Błąd plusa?

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

luki pisze:No to jak otrzymasz telefon napisz co i jak.
Właśnie dzwoniłem do Plusa i data dostawy oczywiście uległa zmianie - będę miał na czwartek.

Przyczyna tych problemów?

Nie wiąże się z ofertą, a moimi danymi korespondencyjnymi. Mieszkam w bardzo małej miejscowości gdzie nie ma nazw ulic, dlatego wysyłka telefonu jest niemożliwa, musiałem edytować zamówienie i wpisać w miejscu ulicy drugi raz nazwę miejscowości, bo system nie uznaje takiego czegoś jak brak ulic w danej miejscowości.

Przyznaję, że jest to dość częsty problem podczas zakupów internetowych, ale na ogół takie problemy są rozwiązywane poprzez telefon/mail sprzedającego.
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Błąd plusa?

Post autor: szewol »

Co do błędów na stronie...

E-handel wiążę się swoimi prawami. Zgodnie z europejskim prawem konsumenta wiążąca jest cena, jaka widnieje NA STRONIE INTERNETOWEJ podczas składania i akceptowania zamówienia. W przeciwnym razie wiele sklepów robiłoby przekręty... że niby zamówienie za 1 zł a później okazuje się, że 1000 zł.

Nie pamiętacie ileż było spraw z błędami na Allegro. Gdy ktoś samochód wystawił za 5 000 zamiast 50 000. Sprawy sądowe wygrywali ludzie, którzy kupili produkt po cenie z błędem. Dobrze jak "błąd" jest na korzyść niż na niekorzyść klienta :lol:
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: luki »

Allegro to troche inna bajka i zwykłe sklepy internetowe, bo tam w momencie zakupu zawierasz umowę sprzedaży. Tutaj zawierasz umowę o świadczenie usług połączoną z promocyjnym zakupem aparatu. Gdyby to się odnosiło rownież do sklepu tutaj to kurier nie musiałby dostarczać dokumentow, bo po kliknięciu kup umowa byłaby już zawarta, więc po co podpis abonenta.
ministerjo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2011, o 14:29

Re: Błąd plusa?

Post autor: ministerjo »

Witam wszystkich.
Dziś przyszedł do mnie owy lg L7 we wspomnianych doładowaniach 30 po 40zł. Przy odbiorze płaciłem 1zł więc wydaje się wszystko ok.
bigmisiek2008
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2012, o 19:30

Re: Błąd plusa?

Post autor: bigmisiek2008 »

właśnie dzwoniłem na infolinie do plusa i pan konsultant stwierdził , że wszystko jest w porządku i że sklep internetowy ma własne promocje, zatem chyba też się skusze na ten telefon...
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

bigmisiek2008 pisze:właśnie dzwoniłem na infolinie do plusa i pan konsultant stwierdził , że wszystko jest w porządku i że sklep internetowy ma własne promocje, zatem chyba też się skusze na ten telefon...
ja otrzymałem.
wszystko zgodne z tym co jest na stronie plusa .., także jak widać nie zawsze jest sens lukania w regulaminy
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

I jak pierwsze wrażenia z telefonu ? :-)
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

cesarz87 pisze:I jak pierwsze wrażenia z telefonu ? :-)
Telefon robi b. dobre wrażenie . Nie muli - przynajmniej podczas normalnego użytkowania (ja akurat nie gram)
Jest sporych rozmiarów więc nie jest jakoś super poręczny , ale każdy kto kupuje telefon z tak dużym wyświetlaczem powinien sobie z tego zdawać sprawę ;) Bateria mimo sporych parametrów myślę, że na więcej jak dzień nie wystarczy (kilka smsów, rozmów + internet)


Kupując ten telefon na plus.pl 36 doładowań po 40 zł - uważam to za rewelacyjną ofertę ;) porównując z konkurencja ;)
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Błąd plusa?

