenie telefonu nie wyśle , tylko w takiej jak jest w regulaminie!! Kupicie telefon za 1 zł , a konsultanci będą wydzwaniać , że do sklepu internetowego wkradł się błąd i ten telefon w owej promocji kosztuje 129 zł. Albo zgadzacie się na tą cenę czy też zamianę ilości doładowań, albo zamówienie zostanie anulowane :D

Tego właśnie jesteś pewien ?? jak tak to zamykamy temat !! Aczkolwiek jeżeli jesteś tylko zdania , że regulaminy powinny być wiążące... to proszę nie powtarzaj po raz kolejny . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: luki »

Nikomu nie zależy na wprowadzanie błąd, bo poważnej firmie się to nie opłaca. A odnośnie zamykania tematu, to Ty nie decydujesz. Chcesz kupuj sobie w cenie jakiej chcesz, mnie to kompletnie grzeje, tylko jak coś będzie nie tak to będziesz się powoływał na historię cache strony w google, a nie na regulamin. Teraz rozumiesz dlaczego ich się tak czepiam? A jak sam regulamin sklepu mówi, informacje na stronie mają charakter zaproszenia do zawarcia umowy. Samo zawarcie umowy jest realizowane dopiero po odbiorze przesyłki od kuriera.

Generalnie nie wiem czy w końcu Ci w takiej cenie sprzedadzą czy nie jak jest na stronie, a nie w regulaminie, bo to się okaże dopiero jak kurier Ci przesyłkę dowiezie, ale z punktu widzenia prawa, to informacje zawarte na piśmie, sygnowane Twoim podpisem i na umowie i na akceptacji regulaminu są wiążące,
Ostatnio zmieniony 7 sie 2012, o 11:50 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

luki pisze:Nikomu nie zależy na wprowadzanie błąd, bo poważnej firmie się to nie opłaca. A odnośnie zamykania tematu, to Ty nie decydujesz. Chcesz kupuj sobie w cenie jakiej chcesz, mnie to kompletnie grzeje, tylko jak coś będzie nie tak to będziesz się powoływał na historię cache strony w google, a nie na regulamin. Teraz rozumiesz dlaczego ich się tak czepiam? A jak sam regulamin sklepu mówi, informacje na stronie mają charakter zaproszenia do zawarcia umowy. Samo zawarcie umowy jest realizowane dopiero po odbiorze przesyłki od kuriera.
akurat zakupy internetowe mają to do siebie, że w ciągu 10 dni można zerwać takową umowę ...

Z drugiej strony piszesz o tym , że tak poważnej firmie się nie opłaca wprowadzać w błąd i jak tak myślę, bo biorąc logicznie co mnie obchodzą ich potencjalne błędy na stronie internetowej ? Ja naciskam "kup" akceptuje warunki podane przez nich samych ... Więc czy jest w tym jakaś moja wina ? moim zdaniem nie i powinni mi wysłać telefon jak i umowę zgodnie z tym co SAMI mi zaproponowali , a za ewentualne błędy konsekwencje powinni ponieść pracownicy a nie klienci...

Ja jestem dziwnie przekonany, że plus mi wyślę ten telefon ..
a jak nie to ? zawsze pozostaję rzecznik praw konsumenta
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: luki »

No to jak otrzymasz telefon napisz co i jak.
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Cały czas rozumiem dlaczego się czepiasz tych regulaminów i nikt nie będzie się powoływał na cache w google. Aczkolwiek oczekiwałem konkretnej odpowiedzi, a takiej udzieli Nam chyba tylko asotek. "Kupił" LG SWIFT L7 za 1 zł , a wedle regulaminu powinien zapłacić 319 zł (oferta 36/40 zł). Masz racje dokumenty podpisuje się przy kurierze jak i u niego wnosi się opłatę za telefon. Dylemat mój dotyczy właśnie tego ile kurier zażąda pieniędzy podczas dostarczania przesyłki i jak to będzie jeśli faktycznie tylko ową złotówkę. Czy z czasem nie przyślą mu faktury korygującej z dopłatą do 319 zł , bo jak doskonale wiemy regulaminy powinny być wiążące.
Z drugiej strony jeśli to faktycznie błąd sklepu internetowego , to dziwi mnie to że jeszcze tego nie poprawili. Zapewne sporo osób skusiło się już na fajną promocje. I jak każdemu będą wysyłać np. te faktury korygujące to wyniknie z tego mała afera. A jeśli wysyłają telefony tak po prostu w promocyjnych niższych cenach to są chyba sporo stratni... ??

Czas pokaże , trzeba czekać aż asotek powita kuriera w swym domku :D
ODPOWIEDZ