PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
monika1625
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sie 2010, o 18:42

PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: monika1625 »

Gdzie na fakturze znaleźć PLUSKOD 5
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Marciano »

Pierwsza faktura z opłatą aktywacyjną, lub przez pomoc konsultanta BOKu 2601.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: rafal2119 »

Na pierwszej fakturze od Plusa w miejscu zaznaczonym powinien znajdować się ten PlusKod5:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
monika1625
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 sie 2010, o 18:42

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: monika1625 »

Właśnie mam już pierwszą fakturę ale na niej nic takiego nie ma:(
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: pasqal »

Ja też mogę potwierdzić, że na pierwszych fakturach po podpisaniu umowy do mnie PlusKod5 nie dotarł. Pozostaje kontakt z BOKiem.
And remember: respect is everything…
pharaoh
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2009, o 22:43

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: pharaoh »

pasqal pisze:Ja też mogę potwierdzić, że na pierwszych fakturach po podpisaniu umowy do mnie PlusKod5 nie dotarł. Pozostaje kontakt z BOKiem.
Bardzo dziwne że nie dotarł jesli jest drukowany z automatu przez system wraz z pierwszą fakturą, ale jeśli nie ma go faktycznie raz było by dobrze zgłośić to do BOK i tam tez po weryfikacji po numerze PESEL, danych adresowych, kod może zostać przeczytany przez konsultanta badz wysłany SMSem, po zalogowaniu na www.ebok.pl zalecana jest zmiana na własny.
Fareth2303
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, o 13:07

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Fareth2303 »

Witam!

Co mam zrobić w przypadku gdy umowe na internet z plusem podpisałem 25 sierpnia i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem pierwszej faktury? Dodam, że od tego czasu internet chodzi normalnie. Chciałem zalogować się na plus online i tam sprawdzić co i jak lecz nie posiadam kodu, który ma być na fakturze. Nie mam telefonu w plusie a modem huawei e398 przez który się łączę nie odbiera mi sms'ów.

Za wszelkie podpowiedzi dziękuję.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Jrv »

No ale, żeby PLUSKOD5 pojawił się na fakturze to trzeba go włączyc/ustalić. Sam operator tego przecież nie zrobi. Jeżeli nie było przy zawieraniu umowy zgody na e-rachunek to PK5 trzeba zdefiniować przez kontakt z BOK.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Fareth2303
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, o 13:07

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Fareth2303 »

Sprawa wygląda tak, że w umowie zgoda na e rachunek istnieje lecz przy podpisywaniu umowy nie otrzymałem żadnych informacji na temat tego jak uiszczać opłaty przez niego. Nie dostałem rónież żadnego kodu.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Jrv »

Więc zadzwoń pod 2601 i wszystko wyjaśnisz.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: luki »

Opłaty się dokonuje jak chcesz. Przelewem, na blankiecie, na poczcie, w banku, jakkolwiek. Podgląd faktury jest tylko inny - w pdf, nie zmienia to faktu, że możesz wpisać nr rachunku bankowego na blankiet papierowy czy wpisać w przelewie i już. Do podglądu e-rachunku potrzebne jest e-hasło.

Na pierwszej fakturze jest kod, który służy do aktywacji pluskodu5. Szybciej będzie zadzwonić do BOK i poprosić o wysłanie e-hasła i od razu też możesz sobie ustalić pluskod5.
Fareth2303
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, o 13:07

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: Fareth2303 »

Ale chodzi o to, że ja pierwszej faktury nie otrzymałem jeszcze. Mimo, że umowa podpisana została 25 sierpnia tego roku. I trochę mnie to martwi.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: PLUSKOD5 - gdzie go znajdę?

Post autor: luki »

http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3321

Czyli możesz otrzymać e-hasło kontaktując się tylko z BOK.
zbinie
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2013, o 22:39

Pluskod 5 - e faktura i hasło do Plus Online

Post autor: zbinie »

Sprawa może drobna, ale irytująca. Otóż podpisuję umowę z elektroniczną fakturą i dlaczego nie dostaję wraz z nią PLUS KOD-u?
Zgodnie z umową ma być podany na pierwszej fakturze papierowej, ale skoro umowa od razu z e-fakturą to takiej pozornie nie ma - OTOŻ JEST - bo jest faktura za dostarczony sprzęt, aktywację SIM itd. W sumie mam prawo wymagać, aby był na niej ów kod, aby nie tracić czasu na dzwonienie do BOK, a czasu straciłem sporo, hasło otrzymane przez telefon nie działało, skończyło się na opłaceniu faktury w kasie w salonie Plusa (oczywiście z prowizją, bo ajencja). Stracone 3 zł i kilka godzin, bo działanie BOK to osobny temat - mam umowę abonament, ale na internet więc oczywiście dzwonię z innego numeru na kartę, sprawa też nietypowa, bo faktura, ale nie o płatność chodzi, a o dostęp do niej i od Annasza do Kajfasza przez 40 minut z okładem.
Jeśli o mnie chodzi rzecz jest już stara, ale może ktoś to poprawi i inni będą mieli łatwiej.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2013, o 06:55 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pluskod 5 - e faktura i hasło do Plus Online

Post autor: sl@w_es »

zbinie,

Regulamin PlusForum pkt 11:
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Używając powyższej możliwości znajdziemy jeszcze co najmniej kilkanaście wątków poruszających ten temat np. taki wątek: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=33&t=6184 i zawartych w nim kilka istotnych linków w tej kwestii.
Tak, czytałem i rozumiem co napisałeś, dla Ciebie "rzecz jest już stara", może jednak przyda się innym, którzy również nie będą mieli ochoty używać narzędzi dostępnych na PlusForum (SZUKAJ).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