Post autor: dziadek186 »

Witam.
Czy Forumowiczom wydaje się normalne to, że cena Nokii Lumii 900 jest w mix plus (24x50) o ponad 300 zł niższa niż cena Lumii 800 ( http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... geNumber=2 )?
900 jest gorsza czy obsługa sklepu internetowego znowu dała ciała?
Druga sprawa to Lumia 610; różnica między wersją różową a srebrną to prawie 250 zl ( http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... geNumber=5 ). Czy to normalne?
Nie zamierzam kupować żadnego z tych telefonów, chcialem tylko poruszyć temat cen telefonow w Mixie.
Być może ktoś z pracowników Plusa zna odpowiedź na moje pytanie.
Miłego weekendu :)
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Sklep internetowy ma aktualnie swoje promocje!! Ta różowa lumia 610 jest właśnie w takiej promocji!
W ogóle Mix ma bardzo atrakcyjne ceny telefonów. Moim zdaniem, najlepsze na rynku! Sam się skusiłem na zakup jednego.

Co do Lumii 900 faktycznie, dziwne zjawisko., ale w cenniku regulaminowym mix jest dużo tańsza od 800-tki, więc to nie błędy sklepu!

Dla porównania :

MIX 42/40 zł
- Lumia 900 - 389 zł
- Lumia 800 - 899 zł
Abonament Rozmowna 79,90 zł
- Lumia 900 - 699 zł
- Lumia 800 - 199 zł

Ta polityka Plusa, kto ją zrozumie?! :P
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Błąd plusa?

Post autor: Jrv »

Ja nie rozumiem zjawiska zastanawiania się nad błędami. Zawsze w ofercie pewne modele telefonów są promowane i mają relatywnie niższą cenę do innych modeli.
Poza tym jeśli coś kupujecie przez sklep internetowy i nawet jest tam błędna cena to jest to cena obowiązująca.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
asotek
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2012, o 16:02

Re: Błąd plusa?

Post autor: asotek »

Jrv pisze:Ja nie rozumiem zjawiska zastanawiania się nad błędami. Zawsze w ofercie pewne modele telefonów są promowane i mają relatywnie niższą cenę do innych modeli.
Poza tym jeśli coś kupujecie przez sklep internetowy i nawet jest tam błędna cena to jest to cena obowiązująca.
W przypadku L7 to był błąd Plusa ...
Pomimo tego, że telefon już tylko tanieje.

Dziś biorąc go w ofercie jakiej ja brałem trzeba dopłacić ponad 300 zł!
Ja płaciłem 1zł ... Chyba, że to faktycznie takie promo było;) choć na logikę mało opłacalne dla Plusa ...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Błąd plusa?

Post autor: sl@w_es »

asotek pisze:(...). Chyba, że to faktycznie takie promo było;) choć na logikę mało opłacalne dla Plusa ...
Przecież promocja nie musi być opłacalna; na jednym się traci, na innym zarobi. ;-)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
cesarz87
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 sie 2012, o 19:23

Re: Błąd plusa?

Post autor: cesarz87 »

Pytanie do pracowników Plusa: Czy macie na stanie w salonach Nokie E7, ponieważ w sklepie internetowym wciąż tego fona brak, a w regulaminie promocji "Oferta smartfonowa w Plusie Mix w Sklepie Internetowym" jest? Kolejny błąd czy też promocja na ten telefon: ;-) przy kwotach 30 i 40 zł niezależnie od ilości doładowań cena tego fona to 1 zł. Skusiłbym się znów :D
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Błąd plusa?

Post autor: XYZ »

Zamówienia z tego co wiem są realizowane przez firmę Arvato więc jeśli mają dany model na stanie to jest możliwość zakupienia, jeśli go nie ma to ... to nie ma.
Co do sytuacji opisanej przez asotka to ... możliwe, że to był tzw. leżak magazynowy. Możesz mi powiedzieć jaka widniała cena na stronie w momencie wybierania modelu do zakupu? Zweryfikowałem wszystko i ceny na ten moment są identyczne z tymi w regulaminie?
ODPOWIEDZ