Środki w abonamencie

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
MalyIdiota
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 sie 2013, o 18:55

Środki w abonamencie

Post autor: MalyIdiota »

Witam, przeszedłem z MixPlusa na OMG 54,90 i jako że od 15 lat miałem tylko telefony na kartę a to jest mój pierwszy abonament, rodzą się u mnie pewne wątpliwości o które głupi ja nie dopytałem przy zmianie umowy. A więc:

W abonamencie, za który bd płacił 64 zł mam 400 minut do wszystkich sieci, darmowe rozmowy w plusie no i 1 Gb neta. I teraz pytanie odnośnie wysokości rachunków, zakładamy następującą sytuację:

-wydzwoniłem/wypisałem te 400 minut. I teraz mam do wydzwonienia jeszcze kwotę 64 zł, a dopiero potem naliczane mi jest przekroczenie abonamentu? Czy Te 64 zł płacę tak jakby za pakiety i po ich wykorzystaniu od razu mam naliczane przekroczenie abonamentu, co wydaje mi się, krótko mówiąc, idiotyczne.

Druga kwestia - dokupuje pakiet za 2 zł 500 sms do plusa. I teraz analogicznie - mój rachunek wzrasta o 2 zł, czyli do zapłaty mam 66 zł, czy te 2 zł idą tak jakby ze stanu środków na koncie i dopiero gdybym kupił 33 pakiet (2zł*32 pakiety = 64 czyli kwota mojego abonamentu ;) ) to wtedy za niego dopłacam? Nie za bardzo to ogarniam i liczę na rozjaśnienie, chociaż wiem że pytanie jest z zasady bardzo głupie :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Środki w abonamencie

Post autor: pepcia2 »

Nie masz środków na koncie jak na karcie. Minuty i pakiety dostajesz za tą kwotę. Co wykorzystasz ponad te 'darmowe' jest doliczane do abo.
MalyIdiota
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2013, o 18:55

Re: Środki w abonamencie

Post autor: MalyIdiota »

Czyli mówiąc krótko jest to zupełnie debilne, że płacę 64 zł za tak żałosne pakiety :D No ale się wkopałem, wiedziały gały co brały, a teraz płacz i ból i zgrzytanie zębów :)
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Środki w abonamencie

Post autor: pepcia2 »

Zależy kto co potrzebuje. Dla mnie to też nie za ciekawe, wolę mix-a. Mam pełną kontrolę nad kontem i sama decyduję na co wydaję kasę ;-)
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Środki w abonamencie

Post autor: Gryzzli »

MalyIdiota pisze:Czyli mówiąc krótko jest to zupełnie debilne, że płacę 64 zł za tak żałosne pakiety :D No ale się wkopałem, wiedziały gały co brały, a teraz płacz i ból i zgrzytanie zębów :)
Płacisz jakieś 32 zł za pakiety złożone w abonament a reszta to rata za telefon.
Chyba nie wierzysz w promocje z telefonem za 1zł
:P

Czyli 10 zł za 1 gb
12 zł to pakiet "darmowych" rozmów do plusa
10 zł to pakiet 400 minut czyli
1zł = 40 minut
Obrazek
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: Środki w abonamencie

Post autor: Mars »

Nawet licząc 54,90 za sam pakiet 400 min. do wszystkich za minutę wychodzi ok. 14 groszy.
10 zł faktycznie płacisz za pakiet non-stop 1GB, ale to i tak dobra kwota jeśli za 7 zł jest pakiet non-stop 100mb. Dołącz do tego nielimitowane rozmowy w Plusie. Jednak się opłaca.
ODPOWIEDZ