"Drogowskaźnik" w Plusie

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

"Drogowskaźnik" w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Użytkownicy Plusa otrzymują, w ramach usługi Drogowskaźnik, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi - najpopularniejszej polskiej mapy na telefon komórkowy. Użytkownicy Drogowskaźnika uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

Wraz z uruchomieniem usługi Drogowskaźnik udostępniliśmy szereg nowych funkcji Targeo.mobi, w tym obsługę GPS oraz szczegółowe opisy punktów ze zdjęciami i możliwością dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, jednak najważniejszą innowacją jest wprowadzenie przez operatora stałej opłaty obejmującej nielimitowany transfer danych i dostęp do usług lokalizacyjnych - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, właściciela Targeo.mobi.

Usługa Drogowskaźnik umożliwia lokalizację poprzez odbiornik GPS, a dla osób nie posiadających GPS w swoim telefonie - poprzez sieć komórkową. Za 2,44 zł tygodniowo lub 6,10 zł miesięcznie, użytkownik Drogowskaźnika ma możliwość nieograniczonego korzystania z aplikacji oraz z usług lokalizacyjnych opartych o sieć GSM. Użytkownik nie ponosi również żadnych dodatkowych opłat za transmisję danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez konieczności posiadania w telefonie odbiornika GPS, można określić swoją pozycję, oraz wytyczyć drogę do poszukiwanego przez siebie miejsca zupełnie jak w nawigacji GPS.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Drogowskaźnik to kolejny produkt, który rozszerza portfolio usług lokalizacyjnych dostępnych w Plusie. Wyznaczanie trasy dojazdu, informacje o utrudnieniach w ruchu, repertuar kin, lokalizowanie miejsca pobytu przy użyciu GPS lub technologii LBS to tylko niektóre z możliwości tej aplikacji. Bardzo atrakcyjna stała cena usługi oraz brak opłat za transmisję pozwala klientom swobodnie korzystać z aplikacji bez obaw o wysokość rachunków. Warto także podkreślić dostępność usługi dla wszystkich abonentów sieci Plus, użytkowników SimPlusa, Mix Plusa, Samych Swoich oraz klientów oferty 36.6 - podsumowuje Dariusz Boduch, zastępca dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

Usługa Drogowskaźnik wykorzystuje technologię Targeo - polskiego serwisu lokalizacyjnego bazującego na mapach Polski wykorzystywanych w AutoMapie. Ponadto, dzięki współpracy Targeo.mobi z Agorą, użytkownicy Drogowskaźnika odnajdą na platformie również opisy i recenzje filmów, aktualne informacje o repertuarze kin oraz wyszukiwarkę filmów, czyli materiały z dodatku do Gazety Wyborczej Co Jest Grane, dostępne też w serwisie mobilnym Gazeta.mobi.

Kontent lokalizowany uważamy za interesujący kierunek rozwoju - Agora dysponuje wysokiej jakości treściami lokalizowanymi, więc współpraca z serwisami mapowymi jest dla nas naturalna - mówi Robert Stalmach, dyrektor treści i usług mobilnych w Agorze.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści drogowskaznik na numer 8045, pobrać aplikację na swój telefon i uruchomić instalację. Nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 7 dni całkowicie bezpłatnie.
Źródło: telepolis.pl
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Dokładnie pokazuje ten Drogowskaźnik lopkalizacje na mapie poprzez sieć komórkową? Można gdzieś sprawdzić na jakich telefonach ta apliakcja działa? Bo próbując pobrać na SE k600i poprzez wap plus jest błąd komunikacji, podobnie poprzez link z SMSów... Więc podejrzewam, że chodzi o telefon, który nie obsługuje tego programiku, ale chciałbym się upewnić. ;-)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Bawiłem się tym ostatnio na swoim K310i. No i właściwie można powiedzieć, że tylko bawiłem, bo z takim telefonem to raczej do niczego innego ten program nie posłuży ;-)
Lokalizację pokazuje w miarę dokładnie, raz lepiej, raz gorzej, w zależności od anteny, która Cię wyłapie :-) Przez tydzień można sobie aplikację testować za friko. No i warto to zrobić przed zakupem ;-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

