SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
asder
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:46

SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: asder »

2580 o tresci U

"rozmowy: 122:45 m:s gprs:3 030kB sms: 12 szt."

Co to konkretnie znaczy? Czy rozmowy z darmowymi numerami (5 w sieci plus) sa rowniez wliczane?
Ten SMS powinien pokazac ile ze swojego pakietu internetowego wykorzystalem, a pokazuje rozmowy i sms... (mam 500mb), jesli dobrze rozumiem to wykorzystalem 3030kB (niecale 3 mb?)?

============================

2580 o tresci N

"Suma: 101,86 Abonament: 99,90 GPRS:1,96" (reszta 0,00, wiec nie przepisywalem)

Za co konkretnie jest to 1,96?

============================

2580 o tresci P

"Pakiet 280 min/ 280 SMS: pozostalo 54:17 m:s; Pakiet 300 MMS w do Plus: pozostalo 70 ;"

Mam pakiet 280 min/sms darmowych (wymiennosc 1:1), wyslalem jakies 30 smsow od podpisania umowy, a dzwonilem tylko do darmowych numerow i sporadycznie na stacjonarny (nie dzwonilem nigdzie przed uaktywnieniem darmowych numerow). Pojawia sie pytanie, co zjadlo ~226 minut/sms? Dodam, ze MMSow w ogole nie wysylam, a pozostalo 70.


Jakis dobry czlowiek jest w stanie mi to wyjasnic?
basienkaa6
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2011, o 20:10

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: basienkaa6 »

podejrzewam ze niedawno podpisywałes umowę, nie weszło jeszcze w pełny cykl rozliczeniowy wobec czego mogą występować takie "anomalie". Dobrze byłoby zorientować sie w który cykl "wpadłeś" i zweryfikowac wtedy.
asder
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:46

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: asder »

W 9 wpadlem, zobaczymy od 8 jak sie bedzie sprawowac.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: gatuso_18 »

Z pierwszym rachunkiem bedziesz mial kod plus 5, dzieki niemu bedziesz miał bezpośredni dostęp do swojego konta na plusonline. Sprawdzisz sobie ile minut Ci zostalo oraz bedziesz mógł zarzadzac reszta usług.

Jeśli dobrze wyczytałem to posiadasz pakiet 99,90 - 280 minut, bezlik do 5 nr, a skad masz pakiet internetowy ? Dopłacałes cos do abonamentu ? Bo z tego co widze to masz moj drogi wykorzystane 3 mb za ktore zapłaciles 1,96 :)
asder
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2011, o 19:46

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: asder »

[ad]Przy podpisywaniu umowy wzialem dodatkowy pakiet internetowy 500 mb za 15 zł, dzwonilem na infolinie, pakiet jest aktywny, wiec stad moje pytanie za co zostala naliczona oplata GPRS. (15 zł miesiecznie za internet bez wzgledu na to ile siedze i gdzie siedze, po przekroczeniu limitu internet po prostu bedzie wolny jak nie powiem co).

SMSy wyslalem ponownie przed chwila, tym razem U pokazuje:

rozmowy: 172:03m:s gprs: 4 870 kB sms: 30 szt.

N:

Suma: 105,52 Abonament 99,90 Kraj: 1,97 GPRS 1,96 SMS 1,70



Rozumiem, ze SMS to SMSy wyslane pod 2580, a Kraj to polaczenie z DOKiem, wychodzi na to, ze pakiet jednak dziala (oplata GPRS sie nie zmienila), aczkolwiek nadal nie wiem skad w ogole sie ta oplata wziela.[/ad]
kobra

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: kobra »

gprs to też mmsy. może to to??? albo usługi multimedialne czyli oglądanie filmików np. na youtube bo to też dodatkowo płatne mimo że jest pakiet internetowy.
maciejleszek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2011, o 22:10

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: maciejleszek »

Oglądanie filmów nie jest dodatkowo płatne. Przynajmniej standardowo tak nie jest. tego typu problem występuje tylko jeżeli telefon łączy sie przez niewłaściwy APN i dotyczy do wąskiej grupy aparatów.

a opłata za mms nie bedzie figurować pod nazwą gprs, owszem działa to na zasadzie transmisji danych ale opłata jest stała i wynosi 40gr w taryfie bezlik.
Kolega musiał wejść w internet na chwile przed aktywacją pakietu.
To tylko kilka groszy, więc skoro wszystko działa dajmy sobie luzz;)
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: XYZ »

Może ja się tego podejmę.

N:
Suma: 105,52 Abonament 99,90 Kraj: 1,97 GPRS 1,96 SMS 1,70

suma - kwota netto potencjalnej faktury - koszt na chwilę obecną
abonament - nie tłumaczę :D
Kraj - wszystkie połączenia krajowe, również do DOKu
SMS - nie tłumaczę :)
GPRS - połączenie internetowe

pojawia się pytanie ... czy w smsie nie masz pozycji MMS/Usługi dodane?
jeśli jej nie masz to - GPRS - obejmuje połączenie internetowe i MMS

U:
rozmowy: 172:03m:s gprs: 4 870 kB sms: 30 szt.
tutaj nic nie będę tłumaczył - to jest użycie a więc wszystko to co zrobiłeś na swoim telefonie

P:
otrzymasz informacje o pakietach jakie masz uruchomione na swoim telefonie

na wszelki wypadek pozostawiam link:
http://www.plus.pl/indywidualna/Uslugi/ ... datki2580/

zaczekaj na pierwszą fakturę jak coś będzie nie tak to dzwoń do DOKu pod 2601

aha :D skoro jesteś nowy w Plusie to ... uruchom DD (polecenie zapłaty) tutaj znajdziesz informacje :D

http://www.plus.pl/indywidualna/Uslugi/ ... ieZaplaty/
Jest jeszcze jedna promocja polecenia zapłaty - ale nie ma informacji na stronie Plusa :(
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: cezarex »

XYZ pisze: suma - kwota netto potencjalnej faktury - koszt na chwilę obecną
Raczej to już kwota brutto (dla ind.)
1,97 za połączenia to akurat połączenie pod 2601, natomiast GPRS - jeśli aktywował usługę 500MB non stop (bo tak naprawdę to nie pakiet, a usługa...) to zapewne to koszt połączeń przed aktywacją/w dniu aktywacji (pakiety, usługi są zazwyczaj aktywowane po północy).
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: SMS 2580, 'rozszyfrowanie'

Post autor: XYZ »

Powiem szczerze ... nie mam telefonu na osobę indywidualną u mnie są podawane kwoty netto.
Jest tylko jeden sposób :) sprawdzić na umowie czy kwota 99.90 jest kwotą netto czy brutto - kwota abonamentu.
ODPOWIEDZ