Problem z abonamentem- o co w tym wszystkim chodzi ?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
WarFan
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 17:46

Problem z abonamentem- o co w tym wszystkim chodzi ?

Post autor: WarFan »

Mam takie proste pytanie: Na czym polega abonament w plusie? Posiadam taryfę Kubali 25, i gdy sprawdzam stan konta wysyłając SMS-a o treści "N" pod numer 2580 To dostaje SMS-a zwrotnego o takiej treści:
Suma:25,58
Abonament:25,00
Kraj:0,00
Medzynar:0,00
Roaming:0,00
GPRS:0,00 SMS:0,59
MMS/Usl.
dodane:0,00
inne:0,00; Kwoty z VAT
Niepokoi mnie to, ze od 20 września rozpoczął sie nowy okres rozliczeniowy, czyli powinienem mieć do wykorzystania 25 zł a mam już wykorzystane 25,58 ? CO jest ? I dlaczego wczęsniej dostawałem raporty bez linijki Abonament, przy której pisze 25,00 zł ?? Moze mi ktoś to wszystko wyjaśnić ?
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Re: Problem z abonamentem- o co w tym wszystkim chodzi ?

Post autor: Connected »

WarFan pisze:Mam takie proste pytanie: Na czym polega abonament w plusie? Posiadam taryfę Kubali 25, i gdy sprawdzam stan konta wysyłając SMS-a o treści "N" pod numer 2580 To dostaje SMS-a zwrotnego o takiej treści:
Suma:25,58
Abonament:25,00
Kraj:0,00
Medzynar:0,00
Roaming:0,00
GPRS:0,00 SMS:0,59
MMS/Usl.
dodane:0,00
inne:0,00; Kwoty z VAT
Niepokoi mnie to, ze od 20 września rozpoczął sie nowy okres rozliczeniowy, czyli powinienem mieć do wykorzystania 25 zł a mam już wykorzystane 25,58 ? CO jest ? I dlaczego wczęsniej dostawałem raporty bez linijki Abonament, przy której pisze 25,00 zł ?? Moze mi ktoś to wszystko wyjaśnić ?
Od września b.r kiedy wysyłamy sms'a o treści "N" to otrzymujemy wiadomość zwrotną z taką właśnie informacją. Wcześniej nie było pozycji "abonament" więc teraz dla wielu osób może się to wydawać mylące. Na załączonym obrazku widać że policzyło Ci jedynie za sms'y, gdyż sms'y pod numer 2580 o treści "P" - pozostałość minut,pakietów lub sms o treści "N" pod ten sam numer są płatne 0,29 pln za każdorazowe wysłanie zapytania. Przypuszczam, że wysłałeś dwa takie same sms'y więc 2 x 0,29 = 0,58 pln więc wszystko jest w porządku. Zachęcam do korzystania z E-BOK'a (Elektronicznego Biura Obsługi Klienta), gdzie nie ponosimy żadnych opłat za sprawdzanie liczby minut i należności jakie aktualnie mamy na swoim koncie. Wystarczy rejestracja na www.plus.pl i PLUSKOD5, który dołączony jest do pierwszej faktury.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
WarFan
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 17:46

Post autor: WarFan »

To jak to jest? Płaci się miesięcznie 25 zł + wygadane rozmowy i SMS-y ?
kapier
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 08:48

Post autor: kapier »

Nie, w taryfie Kubali 25 masz do dyspozycji 30 minut wymiennych na 150 SMSów - to jest wliczone w abonament. Ale, tak jak pisał Connected, SMSy z zapytaniem wysyłane na numer 2580 są osobno płatne, bo jest to traktowane jako "ekstra usługa" :)
WarFan
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 17:46

Post autor: WarFan »

To dlaczego przyszło mi do zapłacenia ok 60 zł ?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

WarFan pisze:To dlaczego przyszło mi do zapłacenia ok 60 zł ?
Wszelkie usługi SMS premium itp są dodawane dodatkowo do abo. Być może również wydzwoniłeś/wypisałeś/przekroczyłeś transmisję danych wliczoną w abonament.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
WarFan
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 17:46

Post autor: WarFan »

Tyle, ze przekroczyłem kwotę 25 zł o jakieś 2 złote ;/
gm
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gm »

Poczekaj na rachunek. Myśle, że skoro to jest pierwszy miesiąc po zakupie telefonu (podpisania umowy) masz naliczone za kilka (kilkanaście) dni starego okresu rozliczeniowego + kolejny okres rozliczeniowy płatny z góry i stąd te 60 pln do zapłaty.
ODPOWIEDZ