tomek pisze:Dokładnie pokazuje ten Drogowskaźnik lopkalizacje na mapie poprzez sieć komórkową?
Domyślam się że podobnie do google maps gdy wybierzemy lokalizację przez sieć komórkową. U mnie taka lokalizacja myli się od zaledwie kilkudziesięciu metrów do nawet paru kilometrów. Sprawdziłem kiedyś jadąc pociągiem z Sosnowca do Myszkowa. Niektóre lokalizacje były w ogóle z kosmosu :lol:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

tak myślałem, że zawsze nie będzie to rzeczywiste :-P ; żeby wszystkie lokalizacje były dokładne, musiałoby być dużo więcej masztów...
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

tomek pisze:żeby wszystkie lokalizacje były dokładne, musiałoby być dużo więcej masztów...
.. lub posiadać GPS
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: JohnyTwice »

Dzisiaj sobie potestowałem na Nokii N82. Działa całkiem dobrze, współpracuje bezbłędnie z odbiornikiem GPS. Mapa mojej miejscowości dokładna, można skarżyć się jedynie na mało punktów POI w okolicy...
bednar213

Post autor: bednar213 »

Mam takie pytanie: Czy ten drogowskaźnik działa, gdy nie ma zasięgu czy jest on konieczny?
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: JohnyTwice »

bednar213 pisze:Mam takie pytanie: Czy ten drogowskaźnik działa, gdy nie ma zasięgu czy jest on konieczny?
W trybie offline nie działa. Musi mieć połączenie wap z tego co zaobserwowałem.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Tak jest, zasięg jest wymagany, gdyż mapy są pobierane z Internetu. Niestety, nie ma tak dobrze ;-)
And remember: respect is everything…
bednar213

Post autor: bednar213 »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli nie ma szans żeby zrobili taką mapkę choćby na Europę...
Awatar użytkownika
4EverWithPlus
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2008, o 15:12
Lokalizacja: Szprotawa

Re: "Drogowskaźnik" w Plusie

Post autor: 4EverWithPlus »

Aplikacja działa tylko poprzez WAP, dane z pakietu nie są pobierane :|
Obrazek
Data aktywacji karty 2004-11-03 14:23
Aktualny (34) telefon - Nokia 7230
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Re: "Drogowskaźnik" w Plusie

Post autor: Rafcio5905 »

4EverWithPlus pisze:Aplikacja działa tylko poprzez WAP, dane z pakietu nie są pobierane :|
a dlacemu??
wogóle to niesprawiedliwe. jest jakaś nawigacja która pobiera dane właśnie z pakietu??
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Drogowskaźnik" w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Rafcio5905 pisze:
4EverWithPlus pisze:Aplikacja działa tylko poprzez WAP, dane z pakietu nie są pobierane :|
a dlacemu??
wogóle to niesprawiedliwe. jest jakaś nawigacja która pobiera dane właśnie z pakietu??
Ale to przecież dobrze. Dane przesyłane przez aplikacje "Drogowskaźnik" nie są płatne. Tak samo jak korzystanie z wap.plus.pl. Jedyny wymóg to właśnie łączenie się poprzez APN wap. Usiłując połączyć się przez APN Internet, otrzymuje info o nieprawidłowej konfiguracji punktu dostępu - także aplikacja nie naraża nas na żadne koszty gdy przypadkiem ustawimy błędny punkt dostępu (sprawdzone na SE k510i).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
mito18
Szalony PlusManiak
Posty: 229
Rejestracja: 24 lut 2009, o 18:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "Drogowskaźnik" w Plusie

Post autor: mito18 »

Na 100% nie bierze kasy za korzystanie z tej aplikacji??
Obrazek
Zapraszam na mojego chomika :)
ODPOWIEDZ